نه! آنچه در اینترنت به عنوان تراشه ۵G گنجانده شده در واکسن کرونا منتشر شده، تراشه ۵G نیست! پس چیست؟

0

امان از دوست‌داران تئوری توطئه! یکی از مانورهای همیشگی این دسته آدم‌ها این است که واژه‌های مربوط به فناوری‌های تازه که عامه مردم از آنها سردرنمی‌آورند را بردارند و در متن تئوری‌های خارخ‌العاده بگذارند.

اگر به تاریخ نگاه کنید می‌بینید که زمانی مانور آنها روی امواج آهنربایی و الکترومغناطیسی بود، بعد به رادیو رو آوردند و الان هم که دست‌آویزشان اینترنت نسل پنجم یا ۵G شده است.

مدتی است که در شبکه‌های اجتماعی و تحت عنوان افشاگری، نقشه شماتیک تراشه‌های ۵G که در واکسن کرونا یا کوید ۱۹ پنهانی گنجانده شده، دست به دست می‌شود.

این مدار الکتریکی و نقشه البته خودش دروغ نیست و کاملا واقعیت دارد. منتها هیچ ربطی به اینترنت ۵G ندارد و مربوط می‌شود به پدال گیتار!

نباید هر چه را که در اینترنت می‌بینید باور کنید. شبکه‌های اجتماعی پر شده‌اند از دروغ و دستکاری خبر و انتشار کپشن بی‌ربط به عکس و اخبار که واقعیت و دروغ را عمدا با هم ترکیب کرده‌اند.

هفته پیش یک مهندس نرم‌افزار به نام ماریو فوسکو در توییتر دیگر طاقت نیاورد و متذکر شد که آنچه در شبکه‌های اجتماعی در حال وایرال شدن یا همه‌گیری شدن است، واقعا دیاگرام تراشه ۵G نیست و دولت یا سازمان اسرارآمیزی قصد ندارد با آنها اطلاعات محرمانه مردم را بدزدد. (در واقع آنقدر راه ساده‌تر جاسوسی از افراد خاص و کسب کلان‌داده از توده مردم وجود دارد که هیچ لزومی هم به چنین برنامه عجیبی نیست. کاربر اینترنت هستید، پس هر روز مقداری از اطلاعات خود را خواه ناخواه دارید درز می‌دهید!)

این نقشه برای ذهنی که به مباحث اولیه الکترونیک آشنا نیست، ممکن است پیچیده بنماید. اما مهندس ایتالیایی متوجه شد که نشه در واقع یک پدال گیتار MT-2 است که گیتاریست‌ها برای اضافه کردن افکت و اعوجاج صدا به صدای گیتار الکرتیکی خود استفاده می‌کنند.

کسی که این نقشه را برداشته حتی فرصت نکرده که از نقشه اصطلاحات مربوط به موسیقی را هم بردارد و حذف کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.