ویژگی «پیش‌بینی متن» ماه آینده به مایکروسافت ورد افزوده می‌شود

با گذشت زمان، ورد سازگاری و انطباق بیشتری با سبک نوشتاری کاربر پیدا می‌کند تا غلط‌های املایی و دستوری کاهش پیدا کنند

0

قرار است ویژگی پیش‌بینی متن (text-prediction) در ماه مارس به نرم‌افزار مایکروسافت ورد اضافه شود.

سایت تک‌رادر مدخلی را در نقشه راه (roadmap) توسعه محصول مایکروسافت ۳۶۵ پیدا کرده است که می‌گوید ویژگی «Word for Windows: Text Predictions» در حال توسعه است و ماه مارس منتشر می‌شود.

ردموند اولین بار از ویژگی پیش‌بینی متن در ماه سپتامبر رونمایی کرد. کاربرانی که به طور آزمایش و محدود شده به نسخه بتا و زمایشی برنامه ورد و همین‌طور ورد ۳۶۵ روی وب دسترسی داشتند؛ این ویژگی را استفاده کردند. همین‌طور، کاربرانی از امریکای شمالی که به طور محدود به Outlook.com و اوت‌لوک روی وب دسترسی پیدا کردند؛ از وجود چنین ویژگی خبر دادند.

مایکروسافت در آن زمان گفت: «ایده این است که به کاربران کمک کند با پیش‌بینی کلمات، سریع‌تر و دقیق‌تر متن‌های خود را بنویسند و بهره‌وری بیشتری داشته باشند.»

با فعال شدن این ویژگی، هنگام تایپ کردن در ورد می‌توانید نیم‌نگاهی به پیش‌بینی‌های خاکستری رنگ نمایش داده شده داشته باشید و برای پذیرش آن‌ها کلید TAB را فشار دهید یا برای رد آن‌ها کلید EScape را بزنید.

شخصی‌سازی ورد به مرور زمان

با گذشت زمان، مایکروسافت ورد بیشتر با سبک نوشتاری شما آشنا می‌شود و به نوعی در حال یادگیری و انطباق بیشتر است تا به شما کمک کند غلط‌های املایی و دستوری کمتری داشته باشید. این ویژگی می‌تواند برای شما صرفه‌جویی زمانی بالایی داشته باشد و به طور مستقیم روی بهره‌وری شما تاثیر بگذارد. البته، اگر این ویژگی برای شما آزاردهنده باشد؛ می‌توانید آن را خاموش کنید.

مایکروسافت نمی‌خواهد تایپ‌های شما را شنود و ردگیری کند؛ بلکه ویژگی پیش‌بینی متنی با استفاده از فناوری یادگیری ماشینی سعی در ارائه پیشنهاداتی براساس متن تایپ شده در سند ورد یا ایمیل دارد. مایکروسافت تاکید دارد که متن‌های تایپ شده شما هرگز جایی و توسط فردی ذخیره نمی‌شوند؛ جز اینکه بخشی از مکانیزم بازخورد باشند که توسط خود کاربر اعمال می‌شود.

گوگل هم یک ویژگی مشابه برای نوشتن هوشمند و دادن پاسخ‌های هوشمند و سریع در سرویس‌های گوگل داکس و جی‌میل خود راه‌اندازی کرده است.

منبع pcmag
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.