چگونه لپ‌تاپ ویندوز ۱۰ و مک را به عنوان مانیتور دوم استفاده کنیم

اگر نیاز به مانیتور دوم دارید؛ لپ‌تاپ خود را به پی‌سی نزدیک کنید

1

آیا در کنار کامپیوتر رومیزی خود، برای یک پروژه یا بازی یا تولید محتوا نیاز به فضای بیشتری دارید؟

روش‌هایی وجود دارد که لپ‌تاپ خود را به مانیتور دوم تبدیل کنید؛ نمایشگری با ارزش‌تر برای ارائه محتوای بهتر و غنی‌تر!

ما در این آموزش می‌خواهیم نشان دهیم چگونه فقط با چند مرحله ساده یک لپ‌تاپ ویندوز ۱۰ و یک مک‌بوک را به مانیتور دوم تبدیل کنیم!

سیستم‌های ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ دارای تنظیمات و گزینه‌های خوبی برای استفاده ماینتور دوم ویندوز ۱۰ است. پیش از شروع، حتما باتری لپ‌تاپ را کاملا شارژ و دستگاه‌های ویندوز ۱۰ را به هم نزدیک کنید.

گام ۱: در لپ‌تاپی که می‌خواهید به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید؛ در نوار جست‌وجوی منوی اصلی عبارت Settings را تایپ کرده و پس از ظاهر شدن روی آن کلیک کنید تا پنجره تنظیمات باز شود. در بخش Settings، گزینه System را انتخاب کنید و بعد در منوی سمت گزینه Projecting to this PC را بزنید.

نکته گفتی اینکه اگر قبلا این کار را نکرده‌اید؛ ممکن است مجبور شوید گزینه Wireless Display را فعال کنید. در بخش optional feature گزینه Wireless Display را زده و بعد Add a Feature را انتخاب کنید.

گام ۲: نگاهی به گزینه‌های ارائه شده بیندازید و یک گزینه مورد نیازتان را انتخاب کنید. برای امنیت بیشتر، بهتر است گزینه Every time a connection is requested را در زیر بخش Ask to project to this PC انتخاب کنید. همین‌طور، انتخاب گزینه Asking for a PIN هم ایده خوبی است؛ به‌ویژه اینکه اگر قصد دارید در مکان‌های عمومی از لپ‌تاپ به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید. گزینه استفاده از مانیتور لپ‌تاپ فقط در هنگام روشن شدن لپ‌تاپ هم گزینه امنیتی خوبی است اما اگر به باتری لپ‌تاپ خود اطمینان دارید؛ نیازی به انتخاب این گزینه نیست.

وقتی همه‌چیز آماده شد؛ Connect app را با لینک آبی رنگی که ویندوز نشان داده اجرا کنید.

گام ۳: توجه ویژه‌ای به نام پی‌سی خود داشته باشید تا اشتباهی به لپ‌تاپ یا پی‌سی دیگری وصل نشوید.

گام ۴: اکنون سراغ کامپیوتر اصلی خود بروید که قرار است پروژه را روی آن اجرا کنید. از بخش منوها، کلیدهای Windows Key + P را با هم فشار دهید؛ تا به طور سنتی به یک پروژه وصل شوید.

گام ۵: در این مرحله باید چند گزینه برای اتصاله به صفحه‌نمایش دوم را تنظیم کنید. همه این گزینه‌ها برای شرایط و مواقع مختلف عیب‌یابی توسط کامپیوتر دیگر، ارائه و پیاده‌سازی سناریوهای متفاوت مناسب هستند. هنگامی که نوع مانیتور دوم مورد نیاز خود را انتخاب کنید؛ گزینه Connect to a wireless display را بزنید.

گام ۶: باز بررسی کنید که به کامپیوتر با نام مناسب وصل شدید و مود projection مورد نظر شما انتخاب شده است. شما می‌توانید ماوس، صفحه‌کلید، صفحه لمسی را به عنوان ورودی‌ها در مانیتور دوم انتخاب کنید. معمولا نیازی به این ورودی‌ها نیست جز اینکه بخواهید دائما میان صفحه‌نمایش‌ها حرکت کنید. مقداری تامل کنید تا در ادامه کار پروژه بفهمید دقیقا به چه ورودی‌ها نیاز دارید و بعد آن‌ها را فعال کنید.

گام ۷: اکنون دو مانیتور شما آماده استفاده هستند. نمایشگرها را کنار هم قرار دهید و بررسی کنید همه‌چیز به درستی کار کند.

سیستم‌های مک‌بوک

علاوه بر ویندوز ۱۰، می‌توانید از لپ‌تاپ‌های مک‌بوک برای مانیتور دوم سازگار با iMac یا هر دستگاه مشابه و قابل پشتیبانی دیگری استفاده کنید. توجه کنید که فقط می‌توانید از لپ‌تاپ مک‌بوک برای توسعه مانیتور در اکوسیستم اپل استفاده کنید و مثلا نمی‌توانید مک‌بوک را به ماینتور دوم یک پی‌سی ویندوز ۱۰ تبدیل کنید.

گام ۱: مک‌بوک را به کامپیوتر رومیزی یا دستگاه مشابه دیگر وصل کنید. بسته به مدل‌هایی که دارید؛ باید از کابل تاندربولت یا Mini DisplayPort برای اتصال لپ‌تاپ به کامپیوتر مک استفاده کنید. متاسفانه نمی‌تواند از ارتباطات بی‌سیم AirPlay برای توسعه مانیتورها استفاده کرد. بنابراین، شما تنها می‌توانید با استفاده از کابل‌ها دو مانیتور را به یکدیگر وصل کنید.

گام ۲: هنگامی که هر دو دستگاه به هم وصل شدند؛ در لپ‌تاپ سراغ گزینه System Preferences بروید و پس از باز شدن پنجره بخش Preferences به صفحه Displays بروید.

گام ۳: در بخش Displays، یکی از برگه‌ها به نام Arrangement را پیدا کنید. اگر شما برگه Arrangement را مشاهده نمی‌کنید؛ اتصال بین مک‌ها را بررسی کنید. اگر دو دستگاه درست به هم متصل شده باشند؛ باید برگه Arrangement دیده شود. در این برگه چندین ویژگی وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها بازی کنید. اما در مهم‌ترین مرحله باید سراغ گزینه Mirror Display بروید و مطمئن شوید که تیک آن زده نشده است. چون این گزینه باعث آیینه شده نمایشگرها می‌شود.

گام ۴: شما با کشیدن نمایشگرها می‌توانید ویژگی اشتراک‌گذاری آن‌ها را برعکس و جابه‌جا کنید. دوباره هم با کشیدن و رها کردن می‌توانید مانیتورها را به وضعیت اولیه برگردانید. همه گزینه‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه‌چیز به خوبی کار می‌کند و مانیتور دوم درست تنظیم شده است. اکنون می‌توانید به طور آزادانه از دو مانیتور برای پروژه خود استفاده کنید.

منبع دیجیتال ترندز
 
1 نظر
  1. وحید می گوید

    سلام و عرض ادب
    برای کار در اداره و با توجه به اینکه سازمان ما بخاطر نبود بودجه از دادن دو مانیتور به ما خودداری کرده روش و کار فوق العاده ای به نظر میاد
    یه لپ تاپ قدیمی دارم که میتونم ازش برای اینکار استفاده کنم. امیدوارم جواب بده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.