این میز کار از کابل‌کشی داخلی استفاده می‌کند تا دیگر هیچ کابلی مزاحم شما نباشد

یک راه‌کار سازمان‌دهی کابلی تمیز و شیک برای میزکاری کاملا بی‌سیم

0

همه ما از میزکارهایی استفاده می‌کنیم که چندین کابل روی آن‌ها آویزان هستند و مدام به دست و پای ما می‌پیچند و ایجاد مزاحمت می‌کنند.

کابل‌های شارژ لپ‌تاپ و گوشی، کابل‌هایی که از مودم یا روتر بیرون زدند؛ کابل‌های ماوس و صفحه‌کلید که به لپ‌تاپ وارد شدند؛ احتمالا کابل مانیتور و برق و چند کابل دیگر که زیر میز انداخته شدند. این‌ها کمترین کابلی است که ممکن است در یک میزکار داشته باشیم و اگر از دستگاه‌های دیگری مانند چاپگر، هارددیسک اکسترنال بزرگ و تجهیزات طراحی  گرافیکی استفاده می‌کنیم؛ اوضاع بدتر هم می‌شود.

و همه ما از این کابل‌های بدریخت و به هم ریخته متنفر هستیم و آرزو می‌کنیم این کاش یک میزکار کاملا بی‌سیم طراحی شده بود!

و حالا به نظر می‌رسد این آرزو توسط یک استارتاپ با جسارت سان‌فرانسیسکویی برآورده شده است. CableTread یک میزکار ایستاده با کابل‌کشی داخلی است که توسط نیک آلن (Nick Allen) طراحی شده است و از کابل‌کشی داخلی سازمان‌یافته‌ای سود می‌برد تا دیگر هیچ کابلی روی میز یا زیرمیز و در اطراف محیط کار شما نباشد.

این تیم موفق به کسب جایزه Red Dot Design’s 2020 سال پیش برای طراحی دستگاه‌های بدون کابل شدند. در میزکار CableTread از مدارهای الکتریکی و چاپی برای سازمان‌دهی کابل‌ها استفاده شده است. مدارهای چاپی که بیشتر شبیه به گجت‌های فیلم‌های علمی تخیلی هستند.

طراحی ساده و یکپارچه

یک برد الکتریکی در دل این میزکار استفاده شده است؛ به‌طوری‌که اصلا دیده نمی‌شود ولی امکان اتصال وسایل الکتریکی به یکدیگر و همین‌طور به برق را فراهم می‌کند. همین‌طور در زیر میز شاهد یک مک مینی با دو پایه برای اتصال تجهیزات جانبی با درگاه USB هستیم. یک واحد توزیع برق با شش کانکتور هم به طرز ماهرانه‌ای کابل‌کشی شده است تا بتوان هر دستگاهی را به برق وصل کرد ولی هیچ کابل‌کشی صورت نگیرد.

همه کابل‌ها درون خود میز یا زیرمیز هستند. شما روی میزکار CableTread هیچ کابلی مشاهده نمی‌کنید. هرچقدر که فضای روی این میزکار ساده و تمیز و بدون کابل است؛ زیر میز انواع مسیرهای کابل‌کشی را مشاهده می‌کنیم. مسیرهایی که گاها طولانی و چند متری هستند؛ پیچ در پیچ بوده و یک سوی میز را به سوی دیگر وصل می‌کنند.

میزکار CableTread دارای اجزای یکپارچه‌ای هم هست تا کارتان را ساده‌تر کند و یک هماهنگی کامل میان همه اجزا برقرار شود. یک مانیتور، صفحه‌کلید و صفحه لمسی روی سطح میز مشاهده می‌کنیم.

جنس سطح رویی میز از تخته‌های فیبر چوب با دوام است تا هم زیباتر باشد و هم میزی مطمئن برای کارهای مهندسی و سنگین محسوب شود.

این میزکار را می‌توانید فعلا به طور اختصاصی برای منطقه خلیج سان فرانسیسکو سفارش دهید و در سال ۲۰۲۱ به دست شما می‌رسد. با هم تصاویر بیشتری از این میزکار می‌بینیم:

 

 

 

منبع yankodesign
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.