اگر این عکس زیبا و ظاهرا بی‌خطر را کاغذ دیواری گوشی اندرویدی خود کنید، به دردسر می‌افتید!

0

ما غالبا از ویروس‌ها و بد‌افزارها و سایت‌های ناامن و اپلیکیشن‌هایی که به حریم خصوصی و اطلاعات ما دست‌درازی می‌کنند، می‌ترسیم.

اما عکس و کاغذدیواری چه؟ آیا یک کاغذدیواری زیبا که حس آرامش را به ما القا می‌کند، می‌تواند یک تهدید جدی بشود؟

به تازگی یک کاربر توییتر که البته بیشتر به سبب درز دادن اطلاعات محصولات سامسونگ شهره است، فایل یک عکس را منتشر کرده است. عکسی بسیار زیبا که به محض اینکه کاغذدیواری گوشی اندرویدی شما بشود، باعث کرش و یا اصطلاحا soft-brick آن می‌شود. soft-brick به مشکلات گوشی گفته می‌شود که مانع استفاده از آن می‌شوند، اما خیلی ساده با بردن گوشی به سیف مود و حذف فایل و یا ری‌ست کردن گوشی، مشکل حل می‌شود و چیز مخرب دیگری به جا نمی‌گذارند.

گوشی‌های سامسونگ بسیار به این کاغذدیواری حساس هستند، در حالی که پیکسل ۲ و هواوی میت ۲۰ پرو مشکلی با این کاغذدیواری ندارد.

تا زمانی که عکس به صورت عادی در گوشی شما ذخیره شده، یا حین ایمیل کردن و ارسال آن به صورت پیام در شبکه‌های اجتماعی، هیچ مشکل خاصی رخ نمی‌دهد. همه چیز وقتی رخ می‌دهد که عکس، کاغذدیواری گوشی شما شده باشد.

بحث اصلی این است که مشخص شود که چرا چنین می‌شود. برخی می‌گویند که متادیتاهای عکس به نوعی در کار گوشی اختلال ایجاد می‌کنند. برخی هم می‌گویند که پروفایل رنگ این عکس موتور گرافیکی اندرویدی را به خود مشغول می‌کنند.

برخی اشاره کرده‌اند که اگر این عکس کمی ویرایش شود و رنگ‌هایش تغییر داده شوند، دیگر بی‌خطر خواهد بود. مشخص نیست که موقع ویرایش خود تغییر تون رنگ عکس یا احیانا حذف برخی متادیتاها موجب چنین چیزی می‌شود.

ما به خاطر حفظ امنیت شما و پیشگیری از سوء استفاده یا قصد تفریح نابخردانه و شیطنت، به خود فایل عکس لینک نمی‌دهیم. شما هم مواظب باشید که از این به بعد هر کاغذدیواری‌ای را استفاده نکنید.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.