مایکروسافت ورد به مشکل قدیمی و پر بحث یک یا دو کارکتر فاصله پایان داد؛ از این پس دو کارکتر فاصله، خطا تشخیص داده می‌شود و کاربر باید آن را تصحیح کند

0

یکی از مشکلات قدیمی در مایکروسافت ورد، فاصله‌های دو برابر میان کلمات است. تقریبا همه کاربران هم‌عقیده هستند استفاده از فاصله دو کارکتری چندان زیبا نیست و بهتر اینکه همان فاصله تک کارکتری استفاده شود.

پس از سال‌ها، اکنون مایکروسافت با یک به‌روزرسانی می‌خواهد به این بحث و مشکل پایان دهد. مایکروسافت هم به این نتیجه رسیده است که گذاشتن دو کارکتر فاصله در تایپ نرم‌افزار ورد شبیه به یک خطا است و باید رفع شود.

مایکروسافت ورد در طی یک به‌روزرسانی فضاهای دو کارکتری را هایلات کرده و به عنوان خطا به کاربر هشدار می‌دهد تا آن‌ها را درست کند. پس از یک دوره، خود نرم‌افزار ورد به طور خودکار این تصحیح را انجام خواهد داد.

این تغییر و به‌روزرسانی از نسخه دسکتاپ مایکروسافت ورد آغاز شده است و پیشنهاد تصحیح فاصله‌های بیشتر از یک کارکتر از طریق ویرایشگر این برنامه به کاربر نشان داده می‌شوند.

البته، اگر هنوز جزو افرادی هستید که اعتقاد دارند باید دو کارکتر فاصله میان کلمات باشد یا تصور می‌کنید این شکلی بهتر است؛ می‌توانید فعلا این پیشنهاد برنامه ورد را نادیده بگیرید.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

ویژگی Editor در نرم‌افزار ورد اجازه می‌دهد کاربران این پیشنهاد را برای نخستین بار نادیده بگیرند یا فاصله را به یک کارکتر تبدیل کنند. همین‌طور، امکان خاموش کردن پیشنهادهای نوشتاری برنامه ورد وجود دارد (برای آن دسته از افرادی که کلا از هیچ پیشنهادی استقبال نمی‌کنند).

اختلافی چند دهه‌ای که هنوز ادامه دارد

مایکروسافت چندین ماه است که مشغول آزمایش این ویژگی است و با بازخوردهای مثبتی همراه بوده است که منجر به ارائه یک به‌روزرسانی برای نسخه‌های دسکتاپ شد. به تدریج این ویژگی برای همه کاربران نرم‌افزار ورد فعال خواهد شد.

«کریک گریگرسن»، یکی از مدیران بخش نرم‌افزار مایکروسافت دراین‌باره می‌گوید: «ما می‌دانیم فواصل بزرگ یک انتخاب برای همه کاربران نیست و شاید برخی از نویسندگان ترجیح دهند هنوز از فاصله‌های بیشتر استفاده کنند. ما همچنان در حال تست این ویژگی با کاربران هستیم و این پیشنهادات هر کاربری را قادر می‌سازد تصحیح فاصله را به راحتی پذیرفته، نادیده گرفته یا به طور کلی خاموش کند.»

بخش عمده‌ای از بحث درباره لزوم استفاده از یک یا دو کارکتر فاصله از ماشین‌های تایپ نشات گرفته شده است. ماشین‌های تایپ برای حروف یک کارکتری همان اندازه فاصله را مدنظر می‌گرفتند که برای حروف بزرگتری که چند کارکتر فضا می‌گیرند. مثلا، برای حرف «i» و «m» یک کارکتر فضا در نظر گرفته می‌شد؛ بنابرانی فضای اضافی بعد از «.» نیاز بود تا مشخص شود جمله پایان یافته است.

امروزه در برنامه ورد و دیگر نرم‌افزارهای تایپ و متنی، فونت‌ها طوری ساخته شده‌اند که این فاصله‌ها رعایت شده و دیگر نیازی به فاصله‌گذاری بیشتر نیست.

به هر حال، چندین دهه است روی یک یا دو کارکتر فاصله بحث است و هنوز هم این اختلاف‌نظرها ادامه دارد. در سال ۲۰۱۸، یک مطالعه نشان داد بیشتر مردم طرفدار یک کارکتر فاصله هستند و کمتر از دو کارکتر فاصله یا بیشتر استفاده می‌کنند.

انتظار می‌رود تغییرات جدید مایکروسافت ورد در ماه آینده برای همه کاربران در سراسر جهان عرضه شود.

منبع

   

پستهای اخیر

اطلاعات عمومی کاربران کلاب‌هاوس به صورت تجمیع‌شده منتشر شد: انتشار رایگان اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون…

برخی منابع از جمله سایت CyberNews که معمولا اخبار هک و رخدادهای امنیتی فضای مجازی را منتشر می‌کنند؛ از انتشار رایگان و آزاد اطلاعات عمومی کاربران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس شامل اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر خبر داده‌اند. این اطلاعات…

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.