مستند «ده سال با هایائو میازاکی» را به رایگان ببینید

0

به تازگی شبکه NHK یک مستند جدید چهارقسمتی از فعالیت‌های حرفه‌ای هایائو میازاکی، استاد پویانمایی و یکی از مؤسسان استودیو جیبلی، را کامل و رایگان به‌صورت آنلاین در دسترس علاقه‌مندان گذاشته است.

مستند «ده سال با هایائو میازاکی» که در سال ۲۰۱۹ ساخته شده، در کنار پرداختن به زندگی و فعالیت‌های شغلی این فیلمساز برجسته ژاپنی، به بررسی برخی از انیمه‌های او از جمله «همسایه من توتورو»، «پونیو روی صخره کنار دریا»، «شهر اشباح» و «باد برمی‌خیزد» پرداخته است.

مستند «ده سال با هایائو میازاکی» جنبه‌هایی از زندگی شخصی میازاکی، اندیشه‌هایش درباره‌ پیر شدن و رابطه‌ او با پسرش گورو میازاکی (که او هم فیلمساز است) را به تصویر می‌کشد.

این مجموعه‌ چهارقسمتی همچنین چگونگی مواجهه‌ استودیو جیبلی و پروژه‌هایش با زمین‌لرزه و سونامی سال ۲۰۱۱ توهوکو (که منجر به فاجعه‌ هسته‌ای شد) را بررسی می‌کند.

بنا بر گزارش‌ها، میازاکی در حال حاضر مشغول کار روی یک فیلم جدید است؛ این پروژه، اولین انیمیشن بلند او پس از انتشار «باد برمی‌خیزد» در سال ۲۰۱۳ خواهد بود.

او که پیش‌ازاین گفته بود دیگر فیلم بلندی نخواهد ساخت، با ساخت فیلم کوتاهی برای موزه‌ استودیو جیبلی ژاپن بر اساس کتابی با عنوان «چگونه زندگی می‌کنی؟»، به قلم گنزابورو یوشینو ، دوباره به صحنه بازگشته است.

لینک تماشا این مستند چهار قسمتی


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.