و باز هم شایعه هیجان‌انگیز از سامسونگ: غم نخورید اگر گلکسی نوت برود، شاید گلکسی رول بیاید!

1

در ایتدای این هفته، همان طور که در «یک پزشک» خواندید شرکت اوپو از گوشی فعلا مفهومی و طرح ابتدایی Oppo X 2021 رونمایی کرد. چیز هیجان‌انگیز در این گوشی باز شدن رولی آن بود. من دوست دارم به این نوع توسعه پیدا کردن صفحه نمایش، باز شدن طوماری بگویم! چون از کودکی در فیلم‌ها وقتی باز شدن طومار را می‌دیدم، هیجان‌زده می‌شدم.

حالا دسته‌ای از آدم‌های رسانه‌ای خبره در زمینه اخبار داخلی سامسونگ، اظهار می‌کنند که سامسونگ در پی ساختن و رونمایی گوشی‌ای با همین مکانیسم است.

شایعات می‌گویند که نسخه‌ای از گوشی فولد به نام Galaxy Z Fold S ساخته خواهد شد.

یکی از درزدهندگان اطلاعات متخصص سامسونگ، به نام آیس یونیورس می‌گوید که حرف S در این گوشی مخفف اسکرول است. فعلا گویا این وسیله در مرحله تست‌های آزمایشگاهی است.

همان طور که در آن پست «یک پزشک» نوشتم، گویا آن نوع طراحی گوشی اوپو، عملا منطقی‌ترین و راحت‌ترین طراحی برای توسعه دادن صفحه نمایش است و هیچ بعید نیست که هوواوی و شیائومی هم گوشی‌هایی شبیه این بسازند.

از همین جا بوی درگیری‌های قانونی و شکایت و شکایت‌کشی به مشام می‌رسد! چرا که اپو ۱۲۲ پتنت در مورد گوشی اوپو ایکس ۲۰۲۱ ثبت کرده و فقط در بخش باز شدن صفحه نمایش ۱۲ پتنت دارد.

البته اگر طرفدار گوشی‌ها تاشدنی هستید باید بگویم که احتمالا عرضه زد فولد ۳ قطعی است و در این گوشی چیزهای جالبی مانند دوربین زیر صفحه نمایش و نسل دوم صفحه نمایش اولترا و پشتیبانی از قلم را خواهید داشت.

همان طور که گفتیم آمدن نسل فولد گوشی‌های سامسونگ و پشتیبانی همگانی گوشی‌های سامسونگ در نسل‌های بعدی از قلم، نفس نسل نوت را به شماره انداخته است. اما خب اگر نوت هم نباشد، ما گوشی‌های هیجان‌انگیزتری از سامسونگ خواهیم داشت و طرفداران این سری گوشی‌های نباید نگران باشند. البته یک جنبه نگران‌کننده این است که به نظر نمی‌رسد هیچ گوشی نسل فولدی را بشود با قیمت نوت خرید!

آرزوی انتهایی ما:

آرزوی انتهایی ما این است که در بخش گوشی‌های با صفحه نمایش قابل توسعه، رقابت شدیدی بین اپل، سامسونگ، هوواوی، شیائومی و حتی اپو و نوکیا راه بیفتد و از این رهگذر گوشی‌های با شکل‌های بسیار متنوع ببینیم و قیمت برای ما استفاده‌کنندگان نهایی تا سر حد گوشی‌های فعلی پرچمدار پایین بیاید. چرا که قیمت گوشی‌های تاشدنی فعلی، اصلا به‌صرفه نیست!


منبع t3
 
1 نظر
  1. احمدرضا مکتوبیان می گوید

    سامسونگ می خواهد به تولید نوت پایان بدهد و به جایش گوشی رولی معرفی کنه، اول می خواهد گلکسی زد فولد۳ و رول معرفی کنه و گوشی رول را جای گزین نوت کنه، سامسونگ می تواند ۴مدل گوشی را حداقل چند ماه معرفی کنه، از اواخر دیماه سری اس۳۰ معرفی کنه اواسط اسفندماه گلکسی زد فولد ۳را معرفی کنه اواخر اردیبهشت ماه گوشی رول را معرفی کنه اواسط مردادماه هم سری نوت ۳۰را معرفی کنه هر کدام با چند ماه اختلاف می تواند معرفی کنه که هر کدام از مشتریان سامسونگ هر مدل گوشی خواستند خریداری کنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.