چند اپلیکیشن مدیتیشن رایگان برای کاهش استرس و اضطراب در این روزهای کرونایی

0

احتمالا این روزها استرس و دلهره بیشتری دارید. خبرهای ویروس کرونا پشت سر هم بر سر آدم آوار شده و آرامش افراد را برهم می‌زنند. روال زندگی عادی تغییر کرده است و دلایل زیادی برای تحت فشار عصبی قرار گرفتن وجود دارد.

مثلا، روزهای متمادی در خانه خود قرنطینه شده‌اید و نمی‌توانید پا به بیرون از خانه بگذارید. مجبور شدید در این وضعیت آلودگی شهرها سرکار بروید یا اینکه کارتان را به خانه آورده و در کنار خانواده مجبور هستید ساعت‌های زیادی دورکاری کنید.

از سوی دیگر، بسیاری از کسب‌وکارها تعطیل شده یا افت درآمد داشتند. برای ایام نوروز انواع برنامه‌ها را داشتید ولی اکنون وضعیتی غیر قابل تحمل را می‌گذرانید. برخی از مردم هم به طور طبیعی مستعد استرس و اضطراب هستند و اکنون شرایط به گونه‌ای شده که وسواس بیشتری گرفته و بی‌خواب شدند.

به نظر می‌رسد هیچ زمانی مانند اکنون به آرامش، مراقبه و مدیتیشن نیاز نداشتیم. با توجه به ادامه داشتن وضعیت غیرعادی در کشور، باید سراغ روش‌ها و ترفندهایی برویم که باعث آرامش بیشتر روحی و روانی ما شده و بتوانیم ذهن خود را کنترل کرده و روی عادت‌های خود تسلط داشته باشیم.

خوشبختانه، در اینترنت اپلیکیشن‌های مدیتیشن رایگان خوبی یافت می‌شود که بتوانند استرس ما را کاهش دهند. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

Simple Habit

این اپلیکیشن برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS عرضه شده و به طور محدود حق اشتراک استفاده از آن را به خاطر شیوع کرونا برداشته است.

به این معنی که شما می‌توانید از طرح‌های مدیتیشن و برنامه‌های مراقبه که برای کاهش استرس و اضطراب طراحی شدند؛ به طور رایگان استفاده کنید.

در این برنامه‌ها موضوع‌هایی مانند مراقبت از خود (self-care)، کاهش ترس (easing fear)، ارتباطات ذهن آگاهانه (mindful communication) و یوگا در دسترس است. در اپلیکیشن Simple Habit گزینه‌های زیادی برای کشف هرگونه احساس و استرس در خود و روش‌هایی برای از بین بردن آن پیدا خواهید کرد (لینک دانلود اندروید و iOS).

Calm

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های محبوب مدیتیشن، نرم‌افزار Calm است که مجموعه‌ای از منابع مورد نیاز برای یافتن آرامش و ذهن آگاهی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

از آن‌جایی‌که شیوع ویروس کرونا باعث سلب آرامش بسیاری از مردم در سراسر جهان شده است؛ در نرم‌افزار موبایل Calm مجموعه‌ای از موسیقی‌ها، تمرین‌های مدیتیشن، داستان‌های خواب و موارد دیگر برای هر رده سنی یافت می‌شود.

این مجموعه سعی می‌کنند توجه ذهن را از اخبار کرونا به سوی دیگری جلب کرده و آرامش را به ضمیر ناخودآگاه مغز برگردانند (لینک دانلود اندروید و iOS).

Muse

اپلیکیشن Muse: The Brain Sensing Headband در حالت عادی هزینه‌ای ۱۵۰ دلاری برای اشتراک و استفاده دارد ولی این روزها می‌توانید از مجموعه رایگانی از منابع مدیتیشن برای کاهش استرس خود استفاده کنید.

در این اپلیکیشن ۲۰ راهنمای مدیتیشن توسط پزشکان مشهور جهانی به صورت رایگان عرضه شده است. همین‌طور، جلسات رایگان مدیتیشن به صورت گروهی و آنلاین در صفحه لایو اینستاگرام آن پیدا خواهید کرد.

در این نرم‌افزار می‌توانید منابعی برای کسب آرامش بیشتر، توجه به ذهن و افکار، تغییر باورها به شکل آرام و خنکی بهره ببرید (لینک دانلود اندروید و iOS).

چند اکانت اینستاگرام مدیتیشن

به جز صفحه لایو اینستاگرام Muse که روزانه برنامه‌های مدیتیشن گروهی و آنلاین برگزار می‌کند و این شانس را به شما می‌دهد تا هر روز با دیگران برای رسیدن به آرامش تمرین و مدیتیشن کنید و به‌نوعی وقت خود را در خانه مفید بگذرانید؛ چندین حساب کاربری معروف مدیتیشن دیگر در اینستاگرام هم برنامه‌هایی برای این روزهای کرونایی دارند.

صفحه مربی یوگا Denisse Monge به فالورهای خود آموزش‌هایی درباره مدیتیشن و اهمیت آن مراقبت از سلامتی روحی و جسمی خود ارائه می‌دهد.

مربی بهداشت و سلامت روان Robyn Youkilis نیز جلسات مدیتیشن ساده‌ای برای فالورهای خود به اشتراک گذاشته است. این جلسات را می‌توانید حتی در بیرون از منزل و با دیگران تمرین کنید.

مربی یوگای دیگری به نام Phylicia Bonann نیز موسیقی‌ها و صداهایی برای مدیتیشن طراحی کرده است که به شما کمک می‌کنند تا از استرس خود کاسته و ذهن خود را به سوی ساحل آرامش ببرید. در این صداها با تکرار برخی تلقین‌ها و تکنیک‌های باستانی مدیتیشن سعی شده ناحیه‌های فعال شده ذهن را دوباره خونسرد کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.