تصاویری از گوشی‌ گلکسی اس ۲۱ اولترا منتشر شد: طراحی جدید و خیره‌کننده با ماژول دوربین غیرمنتظره

0

سامسونگ می‌خواهد گوشی پرچم‌دار گلکسی اس ۲۱ خود را یک ماه زودتر و در ماه ژانویه (دی ماه) روانه بازار کند.

این شرکت غول کره‌ای نه تنها بسیاری از شایعات درباره مدل‌های جدید Galaxy S21 را تایید کرده است؛ بلکه اکنون می‌دانیم از یک طراحی جدید و خیره‌کننده برخوردار هستند.

اولین اطلاعات رسمی و قابل اعتماد از گوشی گلکسی اس ۲۱ هنگامی به بیرون درز کرد که سامسونگ این گوشی را برای اخذ گواهی‌نامه عمومی ۳C چین ثبت کرد. این گواهی‌نامه نشان می‌دهد جدیدترین گوشی سامسوگ با شماره مدل SM-G9910 ثبت شده است.

وقتی بدانیم گلکسی اس ۲۰ با شماره مدل SM-G9810 برای این گواهی‌نامه ثبت شده است؛ دیگر مطمئن می‌شویم گوشی SM-G9910 همان گلکسی S21 است.

کاربر توییتری معروفی با اکانت OnLeaks@ نیز چهار تصویر کاملا روشن و واضح از گوشی‌های Galaxy S21 و Galaxy S21 Ultra به همراه ویدئوهایی ۳۶۰ درجه از هر دو منتشر کرده تا با طراحی جدید و هیجان‌انگیز این گوشی‌ها هم پیش از رونمایی رسمی آشنا شویم.

مهم‌ترین بخشی که در طراحی جدید سامسونگ برای گوشی‌های اس ۲۱ تغییر کرده و اتفاقا به نظر می‌رسد چشم‌نوازتر شده است؛ بخش ماژول دوربینی پشتی است.

ماژول دوربین بزرگ و عریض

این بخش کاملا طراجی جدیدی دارد و تقریبا نیمی از عرض گوشی را می‌گیرد تا لنزها با فاصله زیاد و مناسبی از هم کار شوند و دیگر همانند گوشی‌های پرچم‌دار قبلی در کنار هم یا بهتر است بگوییم مزاحم هم نباشند.

در این ماژول دوربین شاهد ۴ لنز به همراه فلاشر هستیم و عرض زیاد ماژول دوربین به همراه فاصله لنزها از یکدیگر نشان می‌دهد باید شاهد لنزهای اولتراواید بزرگی باشیم.

کاربر OnLeaks@ که این تصاویر را در وب قرار داده است؛ خاطرنشان می‌کند که شاید سامسونگ در این پرچم‌دارها از دو لنز بزرگنمایی استفاده کرده باشد و پشتیبانی از S-Pen را رد نمی‌کند.

در چند وقت اخیر، شایعاد زیادی درباره استفاده از S-Pen برای سری گلکسی اس ۲۱ مطرح شده است. هرچند در این تصاویر گوشی‌های گلکسی S21 و S21 اولترا یک محفظه اختصاصی برای قلم نوری S-Pen نمی‌بینیم.

گلکسی اس ۲۱ اولترا: بدون حاشیه

گوشی Galaxy S21 Ultra یک گام رو به جلو بزرگ است؛ چون تقریبا هیچ نوار باریک یا حاشیه‌ای در اطراف نمایشگر نمی‌بینیم و پنل نمایشگر تا کناره‌ها کشیده شده است. در گوشی S21 شاهد کمی حاشیه هستیم و اگرچه متقارن‌تر از مدل قبلی است ولی باز نمی‌شود یک گوشی بدون حاشیه است.

از نظر ابعاد، گوشی گلکسی اس ۲۱ اولترا از صفحه‌نمایشی ۶.۷ تا ۶.۹ اینچ بهره می‌برد (گوشی اس ۲۰ اولترا نمایشگر ۶.۹ اینچی داشت) و در اندازه ۱۶۵.۱ در ۷۵.۶ در ۸.۹ میلی‌متر (۱۰.۸ میلی‌متر با در نظر گرفتن بیرون‌زدگی ماژول دوربین) ساخته شده است. این اندازه نازک‌تر از مدل قبلی است.

گلکسی اس ۲۱ همان مشخصات گوشی گلکسی اس ۲۰ را دارد و احتمالا به نمایشگری ۶.۲ اینچی و اندازه‌های تقریبا مشابه ۱۵۱.۷ در ۷۱.۲ در ۷.۹ میلی‌متر (۹ میلی‌متر با بیرون‌زدگی ماژول دوربین) عرضه می‌شود.

خبر بزرگ دیگر درباره گوشی‌های پرچم‌دار جدید سامسونگ؛ عرضه زودتر از موعد آن‌ها است. احتمالا شاهد رونمایی از این گوشی‌ها در اواخر دسامبر یا اوایل ژانویه باشیم.

شاید سامسونگ می‌خواهد پرچم‌دارهای جدید خود را برای رقابت با آیفون‌های ۱۲ که دیرتر از موعد وارد بازار می‌شوند؛ برخلاف هر سال یک ماه و اندی زودتر معرفی کند و شاید هم می‌خواهد بین معرفی سری گلکسی اس ۲۱ و گوشی تاشو جدید خود فاصله بیشتری بیندازد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.