شرکت ریزر Razer تولید ماسک‌های صورت شفاف با استانداردهای بالای محافظت در برابر بیماری کرونا را شروع کرده است

0

در نمایشگاه CES امسال شرکت ریزر پروژه Hazel خود را رونمایی کرد که پروژه تولید ماسک‌های صورت N95 قابل استفاده مجدد بود.

این پروژه آن زمان یک کانسپت یا پروژه مفهومی تصور می‌شد. ولی حالا این غول سازنده تجهیزات گیم، تایید کرده که تولید محصولات مرتبط با همه‌گیری کرونا را شروع کرده است.

پروژه هزل چند ویژگی داشت که آن را از سایر تولیدکنندگان ماسک N95 متمایز می‌کرد. واضح‌ترین چیز این است که قرار است پلاستیک بدنه این ماسک‌ها شفاف باشد.

به عبارتی ریزر دریافته است که شاید مردم چند سال دیگر، حتی اگر واکسیناسیون جهانی موفق باشد- مجبور به احتیاط هستند و در این میان خیلی‌ها به خاطر دیده نشدن صورتشان و ندیدن صورت مخاطب خود ناخشنود هستند و حس می‌کنند که ارتباط انسانی چهره به چهره، خدشه پیدا کرده است.

از طرف دیگر باز ریزر به زیرکی دریافته است که ماسک‌ها هم وارد قسمت مد و فشن شده‌اند و باید دست بجنباند و محصولی شیکل وارد بازار کند.

ریزر همچنین برای اطمینان از اینکه ماسک‌های استانداردهای محافظت در برابر کرونا یا همان کووید – ۱۹ را دارند، با گروهی از متخصصان پزشکی و دانشمندان در حال همکاری است.

یک مشکل دیگر ما با ماسک‌ها فعلی این است که صدای ما تا حدی از ورای ماسک به صورت مبهم به گوش می‌رسد. به همین خاطر شرکت ریزر خلاقانه در پی توسعه فناوری‌ای به نام voiceamp است. در این فناوری چند میکروفن گنجانده شده در ماسک، صدا را تقویت می‌کنند و از آنجا که میزان گردش هوا در این ماسک‌ها دو برابر ماسک‌های معمول است، باز این مشکل هم حل می‌شود.

در بخش ظاهری و «فشن» کار، کروم روی درخشش و تلالوی ماسک به رنگ‌های دلخواه و طیف‌های گوناگون رنگ کار کرده است. حتی این طوری وقتی محیط تاریک است، صورت صاحب ماسک، روشن می‌شود.

همچنین ریزر ماسک را طوری طراحی کرده است که به آسانی به صورت گذاشته شود و به گوش‌ها با آویزه‌هایش متصل شود.

ریزر البته هنوز باید به دنبال گرفتن تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا باشد و حتی مجوزهای سازمان ایمنی کار را دریافت کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.