مسابقه گرافیکی فرشته تنهای آرزومند – مسابقه «فعلا» 2.5 میلیون تومانی طراحی لوگوی یک پزشک

27

خب، حق با شماست! لوگوی یک سایت نباید زیاد تغییر کند، اما راستش را بخواهید «یک پزشک» در مسیر برند شدن نیاز به لوگویی دارد که هویت خاصی را بلافاصله به ذهن مخاطب القا کند. لوگویی که بتواند چند مفهوم را بلافاصله القا کند و بتوانم سال‌های سال بدون تغییر از آن استفاده کنم.

پس از کار با گرافیست‌های قبلی من به این نتیجه رسیدم که ارائه سفارش به یک گرافیست واحد، هیچگاه منجر به گرفتن نتیجه لازم نخواهد شد.

می‌دانید مشکل اصلی کجاست؟

هنرمندی را در نظر بگیرید که می‌خواهد پرتره کسی را بکشد یا عکاسی را که می‌خواهد عکس پرتره از فردی بگیرد. تا زمانی که این نقاش یا عکاس با روحیات و شخصیت و زاویای مختلف چهره شخص از نظر فیزیکی آشنا نباشد، نمی‌تواند پرتره‌ای خوب از او بکشد. ثبت پرتره به معنی گرفتن یک عکس فوری نیست.

به شیوه مشابهی، لوگو هم به این ترتیب است. یک فرد ممکن است خیلی ساده نام «یک پزشک» را بشنود و یک گوشی پزشکی را طرح بزند. اما من می‌خواهم لوگو در آن واحد جلوه‌ای از تخیل، بیم و امید و اشتیاق، کتاب و فناوری را نمایش بدهد! و پیداست که طراحی یک لوگو مثل این کار دشواری است.

به همین خاطر به ذهنم رسید که مسابقه‌ای ترتیب بدهم که با یک تیر دو نشان بزنم، هم احتمال دریافت یک لوگوی زیبا را افزایش بدهم و هم یک مسابقه هنری خوب ترتیب بدهم.


دعوت اسپانسر

فعلا مجموع هزینه جوایز که من و اسپانسرها متقبل می‌شویم دو میلیون و ششصد هزار تومان است. اما همین جا از صاحبان کالاها و خدمات دعوت می‌کنم که اسپانسر این مسابقه بشوند تا من بتوانم مبلغ جایزه را بالا ببرم و به نفرات برتر دیگری هم که برنده جایزه نخست نشده‌اند، مبلغ یا کالایی هدیه کنم.

این یک فرصت تبلیغاتی بسیار عالی و استثنایی است، چون به تناسب طرح‌هایی که دریافت می‌کنم، در یک یا چند پست، طرح‌های برتر را نمایش خواهم داد و در همان پست از اسپانسر یا اسپانسرهای احتمالی یاد خواهم کرد.

مشخص است که این نوع تبلیغ، تأثیر بسیار بیشتری نسبت به یک تبلیغ خشک و خالی روتین دارد.

لطفا اشخاص یا شرکت‌هایی که تمایل به اسپانسر شدن دارند، با من تماس بگیرند و در عنوان ایمیل حتما بنویسند: اسپانسری یک پزشک.


شرایط مسابقه:

از آنجا که دوست ندارم خوانندگان عزیز  را مشغول یک دغدغه شخصی کنم، مسابقه را طوری طراحی کرده‌ام که حتی اگر هیچ تمایلی به دیدن طرح‌های لوگوی یک پزشک ندارید، باز هم رغبت زیادی به خواندن و مشاهده پست‌های مربوط پیدا کنید.

گرافیست‌ها و علاقه‌مندان عزیز لطفا به توضیحات من در مورد لوگو توجه کنند:

در این مسابقه شما باید دو طرح ارائه بدهید:

1- یک لوگو که مناسب کار در یک پزشک باشد و نیز به عنوان یک فاوی‌آیکون هم بشود از همین طرح استفاده کرد (یا با تغییرات اندک بشود استفاده کرد.)

2- یک طرح گرافیکی بزرگ. در این طرح شما باید از همان عناصر گرافیکی لوگو استفاده کنید. منتها در اینجا محدودیت فضا ندارید و می‌توانید طراحی خود را بسط بدهید، جزئیات بیشتری به آن بیزایید، از عناصر گرافیکی بیشتری استفاده کنید. از این طراحی دوم شما در سربرگ فیس‌بوک و گوگل پلاس یک پزشک استفاده خواهم کرد.

