تی‌سی‌ال از یک گوشی تاشوی مفهومی به شکل آکاردئون با سه نمایشگر رونمایی کرد

0

هنوز بازار منتظر عرضه گوشی‌های تاشوی گلکسی فولد سامسونگ و هواوی میت ایکس است. طراحی منحصربه‌فرد آن‌ها باعث شده همه کاربران برای به دست گرفتن‌شان هیجان‌زده باشند و البته مشکلات بی‌پایان آن‌ها روزی تمام شوند.

اما به نظر می‌رسد باید طراحی گوشی‌های تاشوی سامسونگ و هواوی را فراموش کنیم چون شرکت TCL یک گوشی تاشوی مفهومی رونمایی کرده که سه بار تا می‌خورد و به یک تبلت ۱۰ اینچی بزرگ تبدیل می‌شود.

جالب است لولاهای این گوشی تاشو طوری طراحی شدند که در جهت‌های مختلفی باز می‌شوند. در حالی‌که گوشی تاشوی اولیه DragonHinge به صورت یک کتاب باز و بسته می‌شد ولی اکنون گوشی تاشوی Butterfly Hinge رویکرد دیگری در پیش گرفته است.

هر دو لولای استفاده شده در این گوشی تاشو به داخل و بیرون باز شده و شکلی Z مانند به گوشی می‌دهند. شما می‌توانید این گوشی را به شکل زیگزاگ یا آکاردئونی در دست بگیرید و اگر کامل ببندید؛ قطری به اندازه یک ساندویچ خواهد داشت. در حالت بسته، یک صفحه‌نمایش بیرونی خواهید داشت که همه کارهای شما را انجام می‌دهد.

هریک از شرکت‌های سازنده اسمارت‌فون برای خودش یک طراحی مهندسی از گوشی تاشو دارد و می‌خواهد تجربه کاربری جدیدی بسازد. ان‌ها سعی کردند گوشی طرحی کنند که در حالت بسته یک اسمارت‌فون و در حالت باز یک تبلت با نمایشگر یکپارچه بزرگی باشد تا کاربر بتواند فیلم و سریال ببیند؛ کارهای اداری خود را روی صفحه گسترده‌ها پیش ببرد و فضای کار بیشتری داشته باشد.

گوشی تاشوی مفهومی تی‌سی‌ال هم از این قاعده پیروی می‌کند و طوری ساخته شده است که در حالت باز یک تبلت ۱۰ اینچی بزرگ است و در حالت بسته نیز نمایشگری بزرگ و طولی دارد.

یک تبلت بزرگ ۱۰ اینچی

هنوز زمان عرضه، قیمت و حتی نام دقیق این گوشی تاشو اعلام نشده است. شرکت TCL می‌گوید این گوشی هنوز در مراحل طراحی اولیه است و باید مشکلات آن بررسی و رفع شوند. یک نمونه از این گوشی برای بررسی به تیم تحریریه سایت CNet داده شده است و از آن‌جا تصاویر آن در وب منتشر شدند.

قطعا تجربه کاربری که گوشی تاشوی تی‌سی‌ال به دست می‌دهد با گوشی‌های تاشوی سامسونگ و هواوی متفاوت است. مثلا، در پایین صفحه‌نمایش‌های این گوشی یک کلید دیجیتالی ظاهر می‌شود تا به طور همزمان بتواند از نمایشگر و صفحه‌کلید در حالت تبلت استفاده کرد.

برخی از مشخصات گوشی تاشوی تی‌سی‌ال، دوربین چهارگانه پشتی، دوربین تشخیص چهره، درگاه شارژ USB-C و عدم استفاده از جک هدفون هستند. تی‌سی‌ال جزئیات زیادی درباره مشخصات سخت‌افزاری و قابلیت‌های نرم‌افزاری این گوشی هنوز منتشر نکرده است.

نویسنده سایت سی‌نت می‌گوید این گوشی تاشو هم مشکلاتی مانند گلکسی فولد دارد و محافظ صفحه‌نمایش پلاستیکی آن و لولاهایی که در معرض آسیب هستند؛ آزاردهنده خواهند بود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.