قیمت دوچرخه‌های الکتریکی در بریتانیا، به میزان یک سوم کاهش می‌یابد!

0

در زمانه‌ کرونا و بحران‌های اقتصادی، اینکه بشنویم قیمت چیزی پایین آمده است، جای شگفتی است. اما در انگلیس واقعا این امر اتفاق افتاده و برای تشویق مردم برای رفتن به محل کار با دوچرخه، قیمت دوچرخه‌های الکتریکی کاهش یافته است.

وزاری این کشور تشخیص داده‌اند که برای اینکه عده بیشتری از مردم از دوچرخه استفاده کنند و دیگر بهانه ناپسند بودن بودن انتشار بوی عرق در محل کار به خاطر پدال زدن را نداشته باشند، صلاح است که از محل مالیات‌های همگانی، برای کاهش قیمت دوچرخه‌های الکتریکی، کمک‌های منظور شود.

وزیر ترابری انگلیس می‌گوید که این کاهش‌های از بهار سال آینده اعمال خواهد شد.

در دوچرخه‌های الکتریکی به سبب کمک یک موتور الکتریکی، فشار کمتری به پدال، نسبت به دوچرخه‌های روتین لازم است.

فروش دوچرخه‌های الکتریکی و اسکوتر الکتریکی، سال پیش، سه برابر شده و این امر به خاطر پرهیز مردم از جابجایی با وسایل حمل و نقل عمومی بوده است.

به این ترتیب دولت یک سوم هزینه یک دوچرخه الکتریکی نو یعنی چیزی بین ۶۰۰ تا ۳ هزار پاوند را می‌پردازد تا مردم بتوانند ورزش بیشتری کنند و خودروهایشان را در پارکینگ خانه باقی بگذارند.

این برنامه بخشی از برنامه گسترده ضدچاقی دولت بوریش جانشون است که ۲ میلیارد پوند برای آن مصوب شده است.

دوچرخه‌های الکتریکی را می‌توان در خانه هم شارژ کرد و مثل خودروها نیاز به شارژرهای خاص ندارند.

کلا ۴ نوع دوچرخه الکتریکی وجود دارد:

یک نوع کلاسیک که محبوب‌ترین است و در جاده‌های معمولی از آن می‌توان استفاده کرد. نوع دیگر، نوع هیبریدی است که می‌تواند در مسیرهای با پستی و بلندی هم می‌شود استفاده کرد. نوع کوهستانی تایر کلفت‌تر و سیستم تعلیق مجهز دارد. یک نوع تاشو هم داریم که می‌توان آن را جمع کرد و با خود به سفر یا یک محل کار برد و هر وقت شرایط مناسب شد، از آن استفاده کرد.

حداکثر سرعت دوچرخه‌های الکتریکی ۱۵ مایل در ساعت است. در واقع این عدد نشاندهنده محدودیت قانونی سرعت آنهاست.

اگر در انگلیس از دوچرخه‌های الکتریکی به جای خودروها استفاده شود، میزان انتشار دی اکسید کربن ۵۰ درصد کاهش می‌یابد که معادل ۳۰ میلیون تن از این گاز در سال می‌شود.

برآورد می‌شود که تنها در سال ۲۰۱۹، حدود ۱۰۰ هزار دستگاه دوچرخه الکتریکی در بریتانیا فروخته شده باشد. این میزان فروش ۴۰ درصد بیش از سال پیشین بوده است.

منبع dailymail
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.