و پیداست که دیدن این طراحی دوم برای خواننده‌ها شاید جاذبه بیشتری داشته باشد.


موضوع لوگو:

اما من بعد از مدتی تفکر به این نتیجه رسیدم که یک مسابقه با طراحی آزاد، هیچ وقت منجر به یک رقابت چالشی جذاب نخواهد شد.

پس با خودم فکر کردم بهتر است موضوع لوگو و عناصر گرافیکی را که دوست دارم، کاملا مشخص کنم و خیلی دقیق در مورد چیزی که باید کار کنید، توضیح بدهم.

– همان طور که گفتم لوگو و طرح گرافیکی باید به یک پزشک، در جهت «برند» شدن کمک کنند.

– طراحی‌های انجام‌شده باید روح کلی یک پزشک را بازتاب بدهند: متفاوت اندیشیدن، کنجکاوی، بیم و امید توأم، تخیل، فناوری و …

– طراحی‌های باید کیفیت بالایی داشته باشند و شاید بهتر باشد وکتوری انجام شوند تا در بزرگ‌نمایی‌های مختلف کیفیت خود را از دست بدهند.

– اما می‌رسیم به قسمت اصلی توضیحات در مورد لوگو:

حتما همه شما سریال انیمیشن مسافر کوچولو را دیده‌اید!

حالا کاری که شما در لوگو باید انجام بدهید، این است:

یک کره کوچک یا قسمتی از یک کره کوچک را در نظر بگیرید و یک موجود فرشته‌مانند تنها روی این کره بنشانید. این موجود چیزی را در دست گرفته است که می‌تواند یک کتاب باشد و یا یک تبلت یا گوشی موبایل.

این موجود به نقطه‌ای بین کتاب/تبلت خود و فضای بالای خود نگاه می‌کند، گویی که مردد است و در حال اندیشه.

در همان افق دید موجود فرشته‌مانند، یک ستاره سرخ مشخص است.

فکر کنم دیدن این دو تصویر تا حدی به شما کمک کند که بفهمید، مقصودم چیست. (فقط برای دریافت فضای کلی طرحی که باید بزنید، بدیهی است که با این جزئیات نمی‌شود لوگو کار کرد!)

6-2-2014 6-26-23 PM

6-2-2014 6-15-33 PM

حالا بقیه چیزها به تخیل و توانایی گرافیکی خودتان بستگی دارد:

– اینکه چطور همه این چیزها را روی یک لوگوی کوچک دربیاورید، طوری که قسمت اعظم این حس و حال مشخص باشند.

– اینکه موجود فرشته‌مانند را چطور طراحی کنید، به صورت اسطوره‌ای یا به شکل ساده‌تر و کارتونی. این فرشته قامت و هیئت یک زن را داشته باشد یا یک کودک و …

– اینکه رنگ‌ پشت‌زمینه و رنگ سیاره کوچک چه باشد.

– اینکه امکان درج عناصر گرافیکی دیگری هم باشد یا نه.

– من فعلا یک تایپوگرافی نو و مناسب در دست دارم، اما اگر دوست دارید می‌توانید یک تایپوگرافی هم ارائه دهید که متناسب با لوگوی ارسالی شما باشد.

– در طراحی بزرگ‌تر که همان طور که گفتم برای درج در سربرگ فیس‌بوک و یا گوگل پلاس استفاده خواهد شد، دست شما بازتر است.

در اینجا شما محدودیت فضا ندارید و می‌توانید با الهام از همان کاری که در لوگو انجام داده‌اید، یک تصویر گرافیکی بزرگ با جزئیات بسیار بیشتر و نمای بازتر انجام بدهید.

اگر حس می‌کنید توضیحات من ناقص هستند یا سؤالی دارید با من در میان بگذارید.

من بسیار امیدوارم این مسابقه هم مشکل فعلی یک پزشک را حل کند و هم یک رویداد هنری و فرهنگی خوب در فضای وب شود.

پس منتظر نظرات شما عزیزان هستم، لطفا با به اشتراک گذاشتن این پست در شبکه‌های اجتماعی و نیز اطلاع دادن آن به گرافیست‌هایی که سراغ دارید، به من کمک کنید.

طرح‌ها و یا پیشنهاد اسپانسری خود را به آدرس ایمیل alirezamajidi در جی میل بفرستید.

