یک شایعه و پیشبینی عجیب: عمر سری گلکسی نوت سامسونگ به پایان نزدیک شده!

0

اگر در «یک پزشک» خوانده باشید، در پستی که برای ویژگی‌های درزپیدا کرده گلکسی اس جدید سامسونگ نوشته بودم، پشتیبانی از قلم را هم نوشته بودم. (دست‌کم در نسخه اولترای این گوشی)

این مهم‌ترین ویژگی است که قرار است به گوشی سری S اضافه شود. همانجا نوشته بودم که با اضافه شدن این ویژگی عملا تفاوت بین سری نوت و سری S خیلی کم‌رنگ خواهد شد.

اتفاقا سایت‌ها و کارشناسان سایت‌های معتبری مانند androidcentral هم به این شک افتاده‌اند که با این کار عملا وجود سری نوت بی‌معنی خواهد شد.

اشخاص مشهور و درزدهندگان اطلاعاتی مانند Ice Universe و Max Weinbach هم دقیقا به همین امر فکر می‌کنند و معتقدند که عمر یک دهه‌ای سری نوت به پایان رسیده است و از این به بعد سامسونگ روی دو مدل گوشی تمرکز خواهد داشت: سری اس و نیز سری فولد.

سری نوت را خیلی‌های خواستنی‌ترین گجت سامسونگ تلقی می‌کنند و متفاوت‌ترین چیزی که سامسونگ می‌سازد و به گوشی‌سازی این شرکت اعتبار می‌دهد، همین سری نوت است. به همین خاطر هنوز پذیرش چنین شایعه‌ای دشوار است.

از خیلی وقت پیش اخباری مبنی بر پشتیبانی گوشی‌هایی به جز نوت، از قلم S Pen را می‌شنیدیم. تا اینکه سرانجام شایعه پشتیبانی سری S21 سامسونگ از قلم شنیده شد. البته شاید فقط در نسخه اولترا این ویژگی اضافه شود.

فکر کنم سامسونگ بدش نمی‌آمد که در فولد ۲ هم پشتیبانی قلم را اضافه کند، اما این ریسک را نکرد، چون خاطره بد آسیب‌پذیری صفحه نمایش نسل اول فولد را داشت و اضافه کردن قلم، یک سطح اضافه پیچیدگی پیشبینی‌نشده را اضافه می‌کرد.

اما مسئله این است که نسل اس مثل نوت در درون خود جایی برای نگهداری و شارژ قلم ندارند. در واقع این فضای فضا در نوت هم به سختی و به قیمت کم کردن ظرفیت باتری، تعبیه می‌شد. حالا تصور می‌شود که قرار باشد نوتی نباشد، سامسونگ ممکن است که یک سری کیس اختصاصی برای گوشی‌هایش بسازد که بتوان در آنها قلم را گذاشت.

چون می‌دانیم و شاید شما هم تجربه‌اش را داشته‌اید که اکسسوری‌های گجت‌ها معمولا بعد مدتی فراموش می‌شوند، مگر اینکه به صورت فیزیکی بشود آنها را همراه گجت داشت. سامسونگ قبلا در گلکسی تب S7 پلاس، چنین کاری را کرده بود.

منبع androidcentral
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.