ثبت‌اختراع جدید ال‌جی یک اسمارت‌فون تمام صفحه و تاشو را نشان می‌دهد

0

دفتر ثبت‌اختراع و علایم تجاری ایالات متحده یک ثبت‌اختراع جدید از شرکت ال‌جی دریافت کرده است که احتمالا یک گوشی تاشو مفهومی را نمایش می‌دهد.

این ثبت‌اختراع در تاریخ ۲۸ ژوئن به ثبت رسیده و توسط سایت LetsGoDigital کشف شده است. در این ثبت‌اختراع به طور واضحی می‌توان برخی ویژگی‌ها و مشخصات گوشی تاشوی آینده شرکت ال‌جی را مشاهده کرد.

در سال‌های اخیر، شرکت‌های سازنده گوشی تلفن همراه چندین ثبت‌اختراع درباره گوشی‌های تاشو داشتند. سامسونگ سردمدار این شرکت‌ها است ولی مایکروسافت، اپل و دیگران هم در صدد تولید گوشی تاشو هستند.

اگر این ثبت‌اختراع ال‌جی را ملاک قرار دهیم؛ گوشی تاشوی این شرکت یک اسمارت‌فون تمام صفحه خواهد بود که از وسط باز و بسته می‌شود. بنابراین؛ گوشی تاشوی ال‌جی احتمالا عمودی خواهد بود.

در سال گذشته، شرکت سامسونگ هم چندین ثبت‌اختراع مشابه این داشته ولی بیشتر گمانه‌زنی‌ها پیرامون یک گوشی تاشو فبلت‌مانند است که دو صفحه‌نمایش تمام صفحه با لولایی وسط دارد.

رویای فبلت تاشو

بخش عمده ثبت‌اختراع ال‌جی، همانند ثبت‌اختراع دیگر شرکت‌ها برای گوشی تاشو، روی لولای میان دو صفحه‌نمایش تمرکز کرده است و نحوه کار آن را شرح می‌دهد. چون لولا باید طوری کار کند که به صفحه‌نمایش‌ها آسیبی وارد نشود.

گوشی تاشوی مفهومی ال‌جی وقتی باز می‌شود؛ یک اسمارت‌فون تمام صفحه خواهد بود و اثری از لولا دیده نمی‌شود. دو لبه گوشی نیز توسط آهن‌ربا بسته خواهند شد.

این سند جزییات بیشتری هم دارد. مثل اینکه می‌توان از دوربین گوشی در حالت خاموش بودن صفحه‌نمایش استفاده کرد.

در یک تصویر، مشاهده می‌کنیم که گوشی درون جیب کاربر ولی نیمی از آن بیرون مانده است. شاید این گوشی می‌تواند بدون دخالت دست انسان عکاسی و فیلم‌برداری کند. ویژگی شبیه به دوربین‌های Snapchat Spectacles و GoPro!

طراحی گوشی ال‌جی به گونه‌ای است که می‌تواند در حالت‌های مختلفی از جمله V شکل به کار گرفته شود. ثبت‌اختراع ال‌جی نشان می‌دهد این گوشی مفهومی انعطاف‌پذیری زیادی دارد و کاربران می‌توانند در شکل‌های مختلفی از آن استفاده کنند.

در ماه‌های اخیر، شایعات و اخبار به مراتب کمتری از گوشی تاشوی ال‌جی نسبت به سامسونگ شنیدیم ولی این ثبت‌اختراع نشان می‌دهد که ال‌جی هم به فکر تولید اسمارت‌فونی رده بالا و تاشو است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.