با این ماشین زمان، آلمان ۱۲۰ سال پیش را ببینید!

1

یکی از فانتزی‌های من که متعاقب خواندن برخی از کتاب‌های علمی تخیلی مثل مسافر بی‌احتیاط، نوشته رنه بارژاول در ذهنم شکل گرفت این بود که اگر دوربینی داشتم و در تاریخ سفر می‌کردم، چه فیلم‌هایی می‌شد از واقعیت‌های تاریخی گرفت.

طرح یک داستان کوتاه در ذهنم دارم که در آن شخصی موفق با مسافرت در زمان می‌شود، منتها به خاطر بیم از کاربردهای عجیب آن ترجیح می‌دهد که ناشناس فیلم‌هایی را از بازه‌های تاریخی گرفته، به تدریج در یوتیوب می‌گذارد. مردم تصور می‌کنند که با جلوه‌های تصویری دقیق یک شرکت مواجهند، تا اینکه … بماند برای بعد

اما فیلمی که در این پست مشاهده می‌کنید، چیزی کمتر از یک مسافرت زمانی ندارد!

در این فیلم می‌توانید چهره واقعی آلمان در سال ۱۹۰۲ را ببینید. این فیلم سیاه و سفید را موزه هنرهای مدرن در اختیار داشت. ثبت ویدئو روی فیلم ۷۰ میلیمتری با فناوری پیشروی شرکت بیوگراف، باعث شده جزئیاتی در فیلم دیده شوند که در کمتر فیلم قدیمی قابل مشاهده هستند.

به تازگی دنیس شیرایف که ماه‌هاست چهره نخست و سلبریتی عرصه رنگی کردن و ارتقای کیفیت فیلم‌های قدیمی شده، این فیلم قدیمی را رنگی کرده، سرعت پخش فریم‌هایش را اصلاح کرده و بر کیفیت آن افزوده.

فیلم از پنجره کوچک یک قطار معلق در شهر ووپرتال، یکی از شهرهای ایالت نوردراین-وستفالن در غرب آلمان گرفته شده.

دیدن مناظر خیابان‌ها، پوشش مردم و فضای قدیمی واقعا جالب است.

و نکته قابل تامل آخر این است که راه‌آهن قدیمی این شهر هنوز هم عملیاتی است! عکس زیر را ببینید که در سال ۲۰۱۰ گرفته شده:

اما خود فیلمی که اینقدر در موردش حرف زدم:

 
1 نظر
  1. HMD می گوید

    باسپاس ازاینکه فردی چون مرادراحساسات رنگی تان شرکت میدهیدکه خودمن عاشق موضوعاتی چون رنگ واپتیک میباشم. درانتظارسایرمقالات، تصاویروویدیوهای جالب شماهستم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.