تماشا کنید: طرح جدید ایلان ماسک برای جابه‌جایی افراد با سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت

1

ایلان ماسک با یک توییت، از برنامه و ماموریت جدید شرکت «بورینگ کمپانی» The Boring Company رونمایی کرد: حمل‌ونقل افراد پیش از حمل‌ونقل خودروها!

تا پیش از این، شرکت بورینگ کمپانی روی پروژه حمل‌ونقل هایپرلوپ (Hyperloop) تمرکز کرده بود که هدف‌اش حمل‌ونقل خودروها به وسیله تونل‌های زیرزمینی بود. پادهایی روی سطح زمین، خودروها را به درون تونل‌ها منتقل می‌کردند و خودروها در این تونل‌ها از یک نقطه به نقطه دیگری با سرعت بسیار بالا جابه‌جا می‌شدند.

حتا ماسک سیستم حمل‌ونقل عمومی مبتنی بر افراد را «به درد نخور» توصیف کرده بود و در مخالفت با آن؛ صحبت‌ها و توییت‌های زیادی دارد. اما حالا به نظر می‌رسد تغییر رویه داده و می‌خواهد ابتدا سیستمی برای حمل‌ونقل افراد یا دوچرخه‌ها طراحی کند.

ایلان ماسک، مالک و بنیان‌گذار شرکت بورینگ کمپانی، در توییتر جدید خود می‌گوید سیستم جدید مشابه سیستم قبلی است با این تفاوت که یک خودروی مدرن از ایستگاه‌های مشخصی، افراد و دوچرخه‌ها را سوار کرده و به درون زمین می‌برد و جابه‌جا می‌کند.

سرعت این خودروی مدرن ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت بیان شده و شیوه عملکردش مانند مترو یا اتوبوس نیست. افراد می‌توانند در هزاران مسیر و ایستگاه کوچک و مجزا پیاده یا سوار شوند.

ایلان ماسک، جزییات بیشتری درباره طرح و ماموریت جدید شرکت بورینگ کمپانی و پروژه هایپرلوپ بیان نکرده ولی وعده داده به‌زودی؛ اطلاعات بیشتری درباره سیستم حمل‌ونقل افراد منتشر خواهد کرد.

در ویدیوی کوتاه زیر می‌توانید نحوه کار سیستم حمل‌ونقل جدید مبتنی بر جابه‌جایی افراد ایلان ماسک را مشاهده کنید:

 
1 نظر
  1. علیرضا پورعابدین می گوید

    فکر می‌کنم این پروژه بر پایه همون ایده هایپرلوپ که توسط ایلان ماسک طراحی شده، اجرا بشه
    جالبه که هایپر لوپ داره توی دبی اجرا می‌شه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.