چهار میلیون دلار جایزه برای کسانی که تعریف تازه‌ای از طراحی صندلی چرخدار ارائه دادند – مسابقه شرکت تویوتا

0

شرکت تویوتا در ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۷ چالش و مسابقه‌ای با نام «Mobility Unlimited Challenge» آغاز کرد تا بهترین ایده‌ها و طرح‌ها برای مدرن‌سازی صندلی‌های چرخ‌دار و کمک به معلولان حرکتی را دریافت و به رقابت بگذارد.

این مسابقه تا سپتامبر ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت که در نهایت یک برنده با مبلغی حدود ۱ میلیون دلار سراغ ساخت ایده‌اش می‌رود. کل این پروژه هزینه‌ای ۴ میلیون دلاری دارد.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تویوتا در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۹ ۵ طرح و ایده برتر را معرفی کرد تا کارشناسان و مردم به آن‌ها رای دهند. ایده‌هایی که می‌توانند نه تنها، صنعت صندلی‌های چرخ‌دار، بلکه صنعت موتورسیکلت‌ها را هم متحول کنند.

طرح Qolo یک اسکوتر هیبریدی و صندلی چرخ‌دار است که می‌تواند نشسته یا ایستاده باشد. افراد معلول می‌توانند با استفاده از این صندلی، سرپا ایستاده و با دیگران صحبت کنند بدون اینکه محدودیت‌های یک صندلی معمولی را داشته باشند. این صندلی آزادی و راحتی بیشتری به افراد می‌دهد تا در اجتماع حاضر شوند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

Moby ایده دیگری است که صندلی‌های چرخ‌دار را به دستگاه‌های الکتریکی متصل می‌کند تا افراد معلول بتوانند در شهر تردد داشته باشند. این ایده که توسط یک طراح و شرکت ایتالیایی عرضه شده است؛ بسیار شبیه به طرح‌های دوچرخه‌های اشتراکی در شهر است.

صندلی چرخ‌دار Ai Ultralight می‌تواند به طور خودکار خودش را تنظیم کند تا با حرکت افراد هماهنگ باشد و کمترین تکان و ارتعاش را ایجاد کند.

Quix هم نوعی اسکوتر است که فناوری‌اش را از خودروهای خودران جدید قرض گرفته است تا افراد بتوانند خودشان بدون نیاز به اسباب دیگری حرکت کنند.

Evolution Devices’ Evowalk هم ابزاری برای کمک به افرادی است که می‌توانند راه بروند ولی برای بالا رفتن از پل‌ها و مسیرهای این‌چنینی به کمک نیاز دارند.

این ۵ ایده و طرح برتر هریک ۵۰۰ هزار دلار از شرکت تویوتا دریافت خواهند کرد تا ایده خود را توسعه داده و در معرض دید و داوری مردم قرار دهند.

همان‌طور که ذکر شد؛ برنده نهایی در ماه سپتامبر سال آینده میلادی اعلام و پاداشی ۱ میلیون دلاری دریافت می‌کند.

در حالی‌که هیچ تضمینی برای ساخت این صندلی‌های چرخ‌دار وجود ندارد و همه این طرح‌ها مفهومی و روی کاغذ هستند؛ اما مطرح شدن چنین ایده‌هایی می‌تواند امیدواری بزرگی برای آینده ایجاد کند تا معلولان و افراد کم توان جسمی بتوانند محدودیت‌های فعلی حضور در اجتماع را پس بزنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.