آزار و اذیت یا دوستی : تجربه‌های تلخ و شیرین گیمرهای آنلاین

0

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد چگونه گیمرهای آنلاین تجربه آزار و اذیت روحی و جسمی، تنفر و ناراحتی در هنگام بازی کسب می‌کنند.

البته، نتایج این مطالعه کمی دلگرم‌کننده هم است چون نشان می‌دهد گیمرها تجربه‌های دوستی و ارتباطات مهربانانه هم دارند.

این مطالعه توسط موسسه ADL (مخفف Anti-Defamation League) و با همکاری Newzoo انجام شده است. آن‌ها پرسش‌نامه را برای بیش از هزار گیمر بزرکسال ارسال و درخواست پر کردن آن را داشتند.

هدف از این مطالعه، بررسی تعاملات اجتماعی و تجربیات گیمرهای بازی‌های ویدیویی در سراسر امریکا بوده است. آن‌ها می‌خواستند اطلاعات و جزئیات بیشتری درباره رفتار گیمرها در فضای مجازی به دست بیاورند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

نتایج این مطالعه چندان جالب و امیدوارکننده نیستند. ۷۴ درصد از پاسخ‌دهندگان گزارش دادند آزار و اذیت در هنگام بازی را تجربه کردند و ۶۵ درصد تایید کردند به شدت مورد آزار قرار گرفته و حس تنفر داشتند.

۶۷ درصد این افراد حتی نام آزاردهنده‌ها را دانسته و گزارش کردند. ۵۰ درصد اعتقاد دارند مورد تبعیض قرار گرفتند و ۴۴ درصد نیز مورد تهدید جسمی قرار گرفته‌اند. افرادی که تجربه بازی‌های آنلاین به طور حرفه‌ای را داشته باشند؛ آمارهای بالا را تایید و اعتراف می‌کنند چنین تجربیاتی در حین بازی به دست می‌آید.

تجربه حس‌های متفاوت جامعه با گیمینگ

از ۱۵ بازی که در پرسش‌نامه بوده؛ پاسخ‌دهنده‌ها گفتند بیشتر در بازی Dota 2 مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. بازی‌های CS:GO و Overwatch در رده بعدی بازی‌هایی قرار دارند که چنین تجربیاتی را به گیمرهای بزرگسال منتقل می‌کنند.

بازی Dota 2 دارای بیشترین گیمری است که مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و زمینه چنین تجربیاتی را فراهم کرده است.

از نظر جنسیتی، زنان با آمار ۳۸ درصد بیشتر از مردان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. در بازی‌های خشن و جدی، اگر گیمرها متوجه شوند یک بازیکن آنلاین زن است؛ بیشتر روی او داد و فریاد کرده و از دستش عصبانی می‌شوند. حتی گزارش شده گیمرهای زن بیشتر در معرض آزارهای جنسی هستند.

اما بخش دلگرم‌کننده این مطالعه، پاسخ ۸۸ درصدی گیمرها به تجربه دوستی و تعاملات مثبت و مهربانانه در بازی‌ها است. آن‌ها می‌گویند با بازی کردن تونستند حس‌های دوستی، علایق جدید، احساس بخشی از جامعه بودن، کمک به سایر بازیگرها و دوست داشتن را تجربه کنند.

طبق گزارش موسسه ADL، بیش از ۹۷ درصد افرادی که به دلیل آزار و اذیت بازی‌های ویدیویی را کنار گذاشتند؛ حس‌های مثبتی را هم تجربه کردند. این موضوع نشان می‌دهد تجربه این دو حس با یکدیگر است و نمی‌توان آن‌ها را از هم جدا کرد.

گیمرها به نوعی فراز و نشیب‌های جامعه را در بازی‌ها تجربه می‌کنند. شاید بهتر باشد سازندگان بازی‌ها، هشدارهایی به جامعه و خود گیمرها بدهند که هر بازی همراه با چه حس‌ها و تجربه‌هایی است.

منبع

   

پستهای اخیر

با ویژگی شگفت‌انگیز «Live Text» در iOS 15 از هر متنی عکس بگیرید و جای دیگری کپی کنید

شاید «Live Text» جالب‌ترین ویژگی در سیستم‌عامل‌های iOS 15 و macOS Monterey و iPadOS 15 باشد که به تازگی از سوی اپل معرفی شدند. این ویژگی کلمات را از درون تصاویر بیرون کشیده و به شما اجازه می‌دهد در برنامه‌ها، یادداشت‌ها، ایمیل‌ها و جاهای…

گالری عکس: تصور کنید که مشهورترین بناهای باستانی و ساختمان‌های مشهور، محلشان کاملا عوض می‌شد!

بسیاری از ما دست‌کم یک بنای باستانی مشهور دنیا را از نزدیک دیده‌ایم. حتی اگر بازدیدی از نزدیک رخ نداده باشد، باز هم همه می‌داند که برج ایفل کجاست، مجسمه آزادی در کجا واقع است و محیط پیرامونش تقریبا چطوری است. اما برای کی لحظه چشم‌هایتان…

السالوادور نه تنها معامله با بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد؛ بلکه دنبال استخراج بیت‌کوین با انرژی آتش…

السالوادور اولین کشور در جهان است که یک رمزارز را پول رایج کشور شناخته و معامله با آن را آزاد و قانونی دانسته است. السالوادور با تصویب این قانون، تاریخ‌ساز شد ولی «نایب بوکله»، رئیس‌جمهور این کشور به همین اقدام بسنده نمی‌کند و دنبال…

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک‌ها به جنگ قاتل‌ها می‌روند – Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی‌برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می‌کردم. اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می‌توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای…

برندگان جایزه عکاسی پولیتزر ۲۰۲۱: عکس‌های خبرگزاری AP از ناآرامی‌های آمریکا در پی قتل جورج فلوید و…

در پست قبلی فهرستی از برندگان پولیتزر 2021 را برایتان نوشته بودم. اما در این پست، به بازتاب بخش عکاسی پولیتزر 2021 می‌پردازم. در پولیتزر، برندگان بخش عکاسی در دو بخش اعلام می‌شوند: 1- در بخش عکاسی خبری فوری، برنده مسابقه اعضای…

فهرست برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۲۱ اعلام شد: به رخ کشیدن شکوه روزنامه‌نگاری و رسانه‌های منتقد در برابر…

دنبال کردن اخبار مربوط به جایزه پولیتزر را همیشه دوست داشته‌ام. چون نگاهی به فهرست برندگان این جایزه معتبر روزنامه‌نگاری در هر سال، به ما خاطرنشان می‌کنند که روزنامه‌نگاری و کار رسانه وقاعی تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد و با کارهای…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.