مهندسی که بعد از قطع شدن انگشتانش، شخصا یک دست مکانیکی کارا و با ظاهر جالب برای خودش طراحی کرد

0

وقتی عکس‌های دست مصنوعی این پست را ببینید، شاید یاد شخصیت مرد آهنی Iron Man، بیفتید، شاید هم یاد سریال Winter Soldier بیفتید که به تازگی پخش شده است.

سال ۲۰۱۹، سال خوبی برای «یان دیویس» نبود. او در یک حادثه کاری، ۴ انگشتش قطع شد. بدتر از آن تشخیص داده شد که یک نوع سرطان به نام «میلوم مالتیپل» هم دارد، آن هم از نوع تهاجمی‌اش. اما چیزی که دیگر بدتر از همه این بود و نمک روی زخمش پاشید ، این بود که بیمه پزشکی که داشت، هزینه پروتز را قبول نمی‌کرد. بیمه با یک بهانه احمقانه عذر خواسته بود: اینکه در قرارداد تنها پروتز به دنبال قطع کامل دست از مچ به پایین را قبول کرده بود و نه فقط قسمت انگشت‌ها را!

اما دیویس تسلیم نشد و به فکر کار عجیبی افتاد، اینکه خودش با توجه به دانش مهندسی مکانیک که داشت، یک دست مصنوعی برای خود بسازد. او با این مهارت و نیز استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی، یک دست بی‌نظیر برای خود ساخته که کاملا مکانیکی است و به همین خاطر نه نرم‌افزار می‌خواهد و نه شارژ.

چون خود آقای دیویس این دست را از ابتدا تا به انتها ساخته، تعمیر و ارتقایش هم دست خودش است و مشکلی از این نظر نخواهد داشت.

جالب‌تر از اینکه باز و بسته شدن این دست، تنها ۰.۲ ثانیه طول می‌کشد، یعنی ۱۰ برابر نسبت به پروتز الکترونیکی معمول، سریع‌تر است.

در کانال یوتیوب او، توضیحات مشورح ویدئویی در مورد ساختن این دست وجود دارد. شاید به کار کسی بیاید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.