بهترین مرزهای ایران برای سفر زمینی کدامند؟

0

رپورتاژ

یکی از مهمترین مواردی که قبل از سفرهای زمینی باید از آن اطلاع داشته باشید آگاهی از شرایط مرز و نام شهرهای مرزی ایران با کشورهای همسایه است. اگرشما قصد خرید تور زمینی ارمنستان، تور زمینی باکو و یا سایر کشورها را دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از آغاز سفرتان با این مطلب از آژانس فلات پارس گیتی همراه باشید تا بیشتر در خصوص شهرهای مرزی ایران در شمال کشورمان بدانیم.

مرزهای ایران

کشور عزیزمانمان ایران با ۸ کشور مرز خاکی دارد و از سه طریق دریای عمان، خلیج فارس و دریای خزر مرز مشترک آبی با کشورهای همسایه دارد. پرترددترین مرزهای ایران در شمال کشور شامل ارمنستان، ترکیه، آذربایجان می‌باشد و در جنوب نیز مرز ایران و عراق جز شلوغ‌ترین مرزهای بین المللی ایران با همسایگان خود است. ما در این مطلب مرزهای شمالی ایران را بررسی خواهیم کرد.

مرز ایران و ارمنستان

اگر قصد دارید سفر زمینی به ارمنستان را تجربه کنید با بدانید که شهر مرزی ایران و ارمنستان نوردوز نام دارد. این شهر نقش مهمی در مبادلات تجاری دو کشور ارمنستان و ایران دارد. شما عزیزان باید خودتان را از تهران تا تبریز، جلفا، سیه رود عبور کنید تا در نهایت به شهر و نوردوز برسید. این مسیر حدود ۸۱۰  کیلومتر خواهد بود. از مرز نوردوز اولین شهر کشور ارمنستان مغری نام دارد و کافیست مسیر جاده تا شهر ایروان را طی کنید. این مسیر در حدود ۳۸۲ کیلومتر است و ۸ ساعت زمان می برد تا به ایروان برسید.

مرز ایران و ترکیه

مهمترین و محبوب ترین مقاصد سفر گردشگران ایرانی به کشور ترکیه به مقصد سه شهر وان، استانبول و آنتالیا می باشد. تور زمینی وان ارزان ترین و راحت ترین گزینه برای سفر زمینی به ترکیه است. هر چند گردشگران ایرانی به شهرهای دورتر مانند آنتالیا نیز می‌توانند زمینی سفر کنند. مرزهای اصلی ورود به شهر وان مرز رازی است اما به طور کلی اصلی ترین قسمت مرزی ایران و ترکیه استان آذربایجان غربی می‌باشد.

سفر زمینی به استانبول

وقتی صحبت از سفر به ترکیه می‌کنیم نباید از شهر استانبول به راحتی بگذریم. تور زمینی استانبول هم یکی دیگر از پیشنهادات سفرهای زمینی ما به شما عزیزان است. اما باید بدانید که به نسبت سایر شهرهای ترکیه باید مسافت بیشتری طی کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد سفر به استانبول را دارید از مرز بازرگان استفاده کنید چون این مرز امکانات خوبی برای گردشگران دارد و هم نزدیک تر است. برای رسیدن به مرز بازرگان ۲۹۰ کیلومتر از شهر تبریز باید به سمت مرز راه طی کنید. بعد از مرز باید به ترتیب از شهرهای گوربولاق، دوغو بایزید، آغری، ارزروم، ارزینجان، آماسیا، بولو، ایزمیت در نهایت به استانبول برسید.

مرز ایران و آذربایجان

مقصد بعدی محبوب ما ایرانی ها برای سفرهای زمینی شهر باکو آذربایجان است. اگر قصد دارید تور زمینی باکو آذربایجان را انتخاب کنید کافیست به یکی از استان های شمالی ایران مانند گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی سفر کنید. هر دو استان‌های آذربایجان غربی و شرقی ایران با منطقه نخجوان مرز مشترک دارند. مرزهای آستارا، بیله سوار و دشت مغان (پارس آباد) مهمترین مبادی ورود ایرانیها به آذربایجان و برعکس می‌باشند. فاصله مرز آستارا تا باکو ۳۰۰ کیلومتر و فاصله مرز بیله سوار تا باکو حدود ۲۰۰ کیلومتر است. شاید بتوان گفت مسیر رسیدن شما به مرز ایران و ارمنستان جزو زیباترین مسیرهای ایران خواهد بود چون در مسیرتان می‌توانید از آستارا، گردنه حیران، شهر نمین و اردبیل بازدید کنید.

در پایان ضمن آرزوی سفری خوش و خاطره انگیز برای گردشگران عزیز پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به تورهای مسافرتی زمینی و هوایی در وبسایت آژانس مسافرتی فلات پارس گیتی به آدرس www.falat-pars.com، تور موردنظرتان را انتخاب کنید. ما همواره پیشتیبان شما هستیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.