کار جالب یک شرکت طراحی داخلی: نشان دادن روند تغییر ظاهر آشپزخانه‌ها در طی پنج قرن

  • توسط علیرضا مجیدی
  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
  • ۳ دیدگاه

حتی اگر تنها زندگی می‌کنید و آشپزی چندانی نمی‌کنید، آشپزخانه خانه‌تان یک جزء اساسی خانه محسوب می‌شود. یک آشپزخانه نورگیر با کابینت خوش‌رنگ و ظروف زیبا، روحیه هر کسی را بهتر می‌کند.

اگر در فیلم‌ها و سریال‌هایی که داستانشان در دهه‌ها یا قرن‌های پیشین دنبال می‌شود، دقت کرده باشید، می‌بینید که آشپزخانه‌های قدیمی، تفاوت زیادی با آشپزخانه‌های جدید دارند. در طی قرن‌ها، پیشرفت فناوری و همچنین تغییر زیبایی‌شناسی، باعث تغییرات زیادی در ظاهر آشپزخانه‌ها شده است. دیگر خبری از آشپزخانه‌های تاریکی و نمور که ظروف از هر گوشه‌‌اش آویزان بودند، نیست.

سرعت تغییرات بسیار زیاد است و شما اگر ۱۰ – ۱۵ سالی خانه عوض نکرده باشید و یا تغییر دکوراسیون داخلی نداده باشید، حتما متوجه شده‌اید که آشپزخانه سابقا به‌روز شما، چقدر از مد روز عقب مانده است.

در این میان؛ یک شرکت مشاور و طراحی دکوراسیون داخلی، در پروژه‌ای به نام ۵۰۰ سال طراحی آشپزخانه؛ به سادگی نشان داده است که به چه میزان استانداردهای طراحی تغییر کرده است.

قرن شانزدهم:

قرن هفدهم:

قرن هجدهم:

قرن نوزدهم:

قرن بیستم:

قرن بیست و یکم:

منبع

نظرات

  1. چقدر جالب. بنظر میرسه که آشپزخونه ها به سمت روشنتر شدن پیش میرن و مدام شکل ساده تری به خودشون میگیرن. انگار که جای مناسب برای همه وسیله ها پیدا شده. سیستم چراغش هم بنظر ثابت مونده. رنگ هم از سیاه به سفید تغییر کرده. خیلی جالب بود. مشتاق شدم بدونم نظر این شرکتها در مورد بقیه جاهای منازل چطوریه.

  2. من مدل قرن هجدهم رو بیشتر می‌پسندم! انگار آشپزخونه گرمتر و دلنشین‌تر و صمیمی‌تریه! البته توی ایران که تا چندسال پیش هم همون مدل قرن هجدهم بکاربرده میشد!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.