دیدنی های مسیر تهران یزد

0

رپورتاژ

مسیر اول کوتاه‌ترین راه به یزد و به طول ۶۲۱ کیلومتر است و می‌توانید آن را در مدت‌زمان ۶ ساعت ونیم تا ۷ ساعت طی کنید. با انتخاب مسیر اول، از جاده‌ی یزد-تهران که یکی از جاده‌های معروف و قدیمی است گذر خواهید کرد. مسیری که جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد و از شهرهای قم، کاشان، اردستان و میبد می‌گذرد.

خرید بلیط اتوبوس تهران یزد از علی بابا برای شما این امکان را به وجود می‌آورد تا بتوانید از این شهر زیبا بازدید کنید.

مسیر دوم ۸۱۱ کیلومتر است و با انتخاب آن زمان سفرتان ۹ ساعت ونیم خواهد بود. در طی هردو مسیر شما از استان‌های قم و اصفهان می‌گذرید تا به یزد برسید.

سفر تهران یزد با حرکت در مسیر اتوبان قم شروع می‌شود. مسیر تهران قم ۱۴۸ کیلومتر است و چیزی حدود ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه طول می‌کشد.

در قم می‌توانید از جاذبه‌های مذهبی و تاریخی آن مانند حرم حضرت معصومه، بازار قدیم قم، خانه تاریخی زند (موزه مردم‌شناسی) و … دیدن کنید.

رستوران‌های قم برای صرف ناهار:

رستوران صدف یا مرغ بریان طاهری، قدیمی‌ترین مرغ بریان در خیابان چهار مردان قم (خیابان عمار یاسر). سایر رستوران‌های خوب قم مانند رستوران مداین، رستوران البرز و رستوران ارگ سالاریه در بلوار امین واقع‌شده‌اند. رستوران بزرگ خادم در بلوار شهید صدوقی و رستوران ایتالیایی ماکارونی در ابتدای خیابان دور شهر، رو به روی پاساژ طوبی قرار دارند.

با خرید بلیط اتوبوس تهران یزد از علی بابا می‌توانید از این زیبایی‌ها لذت ببرید.

سپس به سمت کاشان ادامه دهید. این مسیر طبق نقشه ۱۱۲ کیلومتر است و در حدود یک ساعت و ۱۹ دقیقه طول می‌کشد.

جاذبه‌های دیدنی کاشان:

خانه بروجردی‌ها/ نشانی: کاشان، خیابان علوی

ساعت بازدید: همه‌روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

مدت‌زمان بازدید:۳۰ دقیقه

خانه بروجردی‌ها یکی از آثار تاریخی زیبای کاشان است که در محله سلطان میر احمد قرارداد، این اثر در نیمه دوم قرن ۱۳ هجری و در عصر قاجار ساخته‌شده است.

مسجد آقابزرگ کاشان

نشانی: کاشان،خیابان آقابزرگ

ساعت بازدید: در طول روز

مدت بازدید:۳۰ دقیقه

فاصله از جاذبه قبلی:۴ دقیقه با خودرو و ۱۲دقیقه پیاده

مسجد آقابزرگ مسجد و مدرسه‌ای بزرگ در کاشان، منسوب به ملا مهدی نراقی ملقب به آقابزرگ که به هزینه مردی نیکوکار به نام حاج محمدتقی خانبان و پسرش در نیمه قرن ۱۳ ق، مقارن با دوران پادشاهی محمدشاه قاجار ساخته‌شده است

بازار تاریخی کاشان

بازار کاشان مربوط به دوره صفویه است و در راسته بازار بزرگ شهر واقع شده است. این اثر در تاریخ ۸ شهریور ۱۲۵۵ با شماره ثبت ۱۲۸۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. برخی از قسمتهای بازار به اصناف معین اختصاص داشته و مهمترین بازارهای صنفی کاشان هم بازارهای مسگری ، رنگرزی ، زرگری ، کفش دوزی و بازار ریسمان فروشی بوده است. خرید بلیط اتوبوس ترمینال شرق علی بابا بازدید از این زیبایی‌ها را برای شما امکانپذیر می‌کند.

نشانی: کاشان، خیابان بابا افضل تا حدود دروازه دولت

ساعت بازدید: در طول از ۸ صبح تا غروب

مدت بازدید:یک الی ۲ ساعت

فاصله از جاذبه قبلی:۶ دقیقه با خودرو و ۱۴ دقیقه پیاده

باغ فین و حمام فین کاشان

در فاصله‌ی ۶ کیلومتری جنوب شهر کاشان، منطقه‌ای سرسبز و خوش آب و هوا قرار دارد که در گذشته به روستای فین کوچک مشهور بوده.

نشانی: کاشان، خیابان امیر کبیر

ساعت بازدید: در طول روز

مدت بازدید:یک ۱ ساعت

فاصله از جاذبه قبلی:۲۶ دقیقه با خودرو

پس از استراحتی کوتاه به سمت آران و بیدگل و نوش‌آباد بروید.  از جاذبه‌های این شهر زیارتگاه امامزداه هلال بن علی و بازدید از شهر زیرزمینی اویی است. سپس به سمت اردستان رانندگی کنید. مسیر کاشان تا اردستان ۱۲۸ کیلومتر است که حدود ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه طول می‌کشد.

اردستان یکی از شهرهای تاریخی ایران است که بناهای تاریخی زیادی در آن واقع شده است.

