فولد، فلیپ یا دوئو: ایده‌های مختلف طراحی یک گوشی تاشو در قالب محصولی لوکس

0

در این مطلب نمی‌خواهیم گوشی‌های تاشو مایکروسافت Surface Duo، سامسونگ Galaxy Z Fold 2 و Galaxy Z Flip را با هم مقایسه کنیم یا درباره مشخصات آن‌ها حرف بزنیم.

شاید به‌زودی مقایسه‌های مفصل و همراه با جزئیات زیادی از این سه گوشی تاشو در اینترنت منتشر شود و شما هم با دقت آن‌ها را دنبال کنید ولی فعلا ما می‌خواهیم از یک منظر دیگر این سه گوشی را با هم مقایسه کنیم!

هر سه گوشی یک ایده طراحی متفاوت را برای ساخت یک اسمارت‌فون تاشو در پیش گرفتند و هر سه گران‌قیمت هستند.

این گوشی‌ها به دسته‌ای از محصولات تعلق دارند که قبلا آیفون سعی داشت در این دسته باشد: محصولات لوکس!

واقعا این گوشی‌ها برای هر کسی در جامعه نیستند و نیازی به خریدشان هم ندارد. هر کدام از این گوشی‌ها هدف متفاوتی را دنبال می‌کند و مشخصات متفاوتی دارد ولی در همان لوکس بودن با هم تشابه دارند.

محصولات لوکسی که چیزی بیشتر از گوشی نیستند!

سامسونگ با عرضه گوشی تاشو گلکسی زد فولد ۲ سعی داشت خاطرات بد اولین گوشی تاشو خود را از اذهان پاک کند. زد فولد ۲ دیگر مشکلات صفحه‌نمایش و لولا و کیفیت ساخت زد فولد اولیه را ندارد و نشان از آینده‌ای روشن برای این دستگاه‌ها است.

ولی باز هم سامسونگ اصلا به دنبال اثبات این واقعیت نیست که این گوشی برای همه مردم است. قیمت ۲ هزار دلار برای یک گوشی نشان می‌دهد یک محصول لوکس است.

زد فولد ۲ از جنس شیشه است و لولاهای بسیار بهتری دارد اما آیا ویژگی بیشتری نسبت به اسمارت‌فون‌های رده بالای بازار به ما می‌دهد؟ جواب قطعا منفی است!

سامسونگ گلکسی زد فلیپ یک روش دیگری برای پیاده‌سازی گوشی‌های تاشو است. ایده‌ای که احتمالا حتی در میان کاربران عاشق محصولات لوکس هم چندان طرفدارانی پیدا نکند.

مایکروسافت هم در گوشی تاشو دوئو ایده متفاوتی برای تاشو بودن و دو نمایشگری در پیش گرفته است ولی واقعیت این است که این گوشی اصلا یک دستگاه با دو صفحه‌نمایش نیست و بعید است یک اسمارت‌فون هم باشد.

شاید بتوان این گوشی‌های لوکس را به ماشین‌های لوکس شباهت داد. ترکیبی از کیفیت بهتر و ویژگی‌های بیشتر هستند ولی اساسا چیزی را ارائه می‌دهند که هر گوشی یا ماشین دیگری هم دارد.

گوشی‌های تاشو هم یک گوشی هوشند یا اسمارت‌فون رده بالا هستند ولی با قیمت بسیار گران‌تر و لوکس‌تر!

آن‌ها در تلاش هستند نسل بعدی گوشی‌های هوشمند را به تصویر بکشند و روند آینده این صنعت را شروع کنند. دئو، فلیپ یا فولد، هر کدام از ایده متفاوتی برای شروع یک روند تازه در صنعت موبایل استفاده کردند ولی مشخص است هر کسی به آن‌ها نیازی ندارد!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.