اپل انتظار دارد ۲۰ میلیون گوشی آیفون تاشو در سال ۲۰۲۳ بفروشد

مینگ چی کو: اپل ظرفیت ساخت بهترین گوشی تاشو دنیا را دارد

0

در ماه مارس، مینگ چی کو، تحلیل‌گر ارشد اپل ادعا کرد اپل در حال کار روی اولین آیفون تاشو است تا سال ۲۰۲۳ معرفی شود.

سایت ۹to5Mac یک یادداشت از سرمایه‌گذاری به دست آورده که این ادعا را تقویت می‌کند. اکنون، مینگ چی کو می‌گوید اپل انتظار دارد ۲۰ میلیون گوشی آیفون نسخه اول را در اولین سال عرضه آن بفروشد.

کو می‌گوید اپل برای فروش ۱۵ الی ۲۰ میلیون آیفون تاشو در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی کرده است. این شرکت احتمالا با سامسونگ به عنوان برترین تولیدکننده نمایشگرهای اولد تاشو برای اولین گوشی خمیده خود همکاری خواهد کرد.

این تحلیل‌گر مسایل اپل پیش‌بینی کرده بود آیفون تاشو از نمایشگری ۷.۵ تا ۸ اینچ برخوردار خواهد بود. اکنون، این ادعا تقویت شده است و گفته می‌شود صفحه‌نمایش این گوشی تاشو اپل ۸ اینچی است.

اگرچه، در حال حاضر سامسونگ بازار تلفن‌های همراه تاشو را هدایت می‌کند اما مینگ چی کو معتقد است اپل به دلیل داشتن یک اکوسیستم قوی می‌تواند اولین آیفون تاشو خود را پرفروش کند:

«در حال حاضر، موقعیت گوشی‌های هوشمند تاشو عمیقا تحت تاثیر تلفیق تلفن همراه و تبلت است. اما ما معتقدیم که گوشی‌های تاشو باید طراحی و کاربردهای تاشو داشته باشند. ما پیش‌بینی می‌کنیم دستگاه‌های تاشو در آینده برای خودشان یک گروه مجزا از گوشی‌های هوشمند، تبلت و لپ‌تاپ‌ها دارند. اپل با اکوسیستم میان محصولی خود و مزایای طراحی سخت‌افزار، بزرگ‌ترین برنده در روند تازه گوشی‌های تاشو خواهد بود.»

شاید پیش‌بینی‌های مینگ چی کو تا سال ۲۰۲۳ دستخوش تغییراتی شوند ولی منطقی است که اپل به فکر عرضه گوشی آیفون تاشو باشد؛ چون همه سازندگان تلفن هوشمند وارد این بازار شدند و محصولات خود را عرضه کردند.

هنوز مشخصات و ویژگی‌های این گوشی اپل مرموز است و اطلاعات حتی در حد شایعه‌ای پیرامون آن نداریم. آیا شبیه به گوشی Galaxy Z Fold یا Galaxy Z Flip خواهد بود یا اینکه طراحی کاملا متفاوت نسبت به تلفن‌های تاشو کنونی دارد؟

منبع 9to5mac
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.