شرکت Segway از صندلی چرخدار متحرک برقی با سرعت ۳۸ کیلومتر بر ساعت رونمایی کرد

0

ما در عصر وسایل نقلیه برقی قرار داریم. خودروهای برقی، دوچرخه‌های برقی، موتورسیکلت‌های برقی، اسکوترهای برقی و اکنون صندلی‌های برقی!

محصول جدید شرکت Segway به نام S-Pod یک صندلی برقی یا بهتر بگویی ویلچری برقی است. صندلی برقی چرخ‌داری که برای آینده است و افرادی که نمی‌توانند راه بروند یا از ویلچرهای معمولی استفاده کنند!

شرکت Segway می‌گوید این وسیله برقی مدرن و کاربردی را برای استفاده مردم در مکان‌هایی مانند پارک مصنوعی، محیط دانشگاه، فرودگاه و برخی شهرها اختراع کرده است. منظور Segway این است که وسیله‌ای برای دوچرخه‌سواری افراد عادی نیست.

همان‌طور که در تصاویر مشخص است؛ ویلچر S-Pod بسیار بزرگ و احتمالا سنگین است ولی سرعتی ۲۴ مایل بر ساعت (کمی بیشتر از ۳۸ کیلومتر بر ساعت) دارد. این سرعت برای یک صندلی چرخ‌دار کمی ترسناک است. گفته می‌شود برای طراحی آن از دستگاه جالب، ژیروسفر فیلم دنیای ژوراسیک الهام‌گیری شده است.

کمی ترسناک و عجیب

اولین وسیله تعادلی نشسته شرکت سگوی است که بی‌دردسر هدایت می‌شود. محصولات پیشین شرکت Segway با حرکات بدن و به طور دقیق، عقب و جلو کردن کمر (تعادلی ژیروسکوپی) حرکت می‌کردند ولی در S-Pod یک جوی‌استیک در سمت راست دستگاه در اختیار کاربر قرار دارد تا صندلی برقی را هدایت و کنترل کند. این دستگاه به طور معمول دارای دو چرخ برای حرکت کردن است ولی در هنگام خاموش بودن موتور از سه چره کوچک برای حرکت استفاده می‌کند.

شرکت سگوی می‌گوید این دستگاه همیشه به صورت افقی قرار داشته و کاربر به سادگی قادر به دور زدن و حرکت در جهت‌های مختلف است.

در حالی‌که بسیاری از سایت‌ها می‌گویند S-Pod یک ویلچر برقی برای افراد معلول است ولی برخی کارشناسان اعتقاد دارند بیشتر یک صندلی برقی است و لزوما برای هر فرد معلولی مناسب نیست و نباید فقط تلقی ویلچر از آن داشت.

پیش‌بینی می‌شود S-Pod در فصل سوم سال ۲۰۲۰ برای کسب‌وکارها عرضه شده و مردم عادی در سال ۲۰۲۱ می‌توانند یک دستگاه از آن را خریداری کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.