هشدار به خریداران آیفون ۱۱: آیفون تاشوی اپل همین نزدیکی‌ها است

0

در حالی‌که اپل به تازکی آیفون‌های ۱۱ را معرفی کرده و دارد برای فروش بالای آن‌ها آماده می‌شود و از سوی دیگر مردم مشتاق خرید آن‌ها هستند؛ ممکن است خیلی زود این سری آیفون‌ها به فراموشی سپرده شوند و در سایه یک مدل آیفون دیگر قرار بگیرند.

اخیرا Patently Apple گزارشی منتشر کرده و مدعی شده است اطلاعاتی درباره ثبت یک آیفون جدید که iPhone Fold نامیده می‌شود؛ در اداره ثبت اختراع‌ها و نشان‌های تجاری دارد. در این گزارش تاکید شده است این آیفون هیچ شباهتی که آیفون‌های قبلی اپل ندارد و تا کنون کسی چنین آیفونی ندیده است.

اپل برخلاف رسم معمول خود در مخفی نگه داشتن محصولات آینده، ثبت اختراعی درباره یک «electronic device» تاشو را به اداره Patent and Trademark ایالات متحده داده است که فناوری‌های پشت سر صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر، مدارهای کنترل، لولاها و سنسورهای فشار جدید را نشان می‌دهد.

اپل در این ثبت اختراع به طور کامل توضیح داده است چگونه صفحه‌نمایش تاشوی این محصول الکترونیکی کار می‌کند و لولاها در حالت‌های مختلف چه وضعیت دارند و مدارهای کنترلی چه نقشی در نگهداری لولا برای این حالت‌ها ایفا خواهند کرد.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

همین‌طور، سنسورهای فشار جدید به طور کامل تشریح شده و نشان داده می‌شود چگونه یک ورودی جدید از کاربر دریافت خواهد شد.

آیفون تاشو در راه است

اپل شش ماه پیش هم درخواست ثبت اختراعی برای فناوری‌های پیشرفته خم کردن صفحه‌نمایش‌های شیشه‌ای و مواد تاشونده جدید را داشته است. در حال حاضر، تقریبا تمام گوشی‌های تاشویی که معرفی شدند از جنس پلاستیک برای صفحه‌نمایش استفاده کرده ولی ثبت اختراع اپل نشان می‌دهد دنبال شیشه خم شونده و انعطاف‌پذیر است.

اینکه اپل به دنبال ساخت آیفون تاشو است؛ بر هیچ‌کس پوشیده نیست ولی سوال مهم این است که این مدل آیفون چه زمانی وارد بازار می‌شود؟

براساس گزارش‌ها و صحبت‌های مینگ چی کو، تحلیل‌گر ارشد مسایل اپل، این شرکت در سال ۲۰۲۰ تغییرات گسترده‌ای در آیفون‌های خود خواهد داد و بازطراحی، اندازه‌های مختلف، صفحه‌نمایش متفاوت، پشتیبانی از فناوری و مودم ۵G، پشتیبانی از USB-C و قابلیت‌های ProMotion در نمایشگرها را در دستور کار دارد.

بنابراین؛ بعید است شاهد رونمایی از آیفون تاشو تا پیش از سال ۲۰۲۱ باشیم. اپل برای عقب نماندن از رقبا در عرضه گوشی تاشو ناچار است هرچه زودتر یک مدل آیفون تاشو روانه بازار کند. پس، دور از انتظار نیست که این شرکت با یک تغییر ناگهانی در برنامه‌های و رویکردهای خود، تمام انرژی خود را روی آیفون تاشو متمرکز کند تا زودتر آماده شود.

اگر این شایعات و گزارش‌ها درباره آیفون تاشوی اپل درست باشند؛ خریداران آیفون‌های ۱۱ باید تصمیم بگیرند یک آیفون جدید بخرند یا منتظر متفاوت‌ترین گوشی اپل باشند!

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.