سه ترفند ساده زبان بدن که شما را قدرتمندتر و مغرورتر نشان می‌دهد

0

خواه یک مدیر تازه‌کار باشید یا رئیسی کهنه‌کار، باید در برابر کارمندان قوی و لایق به نظر برسید.

یک شبه نمی‌توانید تبدیل به یک مدیر و رئیس قدرتمند و بانفوذی شوید؛ بلکه باید به تدریج مهارت‌ها و ترفندهای خود را ارتقا دهید. با کارمندان خود با احترام رفتار کنید و سعی داشته باشید کارها به بهترین شکل ممکن انجام شوند.

اما گاهی اوقات اگر بهترین مدیر دنیا هم باشید؛ باز نیاز دارید قدرتمندتر به نظر برسید. باید مواظب زبان بدن خود باشید و ترفندهایی به کار بگیرید که هر فردی با دیدن شما، تحت تاثیر قرار بگیرد.

زبان بدن شما می‌تواند سمی یا سازنده باشد. در این مطلب به ۴ زبان بدن سمی اشاره کردیم. همین‌طور، در این مقاله ۱۶ ترفند افزایش مهارت‌های زبان بدن را مرور کردیم و حالا می‌خواهیم ۳ ترفند ساده زبان بدن برای قدرتمندتر شدن را ذکر کنیم.

اخیرا، سایت بیزینس اینسایدر، گفت‌وگویی با دکتر لیلیان گلس (Dr. Lillian Glass)، کارشناس ارتباطات و زبان بدن و نویسنده کتاب «Toxic People» پیرامون ترفندهای زبان بدن انجام داده است. این کارشناس برجسته به ترفندهای ساده‌ای اشاره کرده که باعث می‌شوند هر فردی قدرتمندتر به نظر برسد:

۱- صاف بنشینید

درست و صاف نشستن در مقابل کارمندان، علاوه بر اینکه یک نوع احترام‌گذاری به آن‌ها است و شما بهتر نشان داده می‌شوید؛ اعتماد به نفس‌تان را هم تقویت می‌کند.

در گزارشی انجام شده توسط دانشگاه Northwestern در سال ۲۰۱۶، آمده وضعیت نشستن شما به طور مستقیم با روحیه شما ارتباط دارد. افرادی که بهتر و درست‌تر می‌نشینند؛ احساس خوشبختی و قدرتمندی می‌کنند.

۲- به عقب تکیه دهید

یکی از ترفندهای مهم در زبان بدن، وضعیت نشستن شما و تکیه دادن به پشتی صندلی است. وقتی به عقب خود تکیه دادید؛ علاوه بر اینکه حس بهتری داشته و قدرتمندتر ظاهر می‌شوید؛ سطح تستوسترون بیشتری هم در بدن شما تولید می‌شود.

تکیه دادن به صندلی ترفندی است که مدیران موفق برای نشان دادن اعتماد به نفس بالای خود در تصمیم‌گیری‌های مهم به کار می‌گیرند.

۳- دست‌های خود را شبیه برج کنید

وقتی دست‌های شما همدیگر را لمس می‌کنند؛ باید شبیه به برج و ایستاده باشند. این وضعیتی است که غالبا شطرنج‌بازها و بازیکنان در حالت فکر کردن به خود می‌گیرند ولی می‌تواند به نفع شما هم باشد.

افرادی که دست‌های با ژست برج می‌گیرند؛ اعتماد به نفس بالاتری دارند و می‌خواهند شایستگی و مهارت خوب گوش دادن خود را به رخ بکشند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.