صندلی‌های فرست کلاس هواپیمایی دلتا نوآوری و دگرگونی تازه‌ای به وجود می‌آورند

0

شرکت هواپیمایی دلتا اعلام کرد اولین هواپیمای ایرباس A321neo را تا چند ماه آینده تحویل می‌گیرد. یکی از تغییرات و نوآوری‌های بزرگ این هواپیما که برای اولین بار در جهان رونمایی می‌شود؛ صندلی‌هایی به سبک جدید برای مسافران است.

صندلی‌هایی که قرار است در رده  فرست کلاس باشند ولی ظاهرشان نشان می‌دهد در فضا صرفه‌جویی داشته در حالی‌که ساده، راحت و واقعا درجه یک هستند.

معمولا در رده صندلی‌های فرست کلاس هواپیما شاهد فضاهایی بزرگ، باز و آزاد هستیم تا هر مسافر کاملا از مسافر دیگر فاصله داشته و احساس راحتی توام با استقلال و حریم خصوصی داشته باشند. در کمتر هواپیمای فرست کلاسی می‌تواند صندلی‌های به هم چسبیده و بسیار نزدیک را دید.

اولین تصویر منتشر شده از صندلی‌های هواپیمای ایرباس A321neo شرکت دلتا بیشتر صندلی‌های رده تجاری (business-class) را به ذهن می‌آورد.

شرکت دلتا توضیح داده است که این صندلی‌ها براساس بازخوردهای خود مسافران در طول سالیان دراز فعالیت این هواپیمایی و با همکاری شرکت‌های Factory Design و Recaro طراحی شده‌اند. دلتا می‌گوید برعکس نظرات اولیه مطرح شده؛ این صندلی‌ها دارای «حریم شخصی بیشتر، فضای بیشتر و مزایای راحتی دیگر هستند.»

مثلا، سینی پذیرایی این صندلی‌ها ۲۵ درصد بزرگ‌تر شده و فضای ذخیره‌سازی بیشتری دارند. در پنل روبروی کاربر هم درگاه‌های شارژ گوشی و وسایل همراه، درگاه اتصال حافظه فلش و امکانات سرگرمی جدیدی تدارک دیده شده است.

یکی از مهم‌ترین مزایای صندلی‌های جدید ایرباس A321neo، سیستم سرگرمی و پنل نمایشگر بی‌سیم نصب شده در روبروی هر صندلی است. این سیستم توسط خود مهندسان هواپیمایی دلتا طراحی شده و باعث کاهش وزن هواپیما و جلوگیری از پیچیدگی‌های نصب و تعمیر نمایشگرها می‌شود. در صندلی‌های قدیمی از اتصالات کابلی استفاده شده است.

انقراض فرست کلاس

به طور کلی، صنعت هواپیمایی در حال حرکت به سوی صندلی‌های اقتصادی (اکونومی) و صندلی‌های تجاری (بیزینس) است و ایرلاین‌ها می‌خواهند صندلی‌های فرست کلاس کمتری داشته باشند.

صندلی‌های جدید هواپیمایی دلتا در A321neo کاملا با این رویکرد همسو هستند و ضمن اینکه سرگرمی‌ها و راحتی بیشتری به مسافر می‌دهند؛ حریم خصوصی او حفظ شده و فضای کلی کمتری هم اشغال می‌شود.

صندلی‌های فرست کلاس کنونی هواپیمایی دلتا

بسیاری از تحلیل‌گران این صنعت پیش‌بینی می‌کنند تا چند سال آینده به طور کلی رده صندلی‌های فرست کلاس از بین بروند و حتی در سفرهای طولانی و بین قاره‌ای هم به سوی صندلی‌های نسل جدید حرکت کنند. در پروازهای داخلی امریکا تقریبا صندلی فرست کلاس نیست و شرکت‌های هواپیمایی به سوی صندلی‌های تجاری و اقتصادی رفتند و فقط فعلا در پروازهای بین‌المللی صندلی فرست کلاس دارند.

شرکت هواپیمایی دلتا از ایرباس A321neo می‌خواهد در پروازهای داخلی استفاده کند ولی احتمال این نوآوری و رویکرد جدید صندلی‌های مسافران در هواپیماهای پروازهای بین‌المللی هم پیاده‌سازی شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.