سامسونگ نمی‌خواهد سری گلکسی نوت را متوقف کند ولی امسال خبری از گوشی جدیدی نیست

0

مدیر بخش آی‌تی و موبایل سامسونگ اعتراف کرد امسال گوشی Galaxy Note 21 عرضه نمی‌شود ولی تاکید کرده این شرکت نمی‌خواهد انتشار سری گلکسی نوت را متوقف کند.

سایت Digital Daily به نقل از سایت MySmartPrice گزارش داده است؛ «دی‌جی کو» در جلسه سهام‌داران این شرکت اظهار داشته سامسونگ تصمیم گرفته مدل جدید گوشی گلکسی نوت را در سال ۲۰۲۲ معرفی کند. این شرکت امسال به خاطر عرضه گوشی گلکسی اس ۲۱ اولترا، دیگر تصمیمی برای معرفی یک گوشی جدید از سری گلکسی نوت ندارد.

مدت‌ها است شایعاتی درباره عدم عرضه یک مدل جدید گلکسی نوت در سال ۲۰۲۱ شنیده می‌شود. برخی از رسانه‌ها گمانه‌زنی کردند سامسونگ می‌خواهد برای همیشه به عرضه محصولات سری گلکسی نوت پایان دهد. تقریبا از ماه دسامبر سال گذشته، برخی منابع خبر دادند سامسونگ هیچ تلاشی برای گلکسی نوت جدید نمی‌کند.

معرفی گوشی S21 Ultra هم بر تردیدها و شایعات پیرامون عدم عرضه گلکسی نوت در سال ۲۰۲۱ افزود و تاییدی بر شایعات گذشته بود. گوشی گلکسی اس ۲۱ اولترا از قلم S Pen پشتیبانی می‌کند؛ ویژگی که منحصرا در اختیار گوشی‌های سری گلکسی نوت بود ولی اکنون به یک گوشی سری S افزوده شده است. برخی رسانه‌ها در آن زمان گفتند سامسونگ می‌خواهد برای همیشه سری گلکسی نوت را در مدل‌های اس اولترا ادغام کند.

بازار بزرگ‌تر برای گلکسی اس ۲۱ اولترا و بحران نیمه‌هادی‌ها

احتمالا، یکی از دلایل تصمیم اخیر سامسونگ برای عدم عرضه گوشی گلکسی نوت ۲۱ در امسال، فرصت دادن به گوشی گلکسی اس ۲۱ اولترا برای فروش بیشتر در بازار و ماندن در بالاترین رده گوشی‌های سامسونگ در سال ۲۰۲۱ است. سامسونگ نمی‌خواهد فعلا یک رقیب برای گلکسی اس ۲۱ اولترا بسازد و بازر بیشتری برای تاخت و تاز آن باز کند.

همین‌طور، بحران نیمه‌هادی‌ها در جهان نیز روی ذهن سامسونگ تاثیر گذاشته است. مدیرعامل سامسونگ در این زمینه گفته است: «عدم تعادل میان عرضه و تقاضا در حوزه فناوری اطلاعات جدی است.»

«دی‌جی کو» به زمان دقیق معرفی یا عرضه گوشی گلکسی نوت جدید در سال ۲۰۲۲ اشاره نکرده است ولی می‌گوید شاید زمان‌بندی‌های عرضه سری گلکسی نوت تغییر کند.

به طور سنتی، گوشی‌های گلکسی نوت در نیمه دو سال میلادی (اواسط مردادماه هر سال) معرفی می‌شدند و در ماه بعد از آن وارد بازار می‌شد. مشخص نیست آیا سامسونگ می‌خواهد برای نیمه دوم امسال یک گوشی پرچم‌دار جایگزین برای گلکسی نوت ۲۱ معرفی می‌کند یا خیر!

منبع androidauthority
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.