برندگان مسابقه عکاسی از مناظر امسال انتخاب شدند: هر کدام از این عکس‌ها لیاقت دارد که ماه‌ها کاغذ دیواری دسکتاپ شما باشد!

1

بدون شک، یکی از جذاب‌ترین مسابقه‌های عکاسی سال، مسابقه بین‌المللی عکسبرداری از مناظر است. ۷ سال است که این مسابقه برگزار می‌شود و امسال واقعا عکس‌های زیبایی در مسابقه شرکت داده شدند. عکس‌هایی که از جنگل‌هایی به سبک داستان‌های جن و پری تا تصاویر زیبایی که با پهپاد از طبیعت گرفته شده بودند.

در مسابقه امسال ۳۸۰۰ عکس توسط عکاسان شرکت داده شدند. یکی از نکات حاشیه‌ای این عکس‌ها این بود که آثار تغییرات اقلیمی و آنچه ما خودمان بر سر خودمان آورده‌ایم، در پاره‌ای از عکس‌ها هویدا بود.

مسابقه سالانه عکاسی از مناظر دو شاخه دارد. در یک بخش تک‌عکس‌ها رقابت داده می‌شوند و در بخش دیگر مجموعه عکس‌هایی که از یک سوژه گرفته شده‌اند و در واقع داستانکی از سوژه می‌سازند.

بهترین عکس مجموعه‌ای امسال از یک هنرمند هنگ کنگی به نام کلوین یوئن بود که شبی جادویی در نروژ را نشان می‌داد. این عکاس ۲۴ ساله، برای گرفتن این عکس وارد چالشی شخصی با خود برای غلبه بر وضعیت آب و هوایی خاص این منطقه، مسیر بدون راه و جاده و خرابی خودرو شده بود.

در بخش عکس واحد، جایزه به عکاس آلمانی به نام کای هورنانگ رسید، او عکس سوررئال خوبی از رودی در ایسلند گرفته بود.

برخی از برندگان دیگر:

برنده دوم: جنوب ایسلند – نزدیک لومانگنوپور

غروب در یوتا:

سالحل اورِگان:

یک پارک ملی در نامیبیا:

دریاچه cuejdel در رومانی:

تلماسه‌های زیبا:

جنگل زیبای شروپشایر در انگلیس:

اندونزی – جزیره جاوا- اتشفشان ایجن:

پارک ملی کپیتال ریف:

کوه‌های سانتاکروز:

استرالیا – دره باکلند:

کوه فوجی در زمستان:


 
1 نظر
  1. یاس می گوید

    سلام. ده ساله خواننده وبلاگتونم .
    از دستتون در رفت و عنوان مطلب رو بجای لیاقت ، لیافت نوشتین.
    مانا باشین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.