چگونه از آی‌پد به عنوان مانیتور دوم در ویندوز یا مک استفاده کنیم؟

0

واقعیت این است که برای بسیاری از کارهای حرفه‌ای مانیتورهای کوچک پاسخگو نیستند. بنابراین خیلی‌ها به خصوص در این روزهای دورکاری به خاطر کرونا، ترجیح می‌دهند که یا از ۲ مانیتور استفاده کنند و یا اینکه یک مانیتور عریض تهیه کنند.

اما اگر بخواهیم موقتا برای تهیه مانیتور دوم یا خرید یک مانیتور عریض پولی ندهیم، چه باید بکنیم. یک کار جالب می‌تواند این باشد که از تبلت به عنوان مانیتور دوم استفاده کنیم. در این پست البته ما روی استفاده از آی‌پد به عنوان مانیتور دوم تمرکز می‌کنیم.

روش اول: روش آسانی که از سایدکار استفاده می‌کند

اگر از iOS 13 به بعد و مک کاتلین Cataline به بعد استفاده می‌کنید، اپل خودش راه حل وایرلس برای استفاده از آی‌پد به عنوان مانیتور دوم را ارائه کرده که همان فناوری سایدکار Sidecar  است.

البته سیستم شما باید پاسخگوی این کار باشد. یعنی شما باید اگر مک‌بوک و مک‌بوک‌ پرو دارید، مدل ۲۰۱۶ به بعد باشد، اگر مک‌بوک ایر دارید، مدل ۲۰۱۸ به بعد باشد، اگر آی‌مک دارید، مدل ۲۰۱۸ به بعد باشد و سرانجام اگر مک‌پرو دارید، مدل ۲۰۱۹ به بعد باشد.

از آن سو در مورد آی‌پد: همه آی‌پد پروها پاسخگوی این کارند. آی‌پد‌های نسل ششم به بعد، آی‌پد مینی‌ها نسل ۵ به بعد و آی‌پد ایر نسل ۳ به بعد هم مناسب این کارند.

روش کار این است که هم مک و هم آی‌پد شما باید وارد آی‌کلاد یکسان شده باشند و بلوتوث و وای فای و Handoff هر دو فعال باشد.

هر دو وسیله باید به یک وای فای متصل باشند و اینترنت هیچ یک نباید به اشتراک گذاشته شده باشد یا اینترنتش از شبکه موبایلی یا سلولار باشد.

حالا در مک باید به قسمت تنظیمات سیستم و سایدکار بروید. در منوی این قسمت از فهرست آی‌پد را نانتخاب کنید و مک شما خودکار متصل می‌شود.

اگر آی‌پد را پیدا نمی‌کنید یعنی اینکه یکی از پیش‌نیازهای بالا را نداشته‌اید. البته برای اطمینان می‌توانید یک بار بلوتوث را در هر دو وسیله خاموش و روشن کنید.

اگر می‌خواهید متصل شوید، اما ارور می‌گیرید باید هم مک و هم آی‌پد را راه‌اندازی مجدد یا ری‌بوت کنید.

باز اگر مطمئن هستید که همه پیش‌نیازها را دارید و متصل نمی‌شوید می‌توانید در آی‌پد تنظیمات شبکه را ری‌ست کنید.

خب، وقتی متصل شدید، آی‌پد مثل یک افزونه دسکتاپ شما می‌شود. به صورت پیش‌فرض آی‌پد در راست مک شما دیده می‌شود، اما شما می‌توانید به تنظیمات بروید و شیوه نمایش را تغییر بدهید.

همچنین شما در تنظیمات سایدکار می‌توانید تاچ‌بار را در آی‌پد فعال کنید و نیز سایدباری را فعال کنید که به شما شورت‌کات‌های کیبورد را می‌دهد و داک را پنهان می‌کند یا نمایش می‌دهد.

من ترجیح می‌دهم که سایدبار و تاچ پار را پنهان کنم تا فضای بیشتری داشته باشم.

روش دوم: استفاده از اپلیکیشن Duet

اما اگر یکی از دو سیستم شما پاسخگو نباشد، یک راه حل دارید و آن استفاده از اپلیکیشن از ۱۰ دلاری Duet است.

بعد از نصب اپ باید مراحل فعال‌سازی را دنبال کنید و کلاینت لازم را برای مک یا ویندوز نصب کنید. این کلاینت‌ها دیگر رایگان هستند!

در مک بعد از نصب کلاینت باید دسترسی‌ها لازم را بدهید و سیستم را ری‌بوت کنید.

بعد آ‌ی‌پد را باید با کابل لاتنینگ و ترجیحا یک هاپ که مستقلا برق بگیرد به مک خود متصل کنید.

در قسمت تنظیمات اپ Duet می‌توانید میزان وضوح و نرخ نمایش فریم را تنظیم کنید.

البته به صورت وایرلس هم می‌شود متصل شد، اما دردسر ممکن است بیشتر باشد و احتمال موفقیت ممکن است پایین‌تر باشد.

در این روش اتصال با کابل به مراتب بهتر است و تازه آی‌پد شما در مدت اتصال برایتان شارژ هم می‌شود و تازه شما نگران اتصال وای فای هم نمی‌شوید.

در اتصال پی سی که کلا راه حل وایرلس ندارید و باید با کابل مستقیم آی‌پد را به پی سی متصل کنید.

منبع trustedreviews
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.