مهلت ارسال آثار 10 تیر ماه.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

عملیات گانرساید: حمله نروژ به تاسیسات آب سنگین نازی‌ها که آنها را از بمب اتمی محروم کرد

سرهنگ ارتش سلطنتی نروژ، لیف ترونستاد، پس از تحویل کپسول‌های انتحاری، به سربازانش اطلاع داد: «نمی‌توانم به شما بگویم که چرا این مأموریت اینقدر مهم است، اما اگر موفق شوید، برای صد سال در خاطره نروژ زنده خواهد ماند.»با این حال، این…

عکس‌های تصادفی که از شانس خوب عکاس مانند یک تابلو یا یک عکس خیلی حرفه‌ای شده‌اند

عکاس‌های حرفه‌ای گاهی ماه‌ها وقت صرف می‌کنند تا در زمان و مکان مشخصی حاضر باشند و تجهیزاتشان متناسب با نور و سرعت گذر سوژه و فاصله‌شان مناسب باشد تا یک عکس خوب بگیرند.اما گاهی شانس یا فرصت‌طلبی یا آمادگی ذهنی یک عکاس برای کادربندی مناسب…

جالب و گاهی خنده‌دار: آدم‌هایی که خیلی شبیه تابلو یک آگهی کنارشان هستند!

گاهی شباهت آدم‌ها به هم عجیب به نظر می‌رسند. حالا در نظر بگیرید که کاملا تصادفی اشخاصی در کنار تابلویی یا آگهی دیواری ایستاده باشند و چهره آنها به یکی از شخصیت‌های تابلو یا آگهی شباعت زیادی داشته باشد یا اصلا فرد افزونه‌ای برای مفهوم تبلیغ…

آیا ماری آنتوانت واقعاً گفته بود مردمی که در قطحی نان هستند، کیک بخورند؟! حقیقت درباره یکی از…

این یکی از بدنام‌کننده‌ترین داستان‌های تاریخ است: روایت این است که ملکه ماری آنتوانت وقتی شنید که دهقانان فرانسوی آنقدر فقیر شده‌اند که توانایی خرید نان ندارند، پاسخ داد: "بگذارید کیک بخورند." این افسانه برای قرن‌ها نقل شده است و به این…

بیماری‌ها و مشکلات روانی می‌توانند به مانند همین غول‌های تصور شده توسط میدجرنی باشند، اما می‌توان…

تا وقتی کسی مبتلا به یک مشکل روانپزشکی نشده باشد یا آشنا و فامیلی نداشته باشد که مبتلا به شکل جدی آنها باشد، نمی‌داند که چقدر روی کیفیت زندگی تاثیرگذار هستند. کسی که افسردگی ندارد، تعجب می‌کند که مثلا چطور کسی از قدم زدن یا غذای خوب یا…

خارج از کادرهای عکس‌های مشهور چه گذشته؟ حالا کاربران می‌خواهد با هوش مصنوعی Generative Fill فتوشاپ…

هوش مصنوعی به سرعت در حال توسعه است و هر روز می بینیم که چقدر توسعه پیدا می‌کند. یکی از پیشرفت‌های تازهاخیراً ابزار جدید AI Generative Fill فتوشاپ بوده است.با کمک آن می‌توان بسیار ساده چیز ناخواسته‌ای را حذف کرد یا اشیایی را اضافه کرد…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت وازلین ساج / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
27 نظرات
 1. Yeki می گوید

  آقای مجیدی درمورد زمان چیزی نگفتید، فقط این نکته رو که الان فصل امتحان هست در نظر بگیرید

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   دقیقا یک ماه. در این یک ماه هر چند وقت یک بار آثار دریافتی را نمایش می‌دهم.

 2. MJJJ می گوید

  دکتر جان برای برند شدن این همه شلوغی توی کار خوب نیست
  شما خیلی پیچیده اش کردین ، لوگوهای معروف رو ببینید همگی ساده هستند، بیشترشون از یک فونت ساده شکل گرفتن و یا یک طرح ساده
  مثل گوگل، مایکروسافت، اپل و سایت ای بی و …

  البته این نظر من هست

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   در ورای همان طرح یا فونتهای ساده هم استادیهای زیادی نهفته است. منتها الان ذهنیت من در جهت کار شدن چنین لوگویی است. هر چه باشد سلیقه شخصی هم دخیل است.

   1. امید از کردستان می گوید

    لوگوی مسابقات فرمول یک قابل توجه است: ترکیب حرف اف و عدد یک در کنار خطوطی که تداعی سرعت می کنند… بله، در سادگی هم می شود نکات هوشمندانه ای به کار برد.

