محبوبیت گوشی‌های تاشو به تدریج در حال افزایش است و به گفته سامسونگ سال پیش ۱۰ میلیون دستگاه گوشی تاشو در جهان فروخته شده

0

سامسونگ در آستانه رونمایی از گوشی‌های تاشو‌های بعدی خود خود است و قبل از رویداد بعدی Unpacked در ۱۰ آگوست، رئیس بخش گوشی موبایل سامسونگ پست وبلاگی دیگری منتشر کرده که نشان می‌دهد اکنون زمان عرضه تاشو‌های نو فرا رسیده است و اینکه افراد بیشتری از به گوشی‌های تاشو علاقه‌مند شده‌اند و آن را می‌خرند.

روه TM Roh نوشه است که با گذشت تنها ۳ سال، این گوشی‌های به خاطر طراحی رادیکال و پیشگامانه و انعطاف‌پذیر که با سبک زندگی مدرن مطابقت دارند، تبدیل به گوشی ترجیح شمار زیادی از مردم شده‌اند.

سامسونگ می‌گوید که نزدیک به ۱۰ میلیون گوشی هوشمند تاشو در سال ۲۰۲۱ فروخته است. رقمی که نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

البته سامسونگ ممکن است کمی اغراق کند، اما برآوردهای دیگران هم عدد کمی را نشان نمی‌دهد و برخی کارشناسان عدد ۷.۹ و ۷.۱ میلیون دستگاه را درست‌تر می‌دانند و این اعداد هم نشان می‌دهند که گوشی‌های تاشو دیگر یک چیز عجیب نیستند و تبدیل به گوشی‌های کاربردی در دست «برخی» از مردم شده‌اند.

هنوز گوشی‌های تاشو درصد قالب توجهی از فروش کل گوشی‌ها را تشکیل نمی‌دهند. مثلا در سال ۲۰۲۱ شرکت سامسونگ ۲۷۲ میلیون دستگاه گوشی فروخته است. با این همه سامسونگ به گوشی‌های تاشو به عنوان بازار آینده نگاه می‌کند و دوست دارد تا زمانی که این بازار واقعا پررونق شود، پیشتازی خود را حفظ کند.

در بخش نوظهور گوشی های تاشو سامسونگ واقعا بسیار جلوتر از سایر شرکت‌هاست و برآورد می‌شود که در سال ۲۰۲۱ حدود ۸۷.۸ درصد گوشی‌های فروخته شده تاشو از برند سامسونگ بوده باشند، در حالی که نزدیک‌ترین رقیب این شرکت -هواوی- تنها ۹.۳ درصد گوشی‌های تاشو را در این سال فروخت. میزان فروش بقیه شرکت‌ها به این صورت است:  شیائومی ۲.۴ درصد، رویول ۰.۳ درصد و اوپو ۰.۲ درصد.

تخمین‌زده می‌شود در سال ۲۰۲۵ فروش گوشی‌های تاشو به ۲۷.۶ میلیون برسد.

پس منطقی است که سامسونگ شروع به پهن کردن فرش قرمز برای مدل‌های بعدی گلکسی زد فولد و زد فلیپ خود کرده است،.

طبق گزارش‌ها، اپل در حال بررسی گوشی‌های مفهومی تاشو است، اما در بهترین شرایط نخستین گوشی تاشوی اپل یک سال بعد از  رویداد آتی Unpacked سامسونگ وارد بازار می‌شود. شاید اپل می‌خواهد مفهوم گوشی‌های تاشو یا رول‌شونده را به سبک خود تغییر بدهد. شاید هم اصلا این بازار را مهم ارزیابی نکرده. در هر صورت اگر هم اپل وارد این بازار شود، آنگاه ما کاربران انتهایی از رقابت بین شرکت‌های بزرگ می‌توانیم بیشترین سود را ببریم و سرانجام از شر گوشی‌های تکراری خلاص شویم (البته اگر وضعیت جیبمان بگذارد!)

منبع: ورج

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.