۸ روشی که افراد باهوش یک گفت‌وگوی موفق را شروع می‌کنند

چگونه سر صحبت با افراد مختلف درباره موضوعات کاری را باز کنیم؟

0

افراد باهوش برای رسیدن به موفقیت، ابزارهای پنهانی دارند و خوب یاد گرفتند چگونه از این ابزارها بهره ببرند. آن‌ها افراد مختلف را با دانش، هوش و ظاهر آراسته به سوی خود می‌کشانند و می‌دانند توسعه مهارت‌های فردی چه تاثیرات بزرگی دارد.

افراد باهوش از یک گفت‌وگو پس از ساعت اداری، یک رویداد یا حتی در خانه و جلسه ویدئو کنفرانسی لذت می‌برند. آن‌ها سعی کردند مهارت‌های شروع یک گفت‌وگوی تعاملی را فرا بگیرند و حتی با افرادی که رابطه و علاقه منفی دارند؛ مکالمه مثبت و موثری داشته باشند تا از آن‌ها نردبانی برای پیشرفت‌های شغلی بسازند.

وقتی می‌خواهید با فردی یک قرارداد ببندید و آن شخص به طور اتفاقی در یک رویداد و نمایشگاه شرکت می‌کند؛ باید کاملا برای شروع یک گفت‌وگو با او آماده باشید و بتوانید یک گام بزرگ برای بستن قرارداد خود بردارید.

در اینجا، به ۸ روشی اشاره می‌کنیم که افراد باهوش برای شروع یک گفت‌وگوی موفق استفاده می‌کنند:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

ارتباط چشمی

ارتباط غیرکلامی به همان اندازه مهم است که هنگام تعامل با دیگران، صحبت کردن و حرف زدن اهمیت دارد. افراد باهوش، از ابتدا تا انتهای یک گفت‌وگو، مشغول برقراری یک ارتباط چشمی هستند تا نشان بدهند واقعا علاقه‌مند برقراری این ارتباط بوده و مشتاقانه دارند بحث‌ها را دنبال می‌کنند.

شخصی که دائما چشمانش را به راست یا چپ می‌گرداند یا دوردست‌ها را نگاه می‌کند و بعد چشمانش به سوی بالا حرکت می‌کنند؛ به این معنی است که عصبی بوده یا علاقه‌ای به این ارتباط ندارد.

زبان بدن

شما در یک رویداد کاری شرکت کردید و برخی افراد از سر علاقه‌مندی، برای شما دست می‌زنند؛ به احترام شما سرپا می‌ایستاند و با زبان بدن انرژی خود را به سوی شما روانه می‌کنند. در این لحظه، شما هم باید یک ارتباط غیرکلامی را آغاز کنید تا بتوانید همه آن‌ها را جذب کرده و از این اتفاق یک پل برای رسیدن به اهداف کلامی خودتان بسازید.

سوال می‌کنند

یک فرد باهوش به طور مدام سعی می‌کند با شما درگیر شود و چیزی بهتر از سوال کردن نیست. معمولا برای شروع یک گفت‌وگو یا ادامه آن، یک یا دو سوال مطرح می‌شود تا صحبت‌ها ادامه پیدا کنند.

این پرسش‌ها باید به گونه‌ای باشند که افراد دیگر بتوانند در آن‌ها به طور شفاهی شرکت کنند و غالبا پاسخ مثبتی داشته باشند. افراد باهوش سعی می‌کنند پرسش‌هایی را مطرح کنند که نشان می‌دهند آن‌ها افراد با اهمیتی هستند؛ دانش زیادی دارند یا در جریان پیشرفته‌های شغلی و فناوری یا اتفاقات روز هستند.

برای دوربین لبخند بزنید

لبخند واقعا زیبا و برای دیگران جذاب و جذب‌کننده است. لبخند زدن بسته به شرایط موجود می‌تواند باعث افزایش روحیه خودتان یا دیگران شود. افراد باهوش، حین صحبت با شما سعی می‌کنند مدام لبخند بزنند تا واکنش‌های عالی از سوی شما دریافت کنند.

لبخند زدن ضمن اینکه حس مثبتی به وجود می‌آورد؛ نشان می‌دهد درباره چیزی که بحث می‌کنید؛ اهمیت قائل بوده و صحبت‌های شما منحصربه‌فرد است.

تعارف؟

افراد باهوش با تمجید و تعریف از جنبه‌های شخصیتی یا کاری طرف مقابل، به‌ویژه زمانی که می‌خواهند او را به فرد دیگری معرفی کنند؛ در صدد شروع یک گفت‌وگوی مثبت و مفید هستند.

آن‌ها با شوخ طبعی، تعریف از هوش یا پشتکار شما سعی می‌کنند شروع خوبی برای صحبت داشته باشند.

شوخی می‌کنند

شوخ طبعی بخشی از مکالمات و گفت‌وگوهای افراد باهوش است. به‌ویژه در ارتباط‌هایی که سرد و رسمی هستند یا اینکه جو گفت‌وگو سنگین شده است.

