افزایش امیدها برای آیفون تاشو: یک ثبت اختراع اپل طراحی فوق‌العاده‌ای برای لولای دستگاه‌های تاشو پیشنهاد می‌دهد

ثبت اختراع جدید اپل نمایشگرهای تاشدنی را هدف قرار می‌دهد

0

دست اپل برای طراحی یک گوشی تاشو چندان خالی نیست و اتفاقا یک طراحی منحصربه‌فرد و پیشرفته برای لولاهای صفحه‌نمایش‌های تاشدنی دارد.

ثبت اختراع جدید این شرکت به نام «دستگاه‌های الکترونیکی دارای نمایشگرهای منعطف تاشدنی» که روز ۱۳ آذر ماه (۳ دسامبر) منتشر شده است؛ یک طراحی لولای جدید پیشنهاد می‌دهد که به طور مشخصا در گوشی‌های تاشو قابلیت استفاده دارد.

در این ثبت اختراع، یک گوشی تاشو دیده می‌شود که لولای آن دارای چندین پیوند پیاپی همانند بند فلزی ساعت‌های مچی قدیمی است. این لولا کاملا زاویه قائم خم شده دارد و هر پیوند از انعطاف‌پذیری مستقل از دیگری برخوردار هستند.

در بسیاری از گوشی‌های تاشو کنونی، شاهد یک لولای یکپارچه هستیم که دارای مشکلاتی در خم شدن است و نمی‌توانم یک خمیدگی ۹۰ درجه را به نمایش بگذارد ولی در طرح اپل، هم لولا و هم صفحه‌نمایش قابلیت خمیدگی بالایی دارند.

در طرح پیشنهادی اپل، لولا شامل چرخ‌دنده، تسمه و سایر اجزای متحرک است تا به راحتی و کامل خمیده شده و به موازات دیگر به حرکت دربیایند. اجزای متحرک می‌توانند شامل میله‌ها و پیوندهایی با سطح تحمل فشار به‌صورت منحنی مخالف باشند.

این لولا دارای یک سری سطوح متوقف‌کننده نیز هست تا از چرخش بیش از حد میله‌ها و پیوندها جلوگیری کند. پیوندهای لولا جزئی از صفحه‌نمایش محسوب نشده و بیرون از نمایشگرها، در اطراف یک نقطه محوری درون صفحه‌نمایش چرخش پیدا می‌کنند.

لولایی برای هر نوع دستگاه با صفحه‌نمایش تاشو

یک مزیت بزرگ برشمرده شده برای این طراحی لولا، مدیریت نیروی وارد شده به صفحه‌نمایش‌ها و جلوگیری از فشار ناخواسته روی آن‌ها در هنگام تاخوردن و باز شدن است.

اگرچه این ثبت اختراع اپل بیشتر به تشریح لولای تاشو پرداخته است ولی در واقع دستگاه‌های با نمایشگرهای تاشدنی را هدف قرار می‌دهد و می‌گوید دستگاه‌هایی با ساختار تاشو، حرکات تاشو، حرکات پیمایشی یا دیگر ساختارهای انعطاف‌پذیر صفحه‌نمایش می‌توانند از این لولا بهره ببرند. منظور اپل این است که شاید این لولاها را در لپ‌تاپ، عینک هوشمند، مچ‌بند، ساعت هوشمند، تجهیزات خودرو و محصولات دیگر هم ببینیم و محدود به آیفون نیست!

اپل تا کنون چندین ثبت اختراع و طراحی لولای خمیده داشته است و قطعا ثبت اختراع اخیر، آخری آن‌ها نخواهد بود اما هنوز مشخص نیست که کدام‌یک در گوشی تاشوی آینده اپل ظهور می‌کند و بالاتر از آن، آیا واقعا اپل در حال طراحی یک آیفون تاشو است یا خیر!

بیشتر این ثبت اختراع‌ها به علاقه‌مندی‌ها و تراوشات ذهنی طراحان خلاق اپل برمی‌گردد و نباید آن‌ها را نشانه‌ای قطعی از یک محصول در آینده دانست!

به هر حال، گوشی‌های تاشو به ترند و روند جدید بازار تبدیل شدند و دیر یا زود، اپل هم تسلیم شده و باید یک گوشی تاشوی هوشمند با دو صفحه‌نمایش و لولای خمیده ارائه کند.

منبع اپل اینسایدر
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.