این ماسک N95 شفاف خودش را ضدعفونی کرده و اجازه می‌دهد با Face ID گوشی را باز کنید

0

اگر برای باز کردن قفل گوشی با تشخیص چهره و Face ID در هنگام زدن ماسک مشکل دارید؛ احتمالا به‌زودی یک راه‌حل برای آن یافت می‌شود.

شرکت چینی Huami که در حوزه فناوری فعال است و ما بیشتر محصولات پوشیدنی Amazfit را از او دیدیم؛ در حال کار روی یک ماسک مشابه N95 شفاف است که می‌تواند خودش را تمیز و ضدعفونی کند.

ماسک در حال تبدیل شدن به یک پوشیدنی الزامی برای مردم است. در بسیاری از کشورها، سرویس‌های حمل و نقل، فرودگاه‌ها و هواپیماها و پروازها، زدن ماسک اجباری است. تمام جهان در حال استفاده از ماسک است و چشم‌انداز آینده نشان می‌دهد فعلا باید از این پوشیدنی در فعالیت‌های اجتماعی استفاده کنیم.

ماسک‌های N95 و جراحی بیشتر توسط کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی استفاده می‌شوند و مردم تمایل به زدن ماسک‌های پارچه‌ای دارند.

ماسک‌های پارچه‌ای یک روش جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هستند ولی کاستی‌های قابل توجهی دارند. ذرات کوچک‌تر هوا را فیلتر نمی‌کنند و باید به طور مرتب شسته شوند. سیستم تهویه هوای خوبی ندارند و از همه مهم‌تر اینکه نمی‌توانید با فناوری‌های تشخیص چهره، قفل گوشی خود را باز کنید.

ماسکی با ماندگاری بیشتر

حالا شرکت چینی Huami امیدوار است این مشکلات را با ماسک Amazfit Aeri حل کند. این ماسک با فیلترهای هوای قابل جایگزینی همراه است و از فرستنده‌های ماوراء بنفش داخلی بهره می‌برد.

وقتی شما ماسک را از طریق درگاه USB-C به برق وصل کنید؛ پس از چند دقیقه به طور خودکار ضدعفونی شده و دیگر نیازی به شست‌وشو یا تمیز کردن ندارد. پس از هر چند بار استفاده می‌توانید به راحتی در چند دقیقه ماسک Aeri را ضدعفونی برای استفاده مجدد آماده کنید.

به گفته شرکت Huami با این عملیات ضدعفونی، هر فیلتر هوای ماسک Aeri تا یک ماه و نیم قابل استفاده است در حالی‌که ماسک‌های N95 معمولی فقط ۸ ساعت دوام می‌آورند.

ماسک Aeri با مواد شفاف و ضد تیره شدن ساخته شده است تا مانعی برای استفاده از سیستم‌های تشخیص چهره‌ای مانند Face ID نباشد. طراحی ماژولار این ماسک نیست اجازه می‌دهد تجهیزاتی مانند شیلدهای چشمی یا فن‌ها به آن افزوده شود و هنگام ورزش، باعث خفگی و احساس تنگی نفس نشود.

شرکت Huami ماسک‌های Aeri نمونه را آماده کرده ولی می‌گوید احتمالا عرضه انبوه به بازار آن‌ها زمانی بین شش ماه تا یک سال طول بکشد. به گفته شرکت، قیمت‌گذاری این ماسک هنوز زود است ولی تلاش می‌کنند همانند دیگر گجت‌های این شرکت ارزان‌قیمت باشد.

ساعت هوشمند Amazfit Bip این شرکت با قیمت ۸۰ دلار عرضه می‌شود که بیشتر از نصف قیمت ساعت‌های هوشمند مشابه از شرکت‌هایی مانند Fitbit، سامسونگ و اپل است.

ماسک Aeri تنها نمونه خلاقانه آماده ورود به بازار نیست. ویروس کرونا باعث شده طیفی از محصولات پوشیدنی و ماسک‌های ابداعی طراحی شود که کم‌کم شاهد ورودشان به بازار خواهیم بود. شاید در چند سال آینده، ماسک هم مانند ساعت هوشمند، دستبندهای سلامتی و دیگر گجت‌های پوشیدنی، یک وسیله معمولی برای استفاده روزانه مردم شود.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.