حرکت به سمت سرطان با نوشیدن آب یخ!

0

رپورتاژ

نه اینکه نتوان آب معدنی یخ زده را استفاده کرد! شما می توانید از آب معدنی یخ زده بنوشید و لذت ببرید اما به شرطی که در شرایطی خاص، سلامتی خود را به خطر نیندازید.

باورهای اشتباهی درباره نوشیدن آب معدنی یخ زده وجود دارد که ممکن است شما هم تعدادی از آن ها را شنیده باشید یا حتی باور کرده باشید. به طور کلی، نوشیدن آب معدنی در حالات مختلف (سرد، گرم، یخ زده) هیچ ایرادی ندارد اما چیزی که مهم است، محل قرارگیری آب معدنیست!

احتمالا شما هم با این صفحه مواجه شده اید که یک فرد در حال نوشیدن آب یخ زده از بطری آب معدنی یکبار مصرف است!

شاید خودتان هم هنگام خرید آب آشامیدنی، با بطری های یخ زده مواجه شده اید. این مسئله دقیقا همان نقطه ای است که سلامتی شما را به خطر می اندازد و ممکن است مشکلات متعددی ایجاد کند. در ادامه این مقاله قصد داریم به صورت کامل به مضرات نوشیدن آب یخ زده در بطری های یکبار مصرف آب معدنی و باید و نبایدهای مربوط توضیحات لازم را ارائه دهیم.

استفاده از بطری های یکبار مصرف یخ زده و حرکت به سمت سرطان!

پلیمر و مونومور، دو ماده مضری هستند که استفاده آن ها برای انسان ها ضرر دارد. زمانی که شما از آب معدنی یخ زده استفاده کنید قطعا این دو ماده را وارد بدن خود خواهید کرد. برای جلوگیری از ورود این دو ماده به بدنتان باید از مصرف آب معدنی یخ زده پرهیز کنید.

البته که فریز کردن اکثر مواد غذایی تا یک مدت خاص، ایرادی ندارد اما در صورتی که یک ماده غذایی، مدت زمان زیادی فریزر بماند، استفاده ی آن ضرر دارد. حال باید این نکته را به یاد داشته باشید که درباره آب های معدنی این حساسیت بیشتر است. بطری های آب معدنی به گونه ای ساخته شده اند که ظرفیت قرارگیری در دمای ۰ تا ۴ درجه سانتی گراد را دارند. در صورتی که بطری های دیگری وجود دارند که از آن ها برای استفاده از آب خیلی سرد و همچنین یخ می توان استفاده کرد.

از این رو پیشنهاد می شود در صورتی که به دنبال بطری مناسب برای فریز کردن هستید، اصلا نباید سمت بطری های آب یکبار مصرف بروید. سوال بعدی که ممکن است برایتان پیش بیاید، این است که از کجا بفهمیم کدام بطری استاندارد های لازم برای فریز کردن را دارد. در این قسمت به این سوال پاسخ خواهیم داد.

کدام بطری آب برای فریز کردن مناسب است؟

برخی از بطری های پلاستیکی به گونه ای طراحی شده اند که امکان چندین مرتبه استفاده از آن ها و همچنین فریز کردنشان وجود دارد. برای شناسایی این بطری ها باید به علامت ها مخصوص آن ها توجه کنید و به خوبی این علامت ها را بشناسید. معمولا همین استانداردها روی قیمت گالن آب معدنی یا بطری های آب معدنی تاثیر گذار است اما هزینه کردن در این مسئله، کاملا منطقی است زیرا همه چیز به صورت مستقیم با سلامتی شما مرتبط است.

علامت های بطری های چند بار مصرف:

  • PP5
  • LDPE4
  • HDPE2

در صورتی که هر یک از این علامت ها را انتهای بطری آب مشاهده کردید، می توانید با خیال راحت آن ها را چندین مرتبه استفاده کنید.

فریز کردن آب برای سلامتی ضرر بیشتری دارد یا قرارگیری آب معدنی در معرض نور خورشید!

یکی از مهم ترین نکاتی که در مصرف و خرید آب آشامیدنی یک و نیم لیتری باید توجه داشته باشید این است که از تاریخ تولید آن زمان زیادی نگذشته باشد. برخی از افراد تنها به تاریخ انقضا یک محصول توجه می کنند و در صورتی که تاریخ انقضا نرسیده باشد، محصول را خریداری می کنند. در صورتی که این طرز فکر اشتباه است. شما باید به مدت زمان گذشته شده از تاریخ تولید توجه داشته باشید.

معمولا در فصل تابستان فروش آب معدنی کوچک بیشتر می شود و آب آشامیدنی های بزرگ که یک و نیم لیتری هستند، کمتر از بطری های کوچک به فروش می رسد. مهم ترین نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که بطری های آب معدنی نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشند.

به همین دلیل از خرید بطری هایی که مدت زمان زیادی از تولید آن ها گذشته و پشت شیشه یخچال فروشگاه ها در معرض نور خوشید هستید، خودداری کنید.

سرطان زا شدن آب بطری های معدنی تنها در فریزر اتفاق نمی افتد. بلکه قرارگیری بطری آب در معرض نور خورشید، باعث می شود آب ناسالم شود.

از این رو نمی توان گفت که تنها باید مراقب باشید تا بطری های یک بار مصرف را در فریزر قرار ندهید. بلکه باید به این مسئله توجه داشته باشید که قرار دادن بطری آب معدنی در شرایطی مساعد مهم ترین مسئله است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.