شروع یک گفت‌وگو با شوخ طبعی مناسبت و بدون آزار به دیگران می‌تواند روی دیگران تاثیرگذار باشد و آن‌ها را به ادامه صحبت‌ها ترغیب کند.

خوب گوش می‌دهند

گوش دادن به اندازه صحبت کردن در ابتدای یک گفت‌وگو مهم است. افراد باهوش ضمن اینکه سعی می‌کنند در ارتباط‌ها و گفت‌وگوهای خود، به ندای درون خود گوش کنند؛ به این نکته هم توجه دارند که باید صحبت‌های طرف مقابل را خوب گوش داده و توصیه‌های عالی از آن‌ها بیرون بکشند.

حتی اگر هیچ علاقه و ارتباطی با موضوع صحبت‌ها نداشته باشند؛ باز هم به گوش دادن ادامه داده و در یک ویدئوکنفرانس حضور پیدا می‌کنند. نشان می‌دهند که به حرف‌های رد و بدل شده، علاقه دارند و به صحبت‌های دیگران اهمیت می‌دهند.

یک داستان خوب

چه کسی یک داستان خوب را دوست ندارد؟ به‌ویژه، وقتی شروع یک مکالمه با داستان خوبی باشد. افراد باهوش برای تعریف و تمجید از کار یک کارمند؛ یک داستان خوب از آن برای دیگران تعریف می‌کنند. یک خاطره خوب، اتفاق خوب در گذشته و اشاره به یک کار مثبت می‌تواند سریعا دیگران را جذب کند.

منبع theladders
   

پستهای اخیر

دار و دسته اپلیکیشن‌های «جکیل» و کلاهی که گاهی با نیت خوب یا بد سر اپل می‌گذارند!

ما در ایران به سبب تحریم‌ها به صورت ضمنی با اپلیکیشن‌های موسوم به «جکیل» آشنا هستیم! منظورم از «جکیل» دیگر چیست؟! توضیح خواهم داد. بگذارید از اینجا شروع کنم. به تازگی خیلی‌ها متوجه شدند که یک اپلیکیشن به نام Zoshy+ در اپ استور در بخش…

بالا آمدن سطح دریاها در دهه‌های آینده چه شهرهایی را از بین خواهد برد؟ شمال ایران دچار چه مشکلاتی…

بسیاری از شرایط تا زمانی که واقعا رخ ندهند، توسط ما جدی گرفته نمی‌شوند. تغییراتی اقلیمی از چیزی که ما تصور می‌کنیم، به ما نزدیک‌تر هستند و حتی در زمان زندگی خود ما، ممکن است مستقیما زندگی ما را تغییر بدهند. مثلا بر اساس تخمین‌هایی که در…

حالا دیگر مخاطب شما در فیس‌تایم می‌تواند هر آدمی باشد که یک مرورگر دارد، خواه در ویندوز و خواه در…

اپلیکیشن چت FaceTime اپل به لطف قابلیت‌های جدید سیستم‌عامل‌های iOS 15 و macOS Monterey، از ویژگی‌های جدیدی مانند اشتراک صفحه با دوستان، مود پرتره لایو، نویز کنسلینگ بهتر و حتی نسخه وب برخوردار شده است. نسخه تحت وب فیس‌تایم مورد توجه…

بهترین گوشی‌های سال ۲۰۲۰ که هنوز در سال ۲۰۲۱ ارزش خرید دارند

چه کسی می‌گوید شما باید همیشه جدیدترین و بهترین گوشی معرفی شده در امسال را بخرید؟ ما مطمئن نیستیم که این بهترین خرید برای شما باشد. استفاده از جدیدترین و بهترین گوشی با فناوری‌های روز و پیشرفته، لذت‌بخش و سرگرم‌کننده است اما همیشه بهترین…

گالری عکس: ملکه انگلیس حالا دیگر با سیزدهمین رئیس جمهور آمریکا هم در دوران زندگی خود ملاقات کرده!…

1- ملکه انگلیس در ملاقات با هری ترومن، وقتی او هنوز پرنسس بود - 31 اکتبر سال 1951 سه ماه بعد در ششم فوریه سال 1951، بعد از شاه جورج پنجم، پرنسس الیزابت، ملکه انگلیس شد. 2- هفدهم اکتبر سال 1957، رئیس جمهور آیزنهاور از خانواده…

لکسوس NX مدل ۲۰۲۲ معرفی شد: پیشرانه هیبریدی و سیستم سرگرمی جدید

علاقه‌مندان و مشتاقان این کراس‌اوور ژاپنی لوکس در یک خوشبختی تمام غرق خواهند شد. چون نسل جدید لکسوس NX برای سال ۲۰۲۲ دقیقا نقاط ضعف مدل‌های پیشین را از بین برده و با تغییرات متعدد، ظاهری جدید و امکانات تازه وارد بازار می‌شود. برای مثال،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.