آیا احساس می‌کنید آیفون شما کُند است؟ شاید با انجام این ترفندها مشکل حل شود و لازم نباشد آی‌فون جدید بخرید!

پاک کردن حافظه رم آیفون بدون ریست برای افزایش سرعت و حذف بدافزارها

0

مهم نیست مدیریت حافظه در iOS چقدر خوب است؛ باید بدانیم که بی‌نقص نیست. یک ترفند ساده به شما اجازه می‌دهد حافظه رم گوشی را بدون ریستارت آیفون پاک کنید.

این ترفند برای آیفون‌های دارای قابلیت Face ID و Touch ID و دستگاه‌هایی که iOS 14 و بالاتر را اجرا می‌کنند؛ کار می‌کند. علاوه بر اینکه باید شما به طور هفتگی این ترفند را انجام دهید؛ بلکه بهتر است دستگاه‌های آیفون و آیپد را ماهیانه ریستارت کنید. چون بهترین روش برای دور نگه داشتن هرگونه بدافزار است.

آیفون با FACE ID

Face ID به معنای نداشتن کلید فیزیکی Touch ID Home است. شما می‌توانید کلید هوم مجازی برای آیفون بسازید و ما در ترفند پاک‌سازی حافظه رم به آن نیاز داریم.

برای ساختن کلید هوم مجازی، باید ویژگی به نام AssistiveTouch را فعال کنید. این ویژگی در آیفون فوق‌العاده است و توصیه می‌کنیم همیشه آن را روشن و فعال نگه دارید. چون به شما قابلیت‌هایی مانند ژست‌های حرکتی با کشیدن، فشار دادن و رها کردن انگشت را می‌دهد و سریعا می‌توانید به برخی کارها دسترسی داشته باشید.

سه روش برای فعال کردن AssistiveTouch در iOS 14 وجود دارد:

مسیر Settings > Accessibility > Touch > AssistiveTouch را دنبال کنید و بعد وارد AssistiveTouch شوید.

مسیر Settings > Accessibility > Accessibility Shortcut را بروید و بعد روی AssistiveTouch ضربه بزنید.

از دستیار صوتی سیری بخواهید این ویژگی را روشن کند. باید از دستور «Turn on AssistiveTouch» استفاده کنید.

ما توصیه می‌کنیم از گزینه اول استفاده کنید؛ زیرا این گزینه بالافاصله به شما امکان کلیک کردن روی Customize Top Level Menu را می‌دهد و مطمئن می‌شوید که کلید هوم مجازی ساخته شده است.

روی کلیدی ضربه بزنید تا اگر آن را هنوز اضافه نکردید؛ به صفحه خانگی اضافه کرده و به مرحله بعد بروید. فراموش نکنید که با قابلیت AssistiveTouch می‌توانید کارهای بسیار جالبی انجام دهید.

پس از ساختن کلید هوم مجازی، می‌توانید رم آیفون خود را پاک کنید. این ترفند واقعا آسان است:

به مسیر  Settings > General > Shut Down بروید.

اصلا سراغ اسلاید POWER OFF نروید و در عوض آن کلید AssistiveTouch را ضربه بزنید و بعد انگشت خود را روی کلید هوم مجازی نگه دارید و فشار دهید تا صفحه‌نمایش قفل شود. در اینجا رم آیفون به طور کامل پاک می‌شود.

می‌توانید تست کنید آیا سرعت آیفون پس از پاک‌سازی رم افزایش پیدا کرده است یا خیر!

آیفون با TOUCH ID

در اینجا هم کار ساده‌ای پیش‌رو داریم:

مسیر Settings > General > Shut Down را بروید.

باز هم نیازی نیست روی کلید POWER OFF ضربه بزنید. در عوض، باید کلید هوم مجازی را فشار داده و نگه دارید تا صفحه‌نمایش به صفحه اصلی یا هوم بازگردد. معمولا باید ۵ ثانیه انگشت خود را روی کلید هوم نگه دارید.


منبع zdnet
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.