تبدیل آسان و سرراست عکس‌ها به فایل PDF با اپلکیشن Photos to Pdf

0

گاهی در مورد بعضی چیزهایی که به نظرمان بدیهی هستند نمی‌نویسیم و بعد می‌بینیم که همین چیزهای بدیهی سوال‌های خیلی‌ها هستند.

هفته پیش یکی از خواننده‌ها ایمیلی زده بود و نوشته بود که عادت دارد از کتاب‌ها با آی‌پد عکس می‌گیرد تا در وقت‌ها مرده مطالعه کند، اما راه آسانی برای انتقال این عکس‌ها به دیوایس‌های دیگر ندارد و دوست دارد که راهی پیدا کند که این عکس‌ها را خیلی راحت در همان آی‌پد به PDF تبدیل کند.

در پاسخ باید بگویم که همان طور که احتمالا می‌دانید در آی‌دیوایس‌ها به راحتی می‌شود با انتخاب عکس‌های مورد نظر و بعد دادن دستور پرینت به صورت PDF، آنها را تبدیل به PDF کرد.

اما خودم شخصا این راه را چندان دوست ندارم! چرا؟!

چون iOS به صورت پیش‌فرض راهی برای کم کردن حجم عکس‌ها و تولید یک PDF کم‌حجم به ما نمی‌دهد.

اما اگر از اپلیکیشن پیشنهادی من، یعنی Photos to PDF Image converter استفاده کنید، همه چیز ساده‌تر می‌شود.

این اپلیکیشن رایگان است و خجم زیادی ندارد و محیط ساده‌ای دارد.

شما به سادگی می‌توانید عکس‌های مورد نظر را انتخاب کنید تا به یک PDF تبدیل شوند.

در قسمت تنظیمات این اپ، گزینه‌ای برای کم کردن حجم عکس‌ها است. شما اگر پایین‌ترین کیفیت این قسمت را انتخاب کنید، می‌توانید PDFهای نسبتا سبک و کم‌حجم تحویل بگیرید.حالا این فایل را می‌توانید به راحتی ذخیره کنید. از حجم اشغال شده آی‌دیوایس خود بکاهید و فایل را خیلی ساده به دیگران برسانید یا وارد گجت‌های دیگر خود کنید.

اگر عکس‌ها را با شتاب گرفته‌اید و صفحات کتاب زاویه‌دار و کج افتاده‌اند یا اگر می‌خواهید که گوشه‌های عکس را کراپ کنید یا عکس‌های رنگی را برای کاهش حجم سیاه سفید یا خاکستری کنید، در همین اپ امکان انجام این کار را دارید. هر چند که برای استفاده شخصی ممکن است نیاز به این مرحله نباشد و همان عکس‌های ساده برای تولید PDF برای شما مناسب‌تر باشند.

خب، امیدوارم با مطالعه این پست و نصب این اپ، کمک ناچیزی به بیشتر مطالعه کردن شما کرده باشم.

البته برخی دوستان به تناسب نیازشان ممکن است از اپ‌های ScannerPro – Evernote Scannable  – Microsoft Office Lens و نظایر آن استفاده کنند. این اپ‌ها ممکن است امکانات بیشتری در دسترس شما قرار بدهند، اما محیط کاربری‌شان به سادگی اپ پیشنهاد من نیستند و من شخصا با همین اپ ساده بالا راحت‌تر هستم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.