  2. Tesla می گوید

   من هم پیشنهادم رفتن به سمت یک طرح مینیمالیستیه و صد البته که نظر شخصی مهمتر است.

 3. Javad-ht می گوید

  به نظرم به جای کتاب و گوشی بهتره یه تبلت دستش باشه که داره توش کتاب میخونه!
  هرچند امیدوارم یه لگو خیلی ساده باشه در عین حال که این خصوصیات رو داشته باشه.
  سادگی چیزیه که همیشه زیباست و از مد نمیوفته!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   این چیزی رو که گفتین نمی‌شه در لوگو درآورد، چون فضا خیلی محدوده.

 4. سعید می گوید

  آقای مجیدی از اونجایی که ادم قانعی هستم لطفا جایزه نفر دوم رو برام کنار بزارید لطفا … پروژه طراحی لوگوی شما از همین الان شروع شد

 5. ali am می گوید

  سلام
  لوگو بهتره ساده باشه و البته زیبا
  همچنین زمان را هم مشخص کنید (با توجه به امتحانات)
  ممنون

 6. شهرام می گوید

  درود
  دکتر عزیز البته به این چیزی که شما می خواید لوگو نمی گن، یجورایی پیکتوگرام محسوب می شه. البته پیکتوگرام خیلی ساده سازی تر شده هستش.
  بنده باید چند بار دیگه توضیحات رو بخونم تا درست متوجه بشم چه چیزی مد نظرت هستش :دی

 7. حمید رضا گنجی می گوید

  اسپانسر باید چه هزینه ای رو بپردازه

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   پول نقد یا کالا و خدمات (مثلا گوشی موبایل یا مثلا گیفت کارت و میزبانی یک ساله وب و …)

 8. Ali Reza Gholami می گوید

  با سلام
  به نظرم بهتر بود همچین مسابقه ای رو که وقت و فکر زیاد لازم داره میگذاشتین برای بعد از فصل امتحانات. حداقل امیدوارم وقت لازم رو بدین.
  ممنون

 9. qwerty13 می گوید

  سلام،
  من درست نفهمیدم، لوگو هایی که قراره ما بکشیم حتما باید از روی مسافر کوچولو باچه یا هر چیزی که ما میخوایم؟

  1. سید عماد می گوید

   دقیقا منم همینو متوجه نشدم

 10. اهورا می گوید

  والا اگه قراره لوگو یه همچین چیزی باشه به نظرم همین لوگوی فعلی خیلی بهتره ! 🙂

 11. s2me می گوید

  دکترجان رفتم واسه طراحیش تا 10 تیر امادش میکنم

 12. محمود زحمتی می گوید

  جناب مجیدی این هم لینک یکی از گرافیست های خیلی خوب که از دوستان بنده هستند:
  https://plus.google.com/+FarhadSadeghi/posts

 13. sm می گوید

  favicon
  /ˈfævɪkɒn/
  فویکان

 14. فیدبک می گوید

  دکتر مجیدی گرامی فقط یه چیزیُ اشاره نکردید شایدم به نظر بدیهی باشه اما برای اطمینان میخواستم ببینم درست متوجه شدم! تو تایپوگرافی لوگو(بخش اول) از حروف ” فارسی “-و نه انگلیسی-به طور مشخص باید استفاده بشه! به عبارت دیگه درصورت استفاده از حروف ,هیچ حرف انگلیسی به کار نره, درسته؟

 15. فرشاد می گوید

  دکتر من هم لوگویی که طراحی کرده بودم رو براتون فرستادم. لطفاً ایمیلتون رو چک کنید. با سپاس.

 16. پیمان می گوید

  دکتر کی نتایج رو اعلام میکنید و طرح‌ها رو نشون میدید؟

 17. فرشاد می گوید

  درود، پوزش می‌خوام دکتر مجیدی؛ می‌تونم بپرسم نتایج نهایی مسابقه چه موقع اعلام می‌شه؟ راستش کنجکاو هستم که آیا مسابقه کنسل شده یا خیر. سپاسگزارم.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   تا حدود دو هفته بعد.

   1. فرشاد می گوید

    سه هفته و ۴ روز (۲۵ روز) از این کامنت گذشت…

 18. حمید می گوید

  دکتر کی برنده شد؟

  مسابقه کنسل شد یا اینکه هنوز هم میشه طرح فرستاد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5