یک افزونه کاربردی فایرفاکس: دانلود آسان هر عکسی که پشت نشانگر ماوس است

0

بسیار پیش می‌آید که نیازمند ذخیره کردن عکسی از یک صفحه اینترنتی می‌شویم، اما متوجه می‌شویم که نمی‌شود به سادگی دانلود کرد. یعنی نمی‌شود با یک راست کلیک و انتخاب گزینه ذخیره کردن عکس، عکس را سیو کرد.

این طور وقت‌ها، ترفندهای متنوعی برای ذخیره کردن عکس وجود دارد:

  • اسکرین شات بگیریم: همیشه روش خوبی نیست. یک مشکل این است که عکس فقط در همان سایزی که نمایش داده می‌شودریال ذخیره می‌شود و ممکن است عکسی که در صفحه کار شده، ابعاد واقعی بیشتری داشته باشد و ما از داشتن عکس اصلی محروم می‌شویم. به علاوه خیلی وقت‌ها روی عکس اجزا یا نوشته‌هایی است که ذخیره کردن عکس را به صورت خالص، ناممکن می‌کند.
  • گزینه view page information‌را بزنیم و در زبانه media دنبال عکس بگردیم: این روش بسیار وقت‌گیر است.
  • inspect element را بزنیم. باز هم وقت‌گیر است و فقط عده‌ای از آدم‌ها چشمانشان با کدها آشناست و می‌توانند با سرعت قابل قبولی عکس را پیدا کنند.

اما در مرورگر فایرفاکس یک روش ساده برای ذخیره کردن عکس، استفاده از یک افزونه کارراه‌انداز به نام behind است.

شیوه کار این افزونه بسیار ساده است.

-تصور کنید که عکس انتخابی ثابت یا کاور یک ویدئوی یوتیوب را پسندیده‌اید

-تصور کنید که در یک سایت عکسی به صورت بک‌گراند انتخاب شده و شما می‌خواهید همین عکس را دانلود کنید

بعد از نصب افزونه فایرفاکس، وقتی ماوس را روی عکس می‌برید، گزینه behind را می‌بینید، وقتی روی آن کلیک می‌کنید، عکس در برگه دیگری باز می‌شود و می‌توانید به سادگی ذخیره‌اش کنید.

همچنین این افزونه، یک گزینه زوم روی عکس را به راست کلیک اضافه می‌کند. این طوری می‌توانید عکس را در بزرگ‌نمایی مختلف یا در سایز اصلی در درون همان صفحه وب ببینید.

به نظر من که این افزونه بسیار کاربردی است، تا نظر شما چه باشد.

یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید کارایی این افزونه را تست کنید، سایت اپل است. به این صفحه مراجعه کنید و افزونه را آزمایش کنید!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.