نتایج شگفت‌انگیز آیفون ۱۲ در تست‌های زیرآب؛ غواصی در عمق ۲۰ متری دریاچه تاهو بدون هیچ مشکلی

تاری لنزهای دوربین‌ها تنها دستاورد ۴۰ دقیقه زیر آب ماندن آیفون ۱۲

0

آیفون ۱۲ می‌تواند به مدت ۳۰ دقیقه در عمق ۶ متری آب کار کند و هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشد.

سایت سی‌نت با انتشار یک ویدئو از تست‌های مقاومت در برابر آب گوشی‌های آیفون ۱۲ اپل، ادعا می‌کند این گوشی به مدت ۳۰ دقیقه در عمق ۱۹.۶ فوتی (۶ متر) دریاچه تاهو مورد تست قرار گرفته و سربلند بیرون آمده است. تست بعدی این سایت، بررسی عملکرد آیفون ۱۲ در عمق ۶۵ فوتی است.

سی‌نت برای تست مقاومت آیفون ۱۲ درون آب، این گوشی را به یک پایه بسته و از طریق پهپاد به ته دریاچه تاهو فرستاده است. صفحه‌نمایش آیفون ۱۲ روشن باقی می‌ماند و تایمر روی آن فعال است تا بررسی شود در زیر آب چه اتفاقی می‌افتد. دوربین پهپاد با تصویربرداری از آیفون ۱۲ وضعیت آن را در هر مرحله نشان می‌دهد.

در تست نخست، بعد از غوطه‌ور شدن آیفون ۱۲ در عمق ۱۹.۶ فوتی آب با دمای ۵۲ درجه فارنهایت (۱۱ درجه سلسیوس)، این گوشی به صورت عادی کار کرده و فقط بلندگوی آن در مقایسه با زمان پیش از تست کمی خفه به نظر می‌رسد. صفحه لمسی، دوربین‌ها و کلیدها هنوز به درستی کار می‌کنند و با مشکلی مواجه نشدند.

۴۰ دقیقه غواصی در عمق ۲۰ متر

در تست دوم، آیفون ۱۲ به مدت ۴۰ دقیقه در عمق ۶۵ فوتی آب (۲۰ متری) و دمای ۵۰ درجه فارنهایت (۱۰ درجه سلسیوس) غوطه‌ور شده است. در این عمق آیفون ۱۲ نزدیک به ۴۰ دقیقه زیر آب باقی می‌ماند و بعد توسط پهپاد بیرون کشیده می‌شود.

در کمال تعجب، باز هم همه‌چیز به خوبی کار می‌کرد. صفحه‌نمایش پاسخ‌گو بود و کلیدهای کنترل صدا و پاور کار می‌کنند. دو دوربین گوشی نیز در وضعیت خوبی قرار دارند. صدای گوشی همچنان خفه نشان می‌دهد ولی قابل شنیدن است.

پس از ۷۲ ساعت از خشک کردن آیفون ۱۲ و پایان تست‌ها، لنزهای دوربین عقب و جلویی کدر شده و دچار مه‌گرفتگی شدند. صفحه‌نمایش هم با مقداری اشکال در نمایش مواجه شده است که هیچ راهی برای رفع آن وجود ندارد.

سایت سی‌نت با قاطعیت می‌گوید براساس تست‌هایی که انجام دادند؛ آیفون ۱۲ در اعماق زیاد زیر آب بسیار خوب دوام آورده و کاملا مطابق با استاندارد IP68 است. اگرچه این گوشی می‌تواند به راحتی در زیر آب برای مدت طولانی کار کند ولی توصیه می‌شود هرگز عمدا آن را درون آب با عمق زیاد مانند دریاچه‌ها پرت نکنید؛ چون مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری در برابر آب محدودیت‌هایی دارد.

منبع idropnews
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.