سامسونگ می‌خواهد نسخه‌ای از گلکسی نوت ۱۰ را با رمزنگاری بلاکچین توکار و نشان تجاری KlaytnPhone عرضه کند

0

با وجودی که سامسونگ امسال ۴ مدل گوشی گلکسی اس ۱۰، ۴ مدل گوشی گلکسی نوت ۱۰ و ۲ مدل گلکسی فولد به بازار عرضه کرده یا خواهد کرد؛ خبر غافل‌گیرکننده اینکه هنوز اسمارت‌فون پرچم‌دار خود را معرفی نکرده است.

یعنی سامسونگ بیش از ۱۰ گوشی رده بالای در سال ۲۰۱۹ عرضه می‌کند. آخرین گوشی این شرکت که احتمالا پرچم‌دارترین آن‌ها هم است؛ یک موبایل بلاکچین برای انجام تراکنش‌های مبتنی بر رمز ارزها است. نسخه جدیدی از گوشی گلکسی نوت ۱۰ با رمزنگاری بلاکچین در راه است.

وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده این مدل از گلکسی نوت ۱۰ تنها در کره جنوبی و با نام «KlaytnPhone» عرضه می‌شود. گوشی KlaytnPhone همان مشخصات ظاهری و سخت‌افزاری گلکسی نوت ۱۰ را دارد ولی روی ارزهای دیجیتالی و تراکنش‌های ارزهای مجازی تمرکز دارد. در این گوشی از سیستم رمزنگاری مبتنی بر بلاکچین Kakao استفاده شده است.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

وال‌استریت‌ژورنال در گزارش خود تاکید می‌کند که گوشی KlaytnPhone دارای کیف پول مجازی و رمزشده است و اپلیکیشن‌های بلاکچین به طور توکار روی آن فعال هستند. همین‌طور، مقدار مشخصی ارز مجازی Klay که توسط اپلیکیشن پیام‌رسانی کره‌ای Kakao ساخته نیز در این کیف پول مجازی قرار دارد.

پلتفرم کاملی برای تراکنش‌های بلاکچین

داشتن کیف پول مجازی و اجرای چند اپلیکیشن بلاکچین یک ویژگی تازه روی گوشی‌های تلفن همراه نیست. برخی از نسخه‌های گوشی گلکسی اس ۱۰ و همین‌طور گوشی‌های اچ‌تی‌سی به قابلیت‌های بلاکچین مجهز هستند و حتی از ژانویه امسال، برخی از گوشی‌های اندرویدی قادر به اجرای اپلیکیشن بلاکچین Klaytn هستند.

اما آن ویژگی که گوشی KlaytnPhone را از محصولات دیگر متمایز می‌کند؛ ایجاد یک پلتفرم کامل و بهینه‌شده رمزنگاری و بلاکچین روی گوشی برای تراکنش‌های ارزی است. همان‌طور که اشاره شد؛ سخت‌افزار گوشی KlaytnPhone با گلکسی نوت ۱۰ یکسان است و هیچ‌گونه مزیت و برتری ندارد.

به گزارش برخی دیگر از رسانه‌ها، این گوشی در هنگام روشن و خاموش شدن علامت تجاری Klaytn را نشان می‌دهد تا فراموش کنید یک گوشی گلکسی نوت ۱۰ را در دست دارید. هنوز درباره زمان عرضه این گوشی یا قیمت آن، اطلاعات معتبر و رسمی منتشر نشده است.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.