شاید مایکروسافت در سال ۲۰۲۱ دوباره نوکیا را بخرد

1

شاید مایکروسافت در سال ۲۰۲۱ دوباره نوکیا را خریداری کند.

موسسه تحلیل‌گر «CCS Insight» پیش‌بینی کرده است سال آینده میلادی، شرکت نوکیا توسط یک غول فناوری تصاحب شود و جدی‌ترین نام مطرح شده؛ شرکت مایکروسافت است. از اینتل به عنوان شرکت دیگری که شاید بخواهد نوکیا را بخرد؛ نام برده شده است.

اما مایکروسافت و اینتل به دنبال خرید بخش گوشی‌های هوشمند نیستند و این بخش برایشان جذابیتی ندارد؛ اگرچه این روزها نوکیا با انواع اسمارت‌فون‌ها و محصولات متنوع در بازار حضور دارد.

موسسه «CCS Insight» می‌گوید بخش شبکه نوکیا مورد توجه غول‌های امریکایی است و آن‌ها می‌خواهند دارایی‌های مخابراتی این شرکت با قدمت طولانی را تصاحب کنند.

دعوا و نزاع دولت ایالات متحده با چین و شرکت‌های مخابراتی مانند هواوی و ممنوعیت استفاده از تجهیزات این شرکت‌ها برای شرکت‌ها؛ باعث توجه ویژه به بخش مخابراتی نوکیا شده است.

چرا نوکیا برای مایکروسافت اهمیت دارد؟

به‌زودی، بسیاری از شرکت‌های فناوری ایالات متحده مجبور هستند از هواوی به سوی تجهیزات مخابراتی و ارتباطی شرکت‌های اروپایی کوچ کنند و این یک فرصت ویژه برای هر شرکتی است که توانسته باشد نوکیا را بخرد.

نوکیا اخیرا یک قرارداد بزرگ تجاری با «BT»، بزرگ‌ترین اپراتور بریتانیا منعقد کرده است. این موضوع هم جذابیت نوکیا برای شرکت‌های بزرگ فناوری امریکا افزایش داده است.

مایکروسافت در سال جاری دو شرکت ارتباطی و ۵G را خریداری کرده و نسبت به بخش ارتباطات و مخابرات چراغ سبزی به بازار نشان داده است. بخش تجهیزات مخابراتی نوکیا برای مایکروسافت یک هدف مناسب و جذاب است.

غول نرم‌افزاری جهان در سال ۲۰۱۳ با پرداخت بیش از ۷ میلیارد لار، بخش گوشی‌های نوکیا را خریداری کرد. در آن زمان، مایکروسافت به دنبال توسعه سیستم‌عامل ویندوزفون  و تبدیل آن به سیستم‌عاملی جایگزین اندروید بود که البته توفیقی حاصل نکرد.

حالا، اگر مایکروسافت در سال ۲۰۲۱ برای خرید نوکیا اقدام کند؛ دومین باری است که می‌خواهد نوکیا را تصاحب کند؛ البته این بار نه گوشی‌های نوکیا بلکه تجهیزات مخابراتی، مجوزها، ثبت اختراع‌ها و نرم‌افزارها!

منبع: + و +

   
1 نظر
  1. محمد می گوید

    تورو خدا نوکیا نباید به مایکروسافت برگرده تازه داره خوب پیش میره تو گوشی های اندرویدی
    جون مادرت پیش شرکت مایکروسافت برنگرد شکرت نوکیا بد بختت می‌کنه خوددانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.