بیش از یک میلیارد گوشی آی‌فون تا به حال فروخته و فعال شده: برای اپل ارتقا مهم‌تر از فروش شده است!

0

یک تحلیل‌گر ارشد و شناخته شده اپل اعتقاد دارد این شرکت در ماه گذشته از یک میلیارد گوشی آیفون فعال گذشته است.

نیل سایبرت (Neil Cybart) می‌گوید اکنون بیش از یک میلیارد نفر در دنیا گوشی آیفون استفاده کنند. براساس تحلیل‌ها و تخمین‌های او، اپل در ماه گذشته و پس از سیزده سال فروش آیفون، رکورد یک میلیارد آیفون فعال را زده است و هنوز هم این گوشی محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین تلفن هوشمند دنیا است.

حدس و گمان‌هایی وجود دارد که اپل در سال ۲۰۱۸ تصمیم به متوقف کردن اعلام آمار و ارقام فروش آیفون گرفته است؛ به خاطر رسیدن به نقطه اوج فروش این گوشی بوده است.

احتمالا اپل پس از آن زمان وارد فاز کاهش فروش آیفون شده است و چون بازار درک درستی از چرخه ارتقاهای طولانی‌مدت ندارد؛ اپل تصمیم به سکوت در قبال فروش آیفون می‌گیرد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

نیل سایبرت می‌گوید آمار فروش عددی آیفون نمی‌تواند یک چشم‌انداز درستی از کسب‌وکار اپل به ما بدهد. به همین دلیل، اپل در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی تصمیم گرفت گزارش آمار فروش سه ماهه آیفون را متوقف کند. برخی از رسانه‌ها مانند وال‌استریت با این آمار فروش به اشتباه می‌افتادند و دست به تجزیه و تحلیل‌های بدی می‌زدند.

اپل وارد چرخه تجاری ارتقای محصول شده است

کاهش فروش عددی آیفون به طور خودکار به معنای خراب شدن پایه‌های تجارت اپل نیست. در عوض، چرخه ارتقا طولانی‌تر می‌تواند عامل کاهش فروش گوشی آیفون باشد. افزون بر این، فروش عددی آیفون نمی‌تواند چیزی به ما درباره وفاداری و میزان رضایت مشتریان از این محصول بگوید؛ بلکه تصمیم مشتری برای ادامه استفاده از یک محصول مهم‌تر است.

این تحلیل‌گر مسایل اپل می‌گوید نشریه‌ای مانند وال‌استریت بیش از حد به افرادی که از اندروید به آیفون کوچ کرده بودند؛ اهمیت می‌داد در حالی‌که آن‌ها فقط بخش کوچکی از یک پازل هستند.

سایبرت می‌گوید فروش آیفون به یک تجارت ارتقا تبدیل شده است. اپل هر سال ۲۰ الی ۳۰ میلیون کاربر جدید اپل دارد و این درصد فروش آیفون به کاربران جدید مدام در حال ریزش است. اپل در فوریه ۲۰۲۰ شاید زیر ۲۰ درصد آیفون به کاربران جدید فروخته باشد که کمترین میزان در کل تاریخ فروش آیفون است.

وی پیشنهاد می‌کند برای درک اصول اپل، سراغ پایگاه داده نصب iOS برویم. او در محاسبات خود افرادی که آیفون جدید خریدند را به همراه افرادی که آیفون استفاده شده‌ای خریدند و افرادی که آیفون قدیمی خود را به یکی از اعضای خانواده دادند؛ را با هم لحاظ می‌کند.

تحلیل او با اطلاعیه سال ۲۰۱۹ اپل که می‌گفت در سه ماهه نخست آن سال نزدیک به ۹۰۰ میلیون نفر از آیفون استفاده می‌کنند؛ تطابق دارد. این آمار اکنون به بیش از یک میلیارد آیفون فعال رسیده است.

آخرین آماری که اپل اعلام کرده است؛ ۱.۵ میلیارد دستگاه فعال iOS است که در سال گذشته ۱.۴ میلیارد دستگاه بود و ۹۰۰ میلیون دستگاه آن به گوشی‌های آیفون تعلق داشت.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.