نوجوانی که در چین کلیه‌اش را برای خرید آی‌پد و آی‌فون فروخته بود، دچار نارسایی کلیه شده است

 • توسط علیرضا مجیدی
 • ۲۰ فروردین ۱۳۹۱
 • ۸ دیدگاه

خبرگزاری الجزیره خبری جالب و تأثیرگذار منتشر کرده است:

به نقل از خبرگزاری دولتی Xinhua چین، چند وقت پیش نوجوانی در چین برای اینکه بتواند آی‌فون و آی‌پد بخرد،کلیه‌اش را فروخت و حالا پنج نفر به خاطر مشارکت در این کار دستگیر شده‌اند.

این نوجوان ۱۷ ساله که نامش «وانگ» است، آوریل سال قبل کلیه‌اش را فروخته بود، اما حالا وی دچار مشکل جدی و نارسایی کلیه شده است. در میان افراد دستگیرشده، جراحی که این کار را انجام داده است، هم دیده می‌شود.

این معامله نامیمون، ۳۵ هزار دلار برای ترتیب‌دهندگانش سود داشت، سهم وانگ از این پول، تنها ۳۵۰۰ دلار بود. در این گزارش اشاره‌ای به دریافت‌کننده کلیه و پولی که او پرداخته است، نشده است.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

این نوجوان اهل استان Anhui و ظاهرا مدت‌ها در جستجوی کار و زندگی بهتر بوده است. زمانی که او با پولش، آی‌فون و آی‌پد خرید، مادرش از او پرسید که پول را از کجا به دست آورده است و او گفت که کلیه‌اش را فروخته است.

محصولات اپل در در چین بسیار محبوب هستند، اما خیلی از چینی‌ها توانایی مالی خرید آنها را ندارند.

وانگ

وانگ از طریق یک چت‌روم، وارد این خرید و فروش شد. تقریبا ۱.۵ میلیون چینی نیاز به پیوند کلیه دارند، اما بر اساس برآوردها، هر سال تنها ۱۰ هزار پیوند کلیه در چین انجام می‌شود. شکاف بزرگی که بین عرضه و تقاضای کلیه وجود دارد، باعث به راه افتادن یک بازار سیاه اعضای پیوندی در چین شده است.

به خاطر فقدان یک مکانیسم اهدای داوطلبانه در چین، متأسفانه اعضای پیکر زندانیان اعدام‌شده، منبع اصلی تأمین اعضای پیوندی در چین هستند. گروه‌های حقوق بشری بارها چین را متهم کرده‌اند که بدون اجازه زندانی‌ها یا خانواده آنها این کار را می‌کنند، چیزی که چینی‌ها آن را انکار می‌کنند.

 

مطلب پیشنهادی:
خلق عکس هایی با رنگ های منحصر بفرد

نظرات

 1. سرمایه داری خوبی ها و بدی های خاص خودشو داره.
  مشخص هست که ایجاد چنین تفکر مصرف گرایانه ی صرفی که یک فرد برای خرید یک گجت اونم از یک برند خاص جونشو به خطر میندازه یکی از نمودهای زشت این مسئله است.
  و زشت تر سیستم کمونیستی هست که وقایع مختلف این داستان تلخ ابعاد گوناگونشو نشون میده!!!

  بهرحال تعصب خیلی بده و شامل همه چیز میشه، بهترین توصیف برای یک تفکر تعصبی تعبیر فاحش.ه مغزی هست که رندی زمانی به کار برد (روحش شاد)

 2. دارم به آگهی اون دانشجویی که میخواست بخاطر تامین هزینه یک ترم دانشگاه خودش کلیش رو به قیمت خیلی خیلی کمتر از ۳۵۰۰ دلار بفروشه فکر میکنم!

 3. این نوجوونه عجب احمقی بوده 😀

 4. نظرت در مورد اون دانشجو چیه اون هم احمق بوده؟

 5. ولله من به عقل این بشر ناامید گشتم

 6. خیلی احمقه ! آحه ipad2 مگه چیه ؟ بابا پول ipad رو با چند ماه کار کردن تو ایران هم میشه به دست آورد ! در ضمن ipad واسه فرنگیاس ! تو ایران به نظر من فقط میشه باش angry birds بازی کرد !

 7. In dokhtar vaghean ghabele dark ast

 8. Ipad2 vasileii baraye game , ketab khoni , va web gardist . Ba yek sim kart mitonid dar iran nehayate interneto dar iPad dashte bashid va dar khanevad wi,fi estefade konid . Dar kol mahsolate apple bi nazir hastand

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.