برآورد میزان موفقیت قرارهای عاشقانه زوج‌ها با هوش مصنوعی و اندازه‌‌گیری میزان همسانی پاسخ‌های سیستم عصبی خودکار

0

در حین یک قرار آشنایی پاسخ‌های فیزیولوژیکی دو نفر حین گفتگو و دیدار با هم هماهنگ می‌شود، این پدیده‌ای است که از آن با نام همسانی فیزیولوژیکی یاد می‌شود.

درجه این همگامی با تعامل در مکالمه و کیفیت همکاری همبستگی دارد و بنابراین می‌تواند برای مشخص کردن میزان تعامل بین فردی مورد استفاده قرار گیرد.

اما در یک تحقیق جالب، محققان از ترکیبی از معیارهای همسانی فیزیولوژیکی و الگوریتم‌های تشخیص الگو برای طبقه‌بندی خودکار چهار سناریو گفتگوی زوج‌های مختلف استفاده کردند:

در این تحقیق به ۱۶ زوج شرکت‌کننده چهار موضوع برای گفت‌وگو داده شد. یک مکالمه مثبت درباره موضوعی که هر دو با خوشحالی با آن موافق بودند، یک مکالمه درباره موضوعی که با ناراحتی با آن مخالف بودند و دو موضوع قابل‌بحث که هر کدام می‌توانست بحث را هدایت کند. ضربان قلب، رسانایی پوست، تنفس و دمای پوست محیطی آنها اندازه‌گیری شد و ویژگی‌های فردی و میزان همسانی از آنها استخراج شد.

یک سیستم طبقه‌بندی‌کننده دو مرحله‌ای بر اساس همسانی و تجزیه و تحلیل متمایز خطی، توانست با دقت 75.0٪ میزان موفقیت قرارها و پابرجا ماندن رابطه را مشخص کند.

اما اگر این ویژگی‌های همسانی در نظر گرفته نمی‌شدند، دقت به 65.6 درصد کاهش می‌یافت.

در آینده، چنین الگوریتم‌های طبقه‌بندی ممکن است کاربردهایی پیدا کنند و میزان موفقیت احتمالی یک قرار یا گفتگوی کاری را مشخص کنند یا از آن بتوان در مشاوره سلامت روان و آموزش استفاده کرد.

منبع


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

10 پزشک‌نمای شیطان‌صفت تاریخ!

تصور ما از پزشکان، اشخاصی است که در صدد هستند به هر نحو ممکن به بهبود بیماری و سلامت بیمارنشان کمک کنند. تلقی جامعه از بیشتر پزشکان، مثبت است.اما این بار در یک پست متفاوت…

اگر با تونل زمان به 20 سال پیش پرتاب می‌شدید و می‌خواستید به ویژگی‌ها و سخت‌افزارهایی مثل آی‌فون دست پیدا کنید …

ما گاهی از چیزهایی که در حال حاضر داریم ناامید می‌شویم، وقتی یک گوشی هوشمند جدید رونمایی می‌شود و می‌بنیم که میزان تغییرات اندک بوده است، شکوه و شکایت می‌کنیم.اما ما در…

یک پزشک پلاس

زندگی من: آنا آخماتووا

ترجمهٔ احمدپوریدر 1889 سال تولد من، چارلی چاپلین به دنیا آمد، «سونات کرتروز» تولستوی منتشر شد، برج ایفل ساخته شد و هیتلر و ظاهرا الیوت هم دیده به جهان گشودند. در تابستان…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.