علی‌بابا در «روز مجردها» همه رکورهای فروش دنیا را شکست: بیش از ۲۵ میلیارد دلار در یک روز و یک میلیارد دلار در دو دقیقه

1

انتظار می‌رفت که خرده‌فروشی آنلاین چینی علی‌بابا در روز موسوم به «روز مجردها» Singles Day رکورد فروش جدیدی به جای بگذارد و حتا بتواند روی دست آمازون بلند شود.

فروشگاه اینترنتی علی‌بابا هر ساله روز ۱۱ نوامبر (۱۱/۱۱) به مناسبت گرامی‌داشت روز مجردها در چین؛ فروش ویژه دارد. این رسم از سال ۲۰۰۹ پایه‌گذاری شده است.

امسال؛ آمار فروش این غول بزرگ خرده‌فروشی چینی مطابق انتظار بسیار فراتر از سال‌های قبل بوده و حتا از «جمعه سیاه» و «دوشنبه سایبری» امریکا نیز پیشی گرفته است.

رکوردهایی که شکسته شد

علی‌بابا گزارش داده است در این روز بیش از ۲۵.۳ میلیارد دلار فروش داشته است که حدودا ۴۰ درصد بیشتر از سال‌های گذشته است.

ولی این تنها رکوردی نیست که علی‌بابا در روز مجردها شکسته است. این فروشگاه توانست در طی دو دقیقه بیش از یک میلیارد دلار جنس بفروشد که در تاریخ فروشگاه‌های اینترنتی بی‌سابقه و حیرت‌انگیز است.

همچنین؛ این فروشگاه تنها در مدت زمان ۱۳ ساعت به رکورد ۱۸ میلیارد دلار دست پیدا کرد که باز هم یک رکورد جدید محسوب می‌شود. فروش این خرده‌فروشی تنها منحصر به روز ۱۱ نوامبر نیست و حدود یک هفته ادامه خواهد داشت. هنوز آمار فروش یک هفته‌ای علی‌بابا منتشر نشده است.

علی‌بابا در سال گذشته؛ طی ۲۴ ساعت توانسته بود فروشی ۱۷.۸ میلیارد دلاری داشته باشد.

علی‌بابا به مناسبت روز مجردها؛ تخفیف‌ها و کاهش قیمت‌ها متنوعی را روی کالاهای خود اعمال می‌کند و البته برخی از اجناس به شوخی یا جدی با استقبال و فروش بیشتری روبرو می‌شوند.

به علاوه؛ برخی از فروشگاه‌ها و خرده‌فروشان جز چینی نیز از فرصت استفاده کرده و تخفیف‌های بیشتری به مشتریان می‌دهند یا هدایایی برای خریداران از علی‌بابا در نظر می‌گیرند. در این روز؛ زنجیره‌ای از عرضه و تقاضا شکل می‌گیرد تا هم مشتری خریدهایی با تخفیف بیشتر داشته باشد و هم علی‌بابا و دیگر شرکا بتوانند اجناس متنوعی را به فروش برسانند.

علی‌بابا به تنهایی اجناس را روی سایت‌ خود فروش نمی‌کند و سایت‌های دیگری هم مانند «Tmall» و «Taobao» به عنوان وب‌سایت‌های عامل فروش علی‌بابا؛ کمپین‌ها و تخفیف‌های ویژه‌ای به مشتریان می‌دهند.

هر ساله؛ جک ما، مدیرعامل و بنیان گذار علی‌بابا نیز در روز مجردها یک جشن بزرگ با حضور ستاره‌ها و افراد مشهور جهانی برگزار می‌کند. امسال نیز این جشن با حضور افرادی مانند فارل ویلیامز، نیکول کیدمن، جسی جی و ماریا شاراپووا برگزار شد.

منبع

   
1 نظر
  1. مهدی احمدزاده می گوید

    متاسفانه این سایت هم ارسال محصول به ایران رو قطع کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.