شکایت ۲۵ میلیون دلاری این مرد از سرویس استریم گیم به خاطر اثر ناخواسته غریزی که استریمرهای زن رویش می‌گذارند!

2

دنیای اینترنت و تولید محتوا و شبکه‌های اجتماعی، دنیای عجیبی است. گاهی برای اینکه در اینها آدم معتبر و شناخته‌شده‌ای بشوید، باید سال‌ها وقت صرف کنید و بر مشکلات فنی غلبه کنید و تولید محتوای خوب و دست اول داشته باشید و یک عالم همه پدیده‌های آن را تحلیل کنید و مخاطب‌شناسی داشته باشید، گاهی هم برخی‌ها یک شبکه، ره صد ساله را می‌پیمایند.

در اینستاگرام و توییتر خودمان از این ارتقایافته‌ها کم نداریم. فرهنگ تولید سلبریتی و به اصطلاح شاخ و دستپاچگی عمومی در مقابل بیهوده‌ترین توییت‌های یک کاربر توییتر که معلوم نیست واقعا جنسبت زن دارد یا خیر، بسیار ریشه دوانده است!

مطلب بعد این است که برخی شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌ها، برای کسانی که در پی شهرت یک باره هستند، پلتفرم مناسب‌تر هستند.

یکی از این سایت‌های سایت توییچ Twitch است که ویژه پخش جاری یا استریم گیم است. توییچ ایده خوبی داشته و به یک نیاز اصلی گیمرها پاسخ می‌دهد.

منتها مشکل این است که خیلی‌ها برای علاقه به خود گیم‌ها، ویدئوهای توییچ را نمی‌بینند، بلکه انگیزه‌شان زل زدن به پیکر برخی از کاربرهای زن است!

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

در این مورد من ترجیح می‌دهم قضاوت و سیلقه خودم را وارد خبر نکنم و تا جایی که ممکن است، یک خبر جالب را که تازه منتشر شده، برایتان روایت کنم.

به تازگی مردی از توییچ، یک شکایت ۲۵ میلیون دلاری کرده. علت شکایت هم این بوده که توییچ جلوی استریم برخی از کاربرهای زن به گفته او رویش اثرات منفی می‌گذارند، نمی‌گیرد.

اسم این مرد اریک استاویلو است. او دعوی خود را از توییچ که الان در مالکیت شرکت آمازون است به دادگاه سانتا کلارا تقدیم کرده است.

او اعتراف کرده یک معتاد جنسی است و مبتلا به افسردگی ، اختلال وسواسی جبری، پانیک (حملات هراس) و بیماری کرون است.

حجم استفاده او از اینترنت زیاد است و کلا با اینترنت خودش را سرگرم می‌کند و ما نمی‌دانیم چه می‌کرده که در حین تماشای توییچ، آسیب جسمی هم پیدا کرده!

استاویلو شکایت کرده که در توییچ نمی‌شود بر اساس جنسبت استریمر جستجو کرد و ویدئوهای آن فقط بر اساس موضوع تقسیم‌بندی می‌شوند و از روی عکس‌های بندانگشتی ویدئوها هم نمی‌تواند متوجه محتوای ویدئوها بشود تا به گفته خودش از آنها احتراز کند.

توییچ از آن سو، ادعای استاویلو را رد کرده است. بررسی اکانت استاویلو نشان می‌دهد که اتفاقا او ۷۸۶ استریمر زن را دنبال می‌کند و به علاوه او سابقه شکایاتی از شرکت‌های بزرگ ماند سونی و مایکروسافت و نینتندو را هم داشته است!

استاویلو در مقابل گفته است که توییچ جلوی کاربرانی را که با بدن‌نمایی مقدار زیادی دونیشن جذب می‌کند، نمی‌گیرد.

او از دادگاه درخواست کرده که اگر در دعوای حقوقی برنده شود، ۲۵ میلیون دلار بین او  و کاربران دیگر با مشکل مشابه تقسیم شود و نیز مقداری از ان به بیماران کرونا و نهادهای خیریه مربوط به رنگین‌پوستان برسد.

شما چه فکر می‌کنید؟

آیا شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های اینترنتی باید قوانین و برخورد سفت و سخت‌تری با کاربرانی داشته باشند که کاربری‌های جانبی برای سرویس پیدا می‌کنند یا همه چیز را باید به انتخاب خود کاربران سپرد؟

منبع

   
2 نظرات
  1. سعید می گوید

    “آیا شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های اینترنتی باید قوانین و برخورد سفت و سخت‌تری با کاربرانی داشته باشند که کاربری‌های جانبی برای سرویس پیدا می‌کنند یا همه چیز را باید به انتخاب خود کاربران سپرد؟”
    منظورت استریمرهای زنی هست که به جای فعالیت در سایتهای پورن با فعالیت در توییچ و عرضه بدنشون دونیشن جمع آوری می کنند؟ البته اگر این حجم از کج فهمی نسبت به آزادی وجود نداشت منطقی بود که با آنها برخورد شود ولی در دنیای “لیبرال” امروز از این خبرها نیست. در عوض این مرد با شکایتش مورد مضحکه واقع میشه.

  2. سید حسین می گوید

    حالا من کار به این بنده خدا ندارم که حتی در اپلیکیشنی مثل توییچ هم به دنبال حاشیه است. به گفته خودش مریضه دیگه. منتها فضای مجازی الان داره با همچین مشکلی دست و پنجه نرم میکنه . نمونه اش لایوهای اینستاگرام. واقعا باید فکری به حالش کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.