ایرپاد با پخش یک هشدار بلند غیرمنتظره، پرده گوش کودک ۱۲ ساله‌ای را پاره کرد و از اپل به همین خاطر شکایت شده

0

از  اپل در کالیفرنیا شکایت شده است. موضوع شکایت این است که، ایرپاد اپل در سال ۲۰۲۰، با پخش بسیار بلند صدای هشدار Amber باعث پارگی پرده گوش یک کودک ۱۲ ساله شده بود.

این کودک که در پرونده با نام BG از او یاد شده، در سال ۲۰۲۰ در حال تماشای فیلمی در نتفلیکس با آیفون بود و ایرپاد به گوش داشت. ظاهراً ایرپاد پروی او روی صدای کم تنظیم شده بود، اما یک صدای هشدار بلند باعث پارگی پرده گوش او شد.

در این دادخواست ادعا شده است که Amber Alert پرده گوش BG را پاره کرده و فراتر از آن به حلزون گوش وی آسیب رسانده و باعث آسیب به شنوایی وی شده است. او از آن زمان از حملات سرگیجه، سرگیجه، وزوز گوش و حالت تهوع رنج می‌برد و ناشنوایی دائمی در گوش راست او به وجود آمده که به خاطر آن این کودک مجبور است از سمعک استفاده کند.

اپل متهم به تولید ایرپادهای «معیوب» شده  که به طور خودکار بلندی هشدارها را کاهش نمی‌دهند. در این شکایت ذکر شده که اپل از نقص‌های طراحی ادعا شده آگاه بوده است.

پس اپل متهم به سهل انگاری در طراحی، ساخت و بازاریابی ایرپاده و تحمیل صدمات موقت و دائمی، درد و رنج این کودک شده. بر اساس این شکایت BG توانایی داشتن یک زندگی عادی را از دست داده و آینده‌اش تباه شده و ظرفیت داشتن کاری با درآمد خوب را از دست داده و بایستی صورتحساب‌های پزشکی قابل توجهی هم پرداخت کند.

البته شکایات دیگری در رسانه‌های اجتماعی در موردصدای هشدارها هنگام استفاده از ایرپاد وجود دارد.

Amber Alerts را می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات و سپس Notifications، اسکرول کردن به پایین و تپ کردن روی غیرفعال کردن هشدار خاموش کنید.

متن این شکایت در Scribd قابل مطالعه است.

عکس این مقاله تزئینی است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.