مسجد جامع اردستان

نشانی: اردستان، خیابان مسجد جامع

ساعت بازدید: در طول روز

مدت بازدید:۳۰ دقیقه

مقبره امیر اویس (سنگ سفید)

نشانی: اردستان، خیابان دکتر شریعتی

ساعت بازدید: در طول روز

مدت بازدید:۲۰ دقیقه

فاصله با جاذبه قبلی:۹ دقیقه پیاده،۲ دقیقه با ماشین

پس از این بازدیدتان از شهر تمام می‌شود و می‌توانید به سمت شهر نایین حرکت کنید. فاصله اردستان تا نایین حدود ۹۶ کیلومتر است که یک ساعت و ۷ دقیقه طول می‌کشد.

نایین شهری در استان اصفهان است که در شهرستان نائین قرار دارد. این شهر در منطقه دشت کویر قرارگرفته است و آب و هوایی خشک دارد. قدمت نایین بیش از ۳۰۰۰ سال است.

مسجد جامع نایین

نشانی: نایین

ساعت بازدید: در طول روز

مدت بازدید:۳۰ دقیقه

خانه پیرنیا، موزه مردم‌شناسی نایین

نشانی: نایین، جنب مسجد جامع

ساعت بازدید: از ۹ صبح تا ۶ عصر

مدت بازدید:۴۵ دقیقه

فاصله با جاذبه قبلی:۱ دقیقه پیاده

پس از نایین به سمت عقدا حرکت کنید. فاصله نایین تا عقدا ۷۰ کیلومتر است که حدود ۴۷ دقیقه طول می‌کشد و پس از آن به اردکان بروید. از جاذبه‌های اردکان زیارتگاه چک چک است.

زیارتگاه چک‌چک

نشانی:اردکان،جاده زیارتگاه چک چک

ساعت بازدید:۸صبح الی ۸شب

مدت بازدید:یک ساعت

چک‌چک یا «چکچکو» یکی از زیارتگاه‌های مهم زرتشتیان است.

پس از  بازدید از زیارتگاه چک چک ساعت حدود ۶ است. پس از بازدید به سمت میبد حرکت کرده و در این شهر اقامت کنید. جاذبه‌های میبد عبارتند از:

نارین قلعه (نارنج قلعه)

مسجد جامع میبد

کاروانسرای عباسی میبد

برج کبوترخانه

پس از عبور از میبد در نهایت به شهر تاریخی و زیبای یزد خواهید رسید.

   

پستهای اخیر

معرفی کتاب: راهنمای رستگاری در جابلقا – یا اینکه چطور در خاورمیانه هم خوشدل و رضایت‌‌مند…

موضوع قدیمی و کمتر بحث‌شده‌ای در جامعه وجود دارد: آیا خاورمیانه واقعا منطقه نفرین شده‌ای است؟ آیا خاورمیانه به سبب ویژگی‌های جمعیتی و تضارب آرا و باورهای متفاوت و جغرافیا، مستعد نزول این همه بدبختی و دورهای باطل کشتار و سرکوب و استعمار…

نخستین دانشجوی مجازی مجهز به هوش مصنوعی در یک دانشگاه مجازی چینی

دنیای آینده از هر نظر دنیای شگفت‌انگیزی خواهد بود. یکی از جنبه‌های آن، آموزش خواهد بود. تصور کنید که در دنیای آینده به دانشجوهای دهه‌های پیش یا قرن پیش، به خاطر آن همه وقت تلف کردن برای حفظ کردن چیزهایی که می‌شود به راحتی به صورت ابری روی…

دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند علت رشد غیرعادی گیاهان در جزیره ساخالین روسیه را پیدا کنند

در شبکه‌های اجتماعی روسیه چند وقت پیش، تصاویری از گیاهان بیش از حد بزرگ در ساخالین و جزایر کوریل، خیلی داغ شدند. گیاهانی که در شرایط عادی حداکثر، نصف قد یک انسان ، ارتفاع دارند، در اینجاها اندازه‌شان به 3 متر هم می‌رسد. جزیره ساخالین در…

ویژگی Easy Mode در گوشی‌های گلکسی سامسونگ چیست و چه زمانی باید آن را فعال کرد؟

پوسته One UI سامسونگ یکی از بهترین نرم‌افزارهای شخص ثالث ساخته شده برای اندروید است. اگر تجربه کار با اندروید اصلی گوگل را از دست داده‌اید؛ باز این پوسته ویژگی‌های بسیار خوبی دارد. برخی از این ویژگی‌ها در عمق اپلیکیشن Settings پنهان شدند و…

کیا سراتو ۲۰۲۲ فیس‌لیفت در استرالیا عرضه شد: طراحی مدرن‌تر و لوکس‌تر

کیا سراتو ۲۰۲۲ فیس‌لیفت که چند ماه پیش به طور رسمی معرفی شده بود؛ اکنون عرضه خود را از کشور استرالیا و با قیمت ۲۰.۱۵۷ دلار استرالیا آغاز کرده است. این خودرو در چندین مدل از جمله نسخه پایه، اسپورت، اسپورت پلاس، GT و هاچ‌بک عرضه می‌شود.…

ویدئوی بی‌نظیر گذر زمان و با وضوح ۸K که این عکاس با ترکیب ۵۰ هزار عکس از طبیعت نیوزیلند ایجاد کرد

مایکل شینبلوم، یک عکاس با قریحه، دست به کار جالب و وقت‌گیری زده است. او با ترکیب کردن 50 هزار عکس از طبیعت نیوزیلند، توانسته یک ویدئوی گذر زمان یا time-lapse با وضوح 8K درست کند! حالا این ویدئوی زیبا را به رایگان با دنیا به اشتراک…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.